שתף קטע נבחר

הייתם מאמינים שזו עמית מכטינגר?

הדוגמנית עמית מכטינגר חוזרת לישראל אחרי 15 שנות גלות, נשואה ואם לשניים: בלי התלתלים הזוהרים, עם מלון-בוטיק ליד ברצלונה, חיה במושב תלמי אליעזר, ולומדת בבית ספר למשחק. כתבתנו בודקת כיצד הגיעה עד הלום. אבל מה הקטע עם הגיל?

הצעירה שחיכתה לי ב"קפה ביאליק" בתל אביב נראתה הכי רחוק שאפשר מהדוגמנית שהיא הייתה פעם, על שפעת תלתליה הזוהרים והמבט השובב בעיניים. עמית מכטינגר, טופ מודל בינלאומית, כבר נמצאת עמוק בתוך חייה החדשים, כאמא (טוטאלית כהגדרתה) לשני ילדים (שש וחצי וחמש), שאת שמותיהם היא מסרבת להסגיר, וכסטודנטית למשחק שנה שנייה בבית הספר למשחק של אייל לוי. 


חזרה לארץ אחרי 15 שנה בחו"ל. עמית מכטינגר (צילום: דביר כחלון)

 

בת 38, גרה אצל ההורים, עם הבעל והילדים

אחרי 15 שנות גלות, מתוכן שמונה שנים וחצי בברצלונה, היא חזרה לפני שנתיים ארצה בדומייה לא אופיינית, התמקמה בחצר בית הוריה במושב תלמי אליעזר, ופצחה בלימודים אינטנסיביים, שבסופם, כך היא מקווה, תהפוך לשחקנית מצליחה לא פחות מגלגולה הקודם כדוגמנית.

 

נפגשנו ממש על צומת אלנבי־ביאליק ההומה - היא מעשנת כבדה, כך שמזגן לא עמד כלל על הפרק - ואיש לא זיהה את האישה היפה שישבה מולי, נטולת שפעת תלתליה ההורסים שהפכו לסמלה המסחרי וללא המבט השמח שהיה לה פעם בעיניים. היום העיניים שלה נראות עצובות, ולא נותר אלא לברר - באמצעות עשר תחנות חייה - מה קרה לה בדרך אל פסגת העולם ובחזרה.  


שלום לתלתלים. לפני ההחלקה היפנית (צילום: אלון שפרנסקי)

 

הדיווה שרק רצתה להיות ילדה

"כולנו חבוטי טראומות, זה ברור. לכל אחד יש את השק שלו, וגם לי יש שק כבד על הגב", היא אומרת במסתוריות. השיחה מתגלגלת ואנחנו חוזרות לגיל 14, אז זכתה בתחרות "נערת השנה" ודי מהר כיכבה על שערי "ווג", "אל" ו"מארי קלייר" ובתצוגות אופנה של ארמאני, שאנל, לואי ויטון וקלווין קליין. ועם זאת היו סביבה הרבה רינונים על התנהגות שנויה במחלוקת וגינוני דיווה, שהגיעו לפעמים עד כדי שיבוש תוכנית העבודה.

 

"נחשבתי לבעייתית, כי תמיד רציתי לחזור לארץ, להיות עם חברים שלי", היא אומרת. "הייתה לי תחושה שכולם בחופש, נהנים בחוף הים, ורק אני צריכה לעבוד. הייתי בסך הכול ילדה", היא אומרת. 

 

גם על שלב הסמים בחייה היא מבקשת לדלג, כאילו ששתיקתה תוכל להעלים את התקופה ההיא, שבה הקריירה שלה נסקה לשמים, בעוד היא נופלת חזק לאדמה.

 

ועוד נושא שגורם לשתיקתה לרעום: היא שומרת על גילה בקנאות האופיינית לקשישות שחצו את השבעים ולא לנשים יפות כמוה, שהן רק בנות 38. הנה הדיאלוג שנערך בינינו (לא נגענו):

 

  • בת כמה את, אמרת?

"לא אמרתי".

  • אז בת כמה את?

(שתיקה)

 

  • את שותקת בכוונה?

(חיוך)

 

  • מה, את מסתירה את גילך? את בסך הכל בת 30 ומשהו!

"למה לגלות את כל הסודות? בואי נשאיר מקום לפנטזיה".

 

  • את נראית יותר צעירה ויפה מגילך האמיתי, אז מה איכפת לך?

"כי זו שאלה שלא מובילה לשום מקום. היא קצת משעממת וגם לא רלוונטית. הדבר היחיד שאני יכולה להגיד לך שאין לי בעיה עם איך שאני נראית. יש לך עוד משהו לשאול אותי?" 


צילום: דביר כחלון

הפקה וסגנון: ראובן כהן

איפור: חן אלקבץ במוצרי איב סאן לורן

שיער: לירז אגם

שמלה: קמרינו, מתחם ג'י החדש בדבליו

כובע: מיס סיקסטי

 

* הכתבה המלאה מופיעה בגיליון לאשה, שיוצא השבוע 

עוד כתבות באתר לאשה
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מסגירה את הגיל. כן, כבר בגילה
צילום: דביר כחלון
בתקופת הזוהר, על שער קוסמופוליטן. עמית מכטינגר
שער המגזין
לאשה בפייסבוק
מומלצים