שתף קטע נבחר

אישום: עו"ד פינקלשטיין שכר רוצח שירעיל העד

כתב האישום נגד עו"ד גור פינקלשטיין מתאר כיצד ניסה לשדל אסיר לסייע לו ברצח עד המדינה בפרשת "זר סיגליות" על-ידי הרעלתו בציאניד. "אני מעדיף שייראה שהוא לקח יותר מדי סמים". גם אביו נאשם עמו בשורת עבירות חמורות

"לא רוצה שייראה שדקרו אותו או משהו כזה. אני מעדיף שייראה שהוא לקח יותר מדי סמים, שלא יילך לנו לבית חולים וייצא חזרה. אני רוצה להיפטר ממנו". בסיועו של אביו, הוא ניסה לשבש את המשפט שמתנהל נגדו, ושכר רוצח כדי שיחסל את עד המדינה על-ידי הרעלתו בציאניד, תמורת 70-50 אלף דולר. כך נטען בכתב האישום שהוגש הבוקר (יום ה') נגד עו"ד גור פינקלשטיין , הנאשם יחד עם אביו יצחק בשורת עבירות חמורות, בהן קשירת קשר לביצוע רצח, ניסיון לשידול לרצח ושיבוש מהלכי משפט.

 

לפני כחודשיים הואשם עו"ד פינקלשטיין במסגרת פרשת "זר סיגליות" בניסיון לרצוח את בן זוגה של גרושתו, דניאל כהן, בכוונה לפוצץ את מבנה כת הסיינטולוגיה, בניסיון לפגוע במנהל האגף לפיקוח על הבנייה בעיריית תל-אביב ובעבירות נוספות.

 

כתב האישום הנוסף, שהגישו נגדו עורכי הדין זהר דולב, נועם שביט ויוני חדד מפרקליטות מחוז תל-אביב, מתאר כיצד הוא ואביו פעלו לשיבוש משפטו, על-ידי כך שניסו לשדל את "סולומון", אסיר השוהה עמו בכלא השרון, לרצוח את עד המדינה. במהלך השיחות ביניהם, הביע פינקלשטיין הבן גם נכונות לשלם כסף רב עבור ההתנקשות.

 

"סולומון" הסכים וציין שישנם אנשים שיכולים לסייע לו להוציא את התוכנית אל הפועל. באותה עת, הבחין אסיר אחר, ג.א., בהסתודדויות של השניים והתעניין מה פשר הדבר. עו"ד פינקלשטיין חשף אותו לכוונותיו והסביר לו שהוא מעוניין למצוא מחסל שירצח את עד המדינה.

 

כתב האישום מגולל כי ג.א. הציע לו את שירותיו כמתווך ובמקביל פנה לרשויות שירות בתי הסוהר ולמשטרה ודיווח על כוונותיו של עו"ד פינקלשטיין. בתיאום עם המשטרה המשיך האסיר בקשריו עם פינקלשטיין והיה שותף לתוכניותיו לרצוח אנשים נוספים המוזכרים בתיק נגדו. כמו כן, ניסה הנאשם לשדל את ג.א לבצע את הרציחות.

 

"רוצה להיפטר ממנו, זה הכל"

בהמשך סיכמו השניים שעבור רצח בודד ישלם עו"ד פינקלשטיין לרוצח השכיר מטעמו של ג.א. סכום של 50 אלף דולר במקרה שהביצוע לא יסתבך, אחרת ייאלץ לשלם 70 אלף דולר. בנוסף, סוכם כי הנאשם ישלם לרוצח השכיר מקדמה בגובה 5,000 דולר.  


עו"ד פינקלשטיין. "שייראה שהוא לקח יותר מדי סמים" (צילום: בן קלמר)

 

בכתב האישום נטען כי עו"ד פינקשלטיין התעקש לרצוח את עד המדינה רמזי באכר, באופן כזה שייראה כאילו נטל מנת יתר של סמים. "לא רוצה שייראה שדקרו אותו או משהו כזה", אמר עו"ד פינקלשטיין לפי כתב האישום, "אני מעדיף שייראה שהוא לקח יותר מדי סמים, שלא יילך לנו לבית חולים וייצא חזרה. אתה מבין? אני רוצה להיפטר ממנו, זה הכל".

 

ג.א. מסר לעו"ד פינקלשטיין שם ומספר טלפון של שוטר סמוי במשטרת ישראל שהתחזה לרוצח השכיר "איאד". לאחר מכן, הוא העביר את מספר הטלפון לאביו כדי שישלם ל"איאד" את כספי המקדמה. השניים קבעו להיפגש בקיבוץ שפיים ובמהלך הפגישה שילם האב וגם שוחח עם השוטר הסמוי על המזימה.

 

סעיף נוסף שמופיע בכתב האישום טוען שהבן והאב תכננו לרכוש כלי נשק מסוגים שונים ולהטמין אותם בחצר ביתם של העדים ניזאר ורמזי באכר, המעורבים בפרשת "זר סיגליות". הבן והאב התכוונו לדווח למשטרה ולפרקליטות שהשניים מחביאים כלי נשק בחצר ביתם תמורת הקלה בעונשו של עו"ד פינקלשטיין. לפי כתב האישום, גם במקרה זה נעזר עו"ד פינקלשטיין בג.א.

 

"המשטרה עשתה דברים חמורים"

עוד מתאר כתב האישום כי במקרה אחר, בו היה כלוא עו"ד פינקלשטיין בבית המעצר "קישון", הוא נאשם יחד עם אביו בקשירת קשר לשיבוש הליכי משפט והדחת עדים. במספר הזדמנויות, פנה פינקלשטיין הבן לאדם בשם בדראן מוחמד והציע לו 100 אלף דולר תמורת הדחת עדי התביעה והטרדתם על-ידי פגישות, הקלטות וצילומים במטרה למנוע מהם להעיד במשפט נגדו או לחילופין כדי שימסרו עדות שקר. פינקלשטיין האב שילם לבדראן את הכסף במספר הזדמנויות שונות.

 

השניים נאשמים בקשירת קשר לרצח, ניסיון לשידול לרצח, שיבוש מהלכי משפט, עבירות נשק, הדחת עדות בנסיבות מחמירות וניסיון להטרדת עד בנסיבות

מחמירות.

 

בדיון ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים, אך סנגוריהם, עורכי הדין אבי חימי ואבי וחניש טענו כי האב, בן 65, חולה לב ושהוא רואה חשבון במקצועו ללא עבר פלילי. לבסוף הוארך מעצרו בשבעה ימים.

 

"האסיר שמונה לשמור על פינקלשטיין, שלא ישים יד בנפשו, הפך לסוכן משטרתי ולמעשה משדל אותו לעבירה", טען הסנגור עו"ד חימי, "נעשו בתיק הזה דברים חמורים על-ידי המשטרה. מרשיי הורשעו בתקשורת. ננהל הליך משפטי, חלק ניכר מהעבירות לא בוצעו על-ידי גור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האב יצחק
צילום: אבישג שאר ישוב
עו"ד אבי חימי. "דברים חמורים"
צילום: בן קלמר
מומלצים