שתף קטע נבחר

השר איתן נגד נתניהו: לאן סוחבים את האלונקה?

רה"מ ביקש משריו "להיכנס מתחת לאלונקה", ובישיבת הסיעה תקף אותו השר מיכאל איתן: "לא בטוח שמי שסוחבים את האלונקה יודעים לאן הם הולכים". בינתיים, על רקע מחאת האוהלים, נדחה בחודש ביקורו של ראש הממשלה בפולין - כדי שיוכל להתמקד ב"חקיקה הנוגעת לרפורמות בשוק הדיור"

ראש הממשלה סופג עוד ועוד אש - והיום גם בפניו, ובתוך הבית. יום אחרי שנזף בשרים, בנימין נתניהו חזר בצהריים (יום ב') על דרישתו "להיכנס מתחת לאלונקה ולסחוב" גם מחברי הכנסת של הליכוד. השר מיכאל איתן ענה לו ותקף: "לא בטוח שמי שסוחבים את האלונקה יודעים לאן הם הולכים".

 

 • מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet
 • היכנסו לפורום מחאת האוהלים ב-ynet

   

  השר איתן המשיך במתקפה על נתניהו: "אני בתור מי שנמצא מחוץ לאלונקה, מודאג שאתם לא לפני נפילה לבור".

  בתום הישיבה אמר איתן: "עלינו להכיר בעובדה שבצד ההצלחה הכלכלית של הממשלה, יש גם צורך בתיקונים שיבטאו צדק חברתי. את הבעיות בשוק הדיור ירשנו מממשלות קודמות, אך כעת פתרונן באחריותנו".


 • "המאמץ במסע האלונקות הוא מאמץ משותף של הממשלה והאזרחים", הוסיף השר, "אם רוצים שנצליח במסע הזה, יש לדעת שהדבר מחייב הדברות ושיתוף פעולה עם הציבור גם בקביעת הדרך והמסלול. הגשתי לראש הממשלה תוכנית להידברות עם הציבור ונציגי המחאה בכל רחבי הארץ, ואני מקווה כי ראש הממשלה ירים את הכפפה ויאפשר להניע את המהלך".

   

  אתמול, הדיון בישיבת שרי הליכוד התפתח גם לעימות פנימי שעשוי להעיד על הלחץ המתגבר: שר התחבורה ישראל כץ האשים את השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בעלייה הצפויה במחירי החשמל, "בגלל שאתה לא מוכן להפקת חשמל ממזוט". כץ דרש להפקיע ממנו סמכויות. ארדן השיב לו: "אתה לא מבין כלום", וביקש שיקשיב.

   

  היום בוטלה ברגע האחרון ישיבת ועדת השרים החברים בקבינט החברתי-כלכלי. השרים כבר הגיעו למשרד ראש הממשלה לישיבה, אולם דקות אחדות לפני שהיתה אמורה להתחיל, הודיעה להם מזכירות הממשלה על הביטול. הצעד נומק בכך ששר האוצר, יובל שטייניץ, לא יכול להגיע. אנשיו אמרו שהוא הפנה את כל מרצו להכנת התוכנית שצפויה להיות מוצגת מחר בנושא הדיור והקרקעות.

   

  במקביל נמסר בפולין, כי ביקורו של נתניהו יידחה. כך אמר בצהריים דובר משרד ראש הממשלה בוורשה. מלשכת נתניהו נמסר כי "לבקשת הפולנים הנסיעה לפולין תידחה בחודש. לשכת ראש הממשלה ביקשה לקצר את הנסיעה כדי לאפשר לנתניהו לשוב להצבעות ביום רביעי בכנסת. לנוכח בקשה זו הודיעו הפולנים על דחיית הביקור".

  בלשכת נתניהו הוסיפו כי הוא מבקש להישאר בארץ כדי "להתמקד בהעברת החקיקה הנוגעת לרפורמות בשוק הדיור, ובצעדים ממוקדים נוספים למען הסטודנטים, החיילים המשוחררים והזוגות הצעירים".


  נתניהו אמור היה לבקר בפולין ביום רביעי. הוא היה אמור להיפגש עם ראש ממשלת פולין, דונלד טוסק. בנוסף הוא היה אמור להשתתף בטקס הסרת הלוט מעל אנדרטה לזכרו של פאבל פרנקל, ממפקדיו הבכירים של הארגון הצבאי היהודי בבירת פולין בזמן מרד גטו ורשה.

   

  ממשרדו של ראש ממשלת פולין נמסר כי הביקור נדחה עקב בקשה של ממשלת ישראל. בסוכנות הידיעות AP דווח כי סיבת הביטול לא נמסרה, אבל ככל הנראה הביטול נובע מהמחאה נגד ראש הממשלה, בין היתר של אנשי מחאת האוהלים נגד נתניהו מופנים בימים האחרונים חיצי ביקורת רבים, בין היתר מכיוון ראשי מחאת האוהלים. במוצאי שבת התקיימה בתל-אביב הפגנת, בה השתתפו כ-30 אלף בני-אדם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. מותקף
  צילום: AP
  צילום: דודי ועקנין
  איתן. "מודאג מנפילה לבור"
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים