שתף קטע נבחר

בפעם החמישית: פוצץ צינור הגז ממצרים לישראל

על-פי דיווחים במצרים, קבוצת חמושים פוצצה מטען במסוף של הצינור בצפון סיני. למקום נגרם נזק כבד. זו הפעם החמישית מאז הדחת מובארק ופעם שלישית החודש שחמושים פוגעים בצינור

שוב חבלה בסיני בצינור הגז ממצרים לישראל: גורמים ביטחוניים במצרים הודיעו בצהריים (שבת) כי קבוצת חמושים פוצצה מטען סמוך למסוף של צינור הגז לישראל בצפון סיני. לפי גורמים רשמיים במצרים, המסוף נפגע באופן חמור בפיצוץ. אף גורם לא לקח אחריות לפיצוץ.

 

גורמים בישראל אמרו כי לא ידוע להם על הפיצוץ. בנוסף הם מסרו כי העברת הגז לישראל ולירדן, דרך הצינור שנפגע, לא חודשה מאז הפיצוץ באמצע החודש.

 

מדובר בתקיפה השלישית החודש, והחמישית מאז הופל משטרו של חוסני מובארק בחודש פברואר. איש לא קיבל אחריות לפעולה, אך הפגיעות הקודמות בצינור יוחסו לשבטי בדואים או לגורמים איסלאמיים המתנגדים לשלום עם ישראל.

 

אתמול תקפה קבוצה של כ-100 חמושים תחנת משטרה בעיר אל-עריש, שבצפון סיני. בתקרית נהרגו ארבעה בני אדם, בהם שוטר ושלושה אזרחים. 19 בני-אדם נפצעו. חמישה חמושים נעצרו. עדיין לא ברור האם יש קשר בין שתי התקריות.

 

החבלה הקודמת היתה ב-12 ביולי. אז חמושים רעולי פנים פוצצו את מסוף

 הגז הטבעי בצפון סיני. גורמי ביטחון מצרים מסרו כי לפחות ארבעה מחבלים השתתפו בפעולה. על פי הדיווחים, החמושים דרשו מהשומרים במקום לעזוב, ואז פוצצו את המבנה.

 

אחרי הפיצוץ הקודם פרסמה חברת החשמל הודעה, בה נכתב כי "לאור העובדה כי קיימת אי רציפות באספקת הגז הטבעי ממצרים, עד כדי הפסקה מוחלטת של אספקת הגז לתקופות ממושכות, ולאור העובדה כי קיימת אי ודאות לגבי המשך הספקה בעתיד של גז טבעי ממצרים, באופן מלא או חלקי, נדרשת החברה להיערך לייצור חשמל בחודשי הקיץ, בתמהיל דלקים שונה ויקר יותר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיצוץ הצינור באמצע החודש
צילום: רויטרס
מומלצים