שתף קטע נבחר

צילום: דודו אזולאי

ניצני מרד: פעילי ליכוד דורשים להדיח את שטייניץ

על רקע המחאה החברתית הגוברת, קבוצת פעילים מפתח תקווה פועלת מול חברי כנסת בניסיון לשכנע את נתניהו להחליף את שר האוצר: "שטייניץ הוא אסון לישראל"

המחאה ההולכת וגוברת נותנת את אותותיה: על רקע היוזמה לכנס את מרכז הליכוד לדיון במצב החברתי, מתגבשת במפלגה קבוצת פעילים שדורשת להחליף את שר האוצר, יובל שטייניץ.

 

סדק חברתי - עדכונים אחרונים ב-ynet על המחאה החברתית:

 

ינאי בראז, חבר מזכירות הליכוד מפתח תקווה, החל במהלך פנימי בין חברי הסניף בעיר ובקרב חברי כנסת להדחת שטייניץ. בראז שוחח בימים האחרונים עם עשרות פעילים ומחוקקים כדי להשפיע על ראש הממשלה להחליף את השר.

 

"שטייניץ הוא אסון לישראל", טען בראז בשיחה עם ynet, "חייבים להחליף אותו. הוא לא מבין שום דבר בכלכלה. צריך מישהו שמבין במנהל עסקים. ביבי ושטייניץ מנותקים מהעם. הם לא מבינים מה עובר על מעמד הביניים. לעשירים יש את הבורסה ואת שוק ההון. למעמד הביניים אין כלום. הבנקים לא מאפשרים לחסוך. אני רוצה ששר האוצר יוחלף".

 

בראז טוען כי קבוצת יחד מפתח תקווה מאוחדת בדרישה להחליף את שטייניץ, אולם לפי שעה לא הוקם מטה מאבק מסודר שנועד לקדם את המהלך.

 

בתוך כך, בלשכת ראש הממשלה בחנו בימים האחרונים את האפשרות לשנות את דגשי העבודה במשרדים הכלכליים, כך שהם ישקיעו יותר בנושאי צרכנות שמטרתם להוזיל מחירים במשק ולהקל על הציבור. שר בכיר המקורב לנתניהו אמר ל-ynet: "ספק אם ייצא מזה משהו. גם השמועות על שינויים בתקציב לא ריאליים. לראש הממשלה יש מספיק כדורים במחסנית כדי להתמודד עם המשבר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישלם בכסא? שר האוצר שטייניץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים