שתף קטע נבחר

שמנות ובועטות. ההומור העצמי של תבור

תבור אוליביר, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, עוסקת בעבודת הסיום שלה בנשים שמנות ובקלישאות הנלוות. בהומור נוקב תבור מנהלת דיון סביב דימוי גוף, תפיסה עצמית, סקס, יחסים ואוכל. מלאה במקומות הנכונים

"מוזר", הוא אמר לאחר שמצא את תחתוניו תחת שמיכתי, והרהר קלות בקול רם "חשבתי ששמנות אמורות להיות הרבה יותר טובות במיטה. שחררתי הרמת גבה, גלגול עיניים ומבט של "אתה עוד פה?". כנראה שפספסתי את ההשתלמות בנושא "איך להיות סקס מהמם ובכך לתחזק את המוניטין של שמנות בין הסדינים". אנסה להירשם למועד הבא.

 

בגלל שרוב האנשים, באופן כללי, רואים בעודף משקל ובנשים שמנות משהו שלילי תוך כדי שחרור אנחת רווחה על כך שהם לא כאלה, אולי כי נדמה להם שנשים שמנות לא מרגישות בנוח עם עצמן, או לכל הפחות מתביישות בזה, הבחור המתפלא הוא רק חלק קטנטן ממכלול ההערות שאני מלקטת כמעט בכל רגע נתון, שנוגעות לצורת גופי/ משקלי/גודלי. עזבו מילים יפות, שנוגעות לזה שאני שמנה או שאני מספר תלת ספרתי של חוויות, תובנות, והרבה מה להגיד בקשר לזה.


 

לו הייתי רזה

אומרים ששמנות (בכלל זה אנשים עם מום/מגבלה/חיסרון בולט) חייבות לפצות על זה. כנראה שהאריזה החיצונית שלי לא טובה מספיק עקב היותה מוגזמת בגודלה ובצורתה. אז פיתחתי לי הומור, אינטליגנציה, שנינות ושאר תכונות יוצרות עניין ומושכות מספיק שיאפילו על מה שבחוץ, שהוא לא יפריע.

 

אמנם כמתבגרת ואישה צעירה לא הרגשתי בודדה או דחויה בגלל עודף המשקל שלי, ומצבי כשמנה לא היה כל כך נורא, אבל לעתים, בשקט בשקט, חטאתי במחשבות על מה היה לו הייתי רזה.

 

ואני ? הרי גם לאחר שהשלתי עשרות קילוגרמים ממשקלי, עדיין נשארתי שמנה. ממש שמנה. הפעם האחרונה ששקלתי כדוגמנית בוגרת הייתה איפה שהוא בתחילת שנות העשרה שלי, וכנראה שזה כבר לא יקרה שוב.

 

למרבה הפתעתי, דווקא בזמנים בהם לא התעסקתי במשקל שלי, ולא ניסיתי לרזות, ירדתי בקלות במשקל, ללא כל מאמץ. אבל זה כבר פשוט לא הזיז לי. זה לא שינה הרבה, עדיין הייתי לא קטנה בעליל . ושום דבר אחר ממה שמרכיב אותי, לא השתנה כהוא זה. אז מה זה באמת משנה?

 

כל כך הרבה שנים של ספיגה, כל כך הרבה סוגים של ביקורות/הערות/הארות שנכנסו ויצאו לי מהאוזניים, ובתקופות יותר רגישות אפילו נשארו לישון. כל כך הרבה, שיכולתי לכתוב על זה ספר. אז כתבתי. "מלאה במקומות הנכונים: מורה נבוכים באשה השמנה" הוא ספר המתאר את עולמן של נשים שמנות.


 

 

  • תערוכת סוף השנה בבצלאל תוצג עד 29.7 לפרטים: אתר בצלאל

 
 

עוד כתבת באתר לאשה

קולות מחאה נשית בעבודות הסיום של שנקר

 

המלון המעוצב של דיזל במיאמי

 

חדשות האופנה: כל מה שזז בעולם הסטייל
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מלאה במקומות הנכונים" תבור אוליביר
בל ההערות
כל הקלישאות
כל הדימויים
בספר אחד, לא שמן במיוחד
לאשה בפייסבוק
מומלצים