שתף קטע נבחר

צילום: דודו אזולאי

המחאה חודרת לליכוד: כחלון תומך בכינוס המרכז

השטח בליכוד מגיב למחאה. חברי מרכז דורשים לכנסו: "יש מקום לשיפורים, אבל המחאה הפכה לפוליטית, ועלינו לחזק את ביבי". השר כחלון תומך ביוזמה. ח"כ שאמה מתנגד: "הליכוד מול צונאמי של מחאה. לא צריך החתמות והדחות"

מאהלי מחאה שרק הולכים ומתרחבים ומחאת העגלות שהובילה אלפים לרחובות, מובילים גם את פעילי הליכוד לנקודת רתיחה: חברי מרכז בולטים פתחו במהלך לכינוס דחוף של מרכז המפלגה, במטרה לדון במצב החברתי ו"לחזק את נתניהו". יו"ר המרכז, השר משה כחלון, מי שמסומן במפלגה כ"שר החברתי", תומך בכינוס המרכז. עם זאת, לפי חוקת הליכוד, ראש הממשלה יוכל לטרפד או לפחות לדחות את הכינוס.

 

סדק חברתי - העדכונים האחרונים ב-ynet:


צועדים עם עגלות הערב בחיפה. מאות הגיעו (צילום: אבישג שאר-יישוב)

 

שוקי אוחנה, חבר מועצת העיר צפת וראש פורום ראשי הסניפים בגליל, נמנה עם ראשי היוזמה, ואמר ל-ynet: "הכינוס הוא לא נגד ראש הממשלה. יש בעיות חברתיות ויש מקום לשיפורים, אבל המחאה הפכה לפוליטית, ואנחנו צריכים לחזק את ביבי. המצב דורש תיקונים, אך מה שקורה כעת בעייתי".

 

אוחנה טוען כי היוזמה לא עלתה בתיאום עם ראש הממשלה או אנשיו, ולדבריו הישיבה לא נועדה לנגח את שר האוצר, יובל שטייניץ, או להביא להחלפתו. בליכוד נשמעה באחרונה ביקורת כלפי שטייניץ, אם כי לפי שעה - המבקרים הבכירים מעדיפים להישאר בעילום שם. השבוע הופיעו נתניהו ושטייניץ יחדיו במסיבת העיתונאים, שבה הציג ראש הממשלה את הפתרונות למצוקת הדיור. נתניהו החמיא לשטייניץ, אף שהאחרון התנגד לכמה מהרעיונות שאישר ראש הממשלה.


"דופלקס" במאהל בתל-אביב. לא זזים מהאוהל (צילום: עופר עמרם)

 

עדיין לא ברור אם הדרישה להחליף את שטייניץ תעלה בישיבת מרכז הליכוד. בכירים בליכוד ציינו כי "הישיבה הזו לא תהיה טובה לשטייניץ. השטח סוער". אוחנה: "אין לדעת איך הישיבה תתפתח ולמה היא תוביל. ייתכן שזה יעסוק גם בשטייניץ, אך

זו לא המטרה שלנו. אנחנו רוצים לחזק את ביבי מול מה שנראה כמתקפה פוליטית. מעורבותו של עיני היא דוגמה לכך".

 

אנשי השטח החלו בהחתמת אנשי מרכז הליכוד כדי לקיים את הישיבה תוך 10 ימים, וההערכה היא שאם ראש הממשלה לא ייבהל מהאפשרות שהישיבה תצא משליטה, היא אכן תתקיים.

 

יו"ר ועדת הכלכלה וחבר הכנסת מטעם הליכוד כרמל שאמה הכהן, אמר ל-ynet: "הליכוד והממשלה נמצאים תחת צונאמי

מחאתי שעליו מנסה האופוזיציה לרכב. יש ביכולתנו יחד להוביל את הפתרונות הראויים ולעמוד בכל החזיתות החיצוניות, אך אם בתוכנו לא יישמרו האיפוק והאחדות - הדבר עלול להכריע אותנו. הדברים האחרונים שאנחנו צריכים כעת הם החתמות או הדחות".

 

שאמה הוסיף: "פוליטיקה פנימית, מאבקים והצבעות במרכז, יגבירו את תחושות הזעם והמיאוס בציבור פי כמה. בימים רגילים זה לא מתקבל יפה, אז קל וחומר עכשיו. על ועדות חקירה ומסקנות אישיות מחליטים אחרי המלחמה, ולא בעיצומה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ושטייניץ במסיבת העיתונאים השבוע
צילום: מארק ישראל סלם
האמהות משמיעות קול, הערב ברעננה
צילום: עידו ארז
צעדת העגלות של רעננה
צילום: עידו ארז
כל הארץ ילדים-ילדים. תל-אביב יצאה מהאדישות
צילום: ירון ברנר
מומלצים