שתף קטע נבחר

חסידי הרב שנרצח בבאר-שבע: "היה צנוע וסגפן"

ליד ביתו של הרב אלעזר אבוחצירא, שנרצח הלילה על-ידי אדם שהגיע לקבל ברכה, התאספו רבים מחסידיו. הם סיפרו על הרב, ששמר על צניעותו ועל פרטיותו בקנאות: "היתה לו מנהרה מתחת לאדמה, המחברת בין הבית שלו לישיבה". הוא יובא למנוחות בצהריים בהר הזיתים

חסידיו של הרב אלעזר אבוחצירא, שנדקר הלילה (יום ו') למוות על-ידי אדם שהגיע לקבל בברכה בישיבה שלו בבאר-שבע, התאספו הבוקר מחוץ למבנה. הם אמרו כי הרב אבוחצירא היה אחד הרבנים הגדולים בארץ ושהוא שלט בתורת הנסתר.  

 

חסידי הרב אלעזר אבוחצירא סיפרו כי הוא היה צנוע וסגפן, ששמר על צניעותו ועל פרטיותו בקנאות. "הוא לא רצה שיצלמו אותו אף פעם. תמיד הוא רצה לשמור על פשטות. הוא שמר על פרטיות. אפילו היתה לו מנהרה מתחת לאדמה, המחברת בין הבית שלו לישיבה".

 

פרט לחסידים, הגיעו לביתו של הרב תושבים רבים מבאר-שבע. "כל השכונה באבל", אמר אחד התושבים. "למעשה כל באר-שבע וכל הארץ באבל". תושב אחר הוסיף: "אין לי מילים. קשה לדבר עליו. הוא פשוט צדיק".

 

הרב אלעזר אבוחצירא יובא למנוחות בצהריים בהר הזיתים בירושלים. מסע הלוויה החל בהספדים בביתו של אבוחצירא בבאר שבע.


דהן בבית המשפט (צילום: הרצל יוסף)

 

עוד קודם לכן צפויים האבלים להגיע לישיבת פורת יוסף בירושלים, ומשם ימשיכו ברגל להר הזיתים. מאות שוטרים יאבטחו את ביתו של הרב וילוו את מסע הלוויה.

 

במקביל, הבוקר יובא החשוד ברצח להארכת מעצרו בבית משפט השלום בבאר שבע. חקירה ראשונית העלתה כי הרב אבוחצירא, נכדו של ה"באבא סאלי", קיבל את החשוד ברצח לשיחה, שבמהלכה הוא דקר אותו בפלג הגוף העליון מסיבה שעדיין אינה ברורה. תלמידיו של הרב תפסו את הדוקר והעבירו אותו לידי המשטרה.


מלווים את גופת הרב בבאר-שבע (צילום: זאב טרכטמן)

 

אחד האנשים שהיו בישיבה בזמן האירוע סיפר: "הכל קרה בשניות, לא היה קשה להשתלט על הדוקר". מקורביו של הרב אבוחצירא סיפרו

 כי לא מדובר בפעם הראשונה שבה החשוד ברצח הגיע לישיבה. "מאות אנשים מגיעים מדי ערב להתברך על-ידי הרב ולשאול לעצתו", סיפר אחד המקורבים, "אותו אדם הגיע למקום ודקר את הרב מספר פעמים. היו רבים שהמתינו בחוץ לברכה מהרב ולבקש את עצתו של הצדיק".

 

שר הפנים, אלי ישי, הגיע הלילה לזירת הרצח וביקר גם בביתו של הרב. "זו אבידה גדולה, כאב גדול", אמר ישי, "אנחנו מזועזעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דהן. החשוד ברצח
צילום: הרצל יוסף
צילום: לדעת.נט
הרב אלעזר אבוחצירא
צילום: לדעת.נט
חסידיו של הרב אחרי הרצח
צילום: הרצל יוסף
מודעת אבל ליד בית הרב
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים