שתף קטע נבחר

תסיסה בליכוד: מירי רגב דורשת לכנס המרכז

ההמונים אמרו את דברם בהפגנות ענק בכל הארץ, ועכשיו הגיעה שעת הפוליטיקאים להגיב. ח"כ מירי רגב הצטרפה לדרישה לכנס את מרכז הליכוד על מנת לדון בשינוי סדרי העדיפויות הלאומיים

השטח מביע אי-אמון בממשלת נתניהו וגם הליכוד מתחיל לבעבע: חברת הכנסת מירי רגב הודיעה אמש (שבת) כי תערוך ביום חמישי כנס פעילי ליכוד באור יהודה. לדבריה, בכנס תדרוש מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לכנס בדחיפות את מרכז הליכוד כדי לדון בשינוי סדרי העדיפויות הלאומיים ובאופן חלוקת המשאבים.

 

 

רגב דורשת חלוקה מחודשת של ההון ושל המשאבים. היא דורשת בין היתר להפנות חמישה מיליארד שקלים מכספי המדינה להוזלת הדיור, הדלק, המים והחשמל.

 

קריאתה של ח"כ רגב לכנס את המרכז מצטרפת לקריאה דומה שפורסמה ביום חמישי ב-ynet. חברי מרכז בולטים פתחו במהלך לכינוס דחוף של מרכז המפלגה, במטרה לדון במצב החברתי ו"לחזק את נתניהו". יו"ר המרכז, השר משה כחלון, מי שמסומן במפלגה כ"שר החברתי", תומך בכינוס המרכז. עם זאת, לפי חוקת הליכוד, ראש הממשלה יוכל לטרפד או לפחות לדחות את הכינוס.


"המצב כעת בעייתי". הפגנת המחאה בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

שוקי אוחנה, חבר מועצת העיר צפת וראש פורום ראשי הסניפים בגליל, נמנה עם ראשי היוזמה, ואמר ל-ynet: "הכינוס הוא לא נגד ראש הממשלה. יש בעיות חברתיות ויש מקום לשיפורים, אבל המחאה הפכה לפוליטית, ואנחנו צריכים לחזק את ביבי. המצב דורש תיקונים, אך מה שקורה כעת בעייתי". אוחנה טוען כי היוזמה לא עלתה בתיאום עם ראש הממשלה או אנשיו, ולדבריו הישיבה לא נועדה לנגח את שר האוצר, יובל שטייניץ, או להביא להחלפתו.

 

הקמת ועדה זה לא מספיק

עוד ועוד ביקורת מתחילה לצוף מתוך הליכוד. יו"ר ועדת הכלכלה, כרמל שאמה, אמר כי "מי שחשב שיצהיר על הקמת צוות או ועדה ובכך ישפוך מים צוננים ללב בערת המחאה יגלה באופן מיידי תגובה כאילו שפך דלק באוקטן גבוה מאוד. כל פעולות הדרג הפוליטי צריכות להיעשות בהצנעה עד להשגת תוצאות אופרטיביות". 

 

שאמה קרא לממשלה לקבל החלטה על גודל הקצאת משאבים, כדי להקל על העול הכלכלי הרובץ על כתפי מעמד הביניים ומשם לחשוב על סדר עדיפות הקצאתם, "וכדאי שזה יהיה במיליארדים".

 

ואילו המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, קרא אמש לקדימה להצטרף לממשלה. "אם האופוזיציה באמת רוצה לסייע לעם ישראל, עליה להירתם כדי לשנות סדרי עדיפויות מבפנים ולא רק לצעוק כדי להפיל הממשלה". השר שלום קרא להוריד את המסים העקיפים שאינם שיוויוניים, ולהפסיק את תוואי הורדת המסים הישירים, המגביר את חוסר השוויון. על הממשלה להתערב במקומות בהם יש כשלי שוק. תפקידנו להגביר את התחרותיות ולהביא להורדת מחירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לכנס את המרכז. ח"כ מירי רגב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים