שתף קטע נבחר

דקר למוות את חברו בנתניה: "הכל בגלל קללה"

קרוביו של אביעד בן שלום, שנרצח אמש, סיפרו כי היה חברו הטוב של החשוד בדקירתו חיים לוי, עד שהסתכסכו בגלל שטות. לפי החשד, לוי הגיע לביתו של בן שלום עם אחיו ותקף אותו. "זו הגנה עצמית", טען בחקירתו, "הוא התעלל בי"

"סכסוך על שטויות בין שני חברים טובים". כך תיארו חבריו של אביעד בן שלום, בן 25 מנתניה, את הנסיבות שהביאו אמש להירצחו בדקירות. מעצרו של החשוד ברצח, חיים לוי בן ה-30, הוארך היום (ד') בבית משפט השלום בפתח-תקווה בשבוע. "הוא בן אדם מלאך, למה הם עשו לו את זה?", מיררה בצהריים בבכי אשתו הטרייה נחמה, בת 20, לפני שבעלה הובא למנוחות בבית העלמין בעיר.

 

בני הזוג נישאו רק לפני פחות מחמישה חודשים, והתגוררו ברחוב יוסי בן יוסי בנתניה. שכנו החשוד עתה בגרימת מותו, הפך במהרה לחברו הטוב. "הם היו ממש כמו שני אחים", סיפרו שכנים. "החברות הייתה טובה, אך באחרונה התגלע סכסוך לאחר שאחד קילל את השני, ונוצר ביניהם מתח".


זירת הרצח. "הם היו שלושה על אחד" (צילום: עידו ארז) 

 

על-פי החשד, אתמול בערב הגיע לוי לביתו של בן שלום, יחד עם אחיו ואדם נוסף. בן שלום עמד בכניסה לבניין ולאחר שהחל להתווכח עם לוי, התנפלו עליו השלושה. "הם היכו אותו בקרשים ולוי דקר אותו", סיפרה קרובת משפחה של הנרצח. "הוא ראה שהוא מתמוטט ומדמם, אבל זה לא הספיק לו והוא המשיך לדקור אותו בכל חלקי גופו".

 

שכנים העידו כי "שמענו צעקות ואז ראינו את החבורה רבה. הכל היה מלא דם, אביעד שכב מחוסר הכרה ומדמם, והאחרים ברחו. זה היה מפחיד, אנחנו גרים ברחוב שקט ולא רגילים לאירועים כאלו".

 

כוחות החירום שהגיעו למקום, מצאו את בן שלום שרוע בפתח הבית כשעל גופו כמה סימני דקירות, ופינו אותו לבית החולים לניאדו בעיר. "מיד כשפינו אותו נסעתי לבית החולים, ואמרו לי שהוא נמצא בחדר טראומה", סיפרה אשתו נחמה. "ביקשתי לראות אותו, אבל לא נתנו לי, אמרו שהוא בצילומים ובטיפולים. אחר כך אמרו לי כבר שהוא מת".

 

"אם יואשם בהריגה, נאבק"

לוי, שהסגיר עצמו למשטרה, טען בחקירתו כי הדקירה נבעה מהגנה

עצמית. לדבריו, הוא זה שהותקף על-ידי בן שלום ואף נפצע בתגרה. "הוא היה מלאך, ומעולם לא הזיק לאיש או פגע במישהו", הדגישו חבריו של אביעד. "הוא תמיד היה בעל טוב וחבר טוב. מה שלא היו מבקשים ממנו, הוא תמיד היה רץ לעשות ולעזור".

 

בני משפחתו של בן שלום ציינו עוד כי לפי הידוע להם, המשטרה מתכוונת להאשים את החשוד בעבירת הריגה ולא ברצח. "אם זו הריגה, אז מה זה רצח?", תהו בכעס. "לא מדובר בדקירה אחת, הוא דקר אותו הרבה פעמים, ראה שהוא התמוטט והמשיך לדקור אותו. אסור לשכוח שהם היו שלושה על אחד. אם היו לבדם, החשוד לא היה מצליח לגבור על אביעד. אנחנו מתכוונים להיאבק אם במשטרה יחליטו שמדובר בהריגה".

 

עו"ד תרצה קינן, המייצגת את לוי מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה כי מרשה טוען שבן-שלום התעלל בו, פגע בו ואתמול אף דקר אותו. לדבריה, לוי מכחיש כי דקר את בן שלום. המשטרה עצרה גם את אחיו של לוי, והיא מחפשת אחר חשוד נוסף במעשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביעד בן שלום. התחתן לפני פחות מחצי שנה
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
מומלצים