שתף קטע נבחר

אושר: קצבה לכל החיים ליתומים שהוריהם נרצחו

הכנסת אישרה: יתומים שאיבדו את שני הוריהם בפיגועים יזכו לתנאים כמו של אלמנות צה"ל, ולא יפסיקו לקבל קצבה בגיל 37. הצעת החוק נולדה בעקבות חשיפה של העיתון "ידיעות אחרונות"

מליאת הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת זבולון אורלב (הבית היהודי) ודליה איציק (קדימה), לפיה יתומים ששכלו את שני הוריהם בפעולות איבה יקבלו קצבה חודשית לכל חייהם, ולא רק עד גיל 37. בכך הושוו קצבאותיהם לאלה של אלמנות צה"ל.

 

לפי החוק, יתומים ששכלו את שני הוריהם בפיגועי טרור יזכו גם להטבות כמו הנחה בתשלומי ארנונה הניתנות לאלמנות צה"ל, מענק ניידות, מענק נישואין ומענק התארגנות. בנוסף, בעקבות התערבותו של יו"ר וועדת הרווחה, העבודה והבריאות של הכנסת ח"כ חיים כץ, יקבלו יתומים שהוריהם נרצחו לפני שנת 2000 מענק חד פעמי בגובה 550 אלף שקלים. הצעת החוק נולדה בעקבות חשיפה של העיתונאי צביקה ברוט בעיתון "ידיעות אחרונות".

 

יוזמת החוק, יו"ר סיעת קדימה ח"כ דליה איציק, פנתה ליתומים: "סליחה על מה שעשינו לכם, שלא טיפלנו בכם בזמן,

סליחה שעשינו לכם עוול נוראי". ח"כ איציק אמרה כי "אין צידוק לקיומה של מדינת ישראל אם אנחנו לא נהיה כאן בשבילכם. אני מקווה שנוכל להסתכל עליכם בעיניים ולומר שתיקנו במקצת את העוול שנגרם לכם".

 

כבר לפני שלוש שנים אישרה הכנסת בקריאה ושנייה שלישית הצעת חוק של ח"כ אורלב וח"כ איציק, שכיהנה אז כיו"ר הכנסת, לפיה יוגדל הסיוע הכספי למי שהתייתמו משני הורים שנרצחו בפעולות האיבה. לפי החוק שעבר אז, הקצבה אמורה הייתה להינתן ליתומים עד גיל 37.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
ח"כ איציק. "סליחה על שלא טיפלנו בכם"
צילום: ערוץ הכנסת
ח"כ אורלב. מיוזמי הצעת החוק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים