שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חברת הסלולר החדשה: גולן טלקום
  החברה הפקידה את הערבות לה התחייבה, על סך 360 מיליון שקל תוך שבועיים, אחרי שקודמותיה בזכיה במכרז תדרי הסלולר כשלו בכך. מירס, החברה השנייה שזכתה במכרז והפקידה ערבות של 705 מיליון ש' תבקש להשוות תנאים

  חברת גולן טלקום תהיה חברת הסלולר החמישית בישראל. החברה הגישה הבוקר (א') למשרד התקשורת, ערבות בסך 360 מיליון שקל עליה התחייבה במסגרת מכרז תדרי הסלולר. בכך נסללה דרכה להיות החברה החמישית, החל מ-2012.

   

  גולן טלקום, שנמצאת בידי מיכאל גולן, גזבייה ניאל ומשפחת פריינטה, הצליחה להפקיד ערבות בתוך שבועיים, בעוד שקודמותיה בזכייה במכרז, מרתון (אקספון) וסלקט שהחליפה אותה, כשלו בהעמדת ערבות בתוך הזמן הקצוב - 45 יום. הערבות לה התחייבו היתה יותר מכפולה, 705 מיליון שקל.

   

  הערבות הבנקאית שנמסרה היום למשרד התקשורת הונפקה על ידי בנק מזרחי טפחות.

   

  במכרז התמודדו ארבע חברות על שני תדרי סלולר. מירס ומרתון (אקספון) זכו בו. מירס העבירה את הערבות לה התחייבה, על סך 700 מיליון שקל, אך מרתון כשלה. סלקט שהחליפה אותה, כשלה גם היא בהעמדת הערבות, וגולן טלקום החליפה אותה.

   

  ל-ynet נודע כי מירס אינה מרוצה מכך ששילמה ערבות כפולה מזו של גולן טלקום. מירס תבחן את הדברים בתקופה הקרובה, ועל פי ההערכות כנראה יבקשו בחברה להשוות את הערבות שלהם לזאת של גולן.

   

  סלקט טענה כי לא הצליחה לגייס את הערבות משום שאף בנק בישראל לא הסכים לשתף עמה פעולה, על אף שראשיה עומדים בראש חברות משגשגות בחו"ל. סלקט הניחה על שולחן ועדת המכרזים צ'ק בסכום הערבות, מבנק ההשקעות גולדמן זקס. אולם לפי תנאי המכרז, על הערבות להגיע מבנק ישראלי. 

   

  מגולן טלקום נמסר בתגובה: "החזון של גולן טלקום הוא להביא לשוק הישראלי מהפכה סלולרית צרכנית. בעלי המניות ומנהלי הקבוצה כבר הוכיחו את יכולתם במהפכות הצרכניות שחוללו והובילו לטובת קהל לקוחות התקשורת בצרפת ובישראל.  

   

  "אבני היסוד עליהן תושתת גולן טלקום כוללות את הגברת התחרותיות, טכנולוגיה חדשנית, מוצרים מתקדמים, שירות איכותי ומעל הכול ירידה דרמטית במחיר לצרכן באמצעות חבילות פשוטות וברורות ללקוח". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים