שתף קטע נבחר

מסתמן: שטייניץ יעמוד בראש ועדת ההידברות

המפגינים דורשים שינוי, אבל צפויים לפגוש במו"מ את האחראי על הקופה הציבורית. פרט לשטייניץ, גם כחלון, אטיאס, ארדן, סער ושמחון ייכללו בצוות הבדיקה. אנשי המאהל ברוטשילד על התפטרות מנכ"ל האוצר: "נפילת הקוביה הראשונה בדומינו"

במאהלי המחאה דורשים לשנות את סדר העדיפויות, אבל יפגשו ככל הנראה בשיחות עם הממשלה את האיש שהיה אחראי על הקופה הציבורית בשנים האחרונות - וביקש לשמר את סדר העדיפויות הנוכחי. גורמים בכירים בליכוד אמרו הערב (יום א') כי בראש ועדת הבדיקה שמינה ראש הממשלה יעמוד שר האוצר, יובל שטייניץ. בנוסף, גם שר הרווחה משה כחלון, שר החינוך גדעון סער, השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס ושר התמ"ת שלום שמחון צפויים להיכלל בצוות השרים שימונה על מנת להידבר עם המוחים.

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

 

הבוקר, אחרי הודעת בנימין נתניהו על מינוי ועדת שרים לדיאלוג עם מנהיגי המאבק החברתי, טענו שרים בכירים כי "זו סטירת לחי לשר האוצר". הם הסבירו זאת בכך שהוועדה אמורה לבדוק את התנהלות האוצר ואת מדיניות המשרד, אך לא ברור כיצד הדבר יקרה, אם אכן שטייניץ יעמוד בראש הצוות. היום או מחר יודיע ראש הממשלה סופית על הרכב הצוות.  

 

במסיבת עיתונאים שערכו במאהל בשדרות רוטשילד בתל אביב, ציינו מובילי המאבק כי נתניהו על הקמת צוות השרים להידברות היא "הצעה מניפולטיבית, שליפה מהשרוול. נתניהו רוצה למנות ועדה, עוד ועדה. נתניהו לא מבין אחריות מהי". הבוקר הפך מנכ"ל משרד האוצר חיים שני ל"קורבן המחאה הראשון" - לאחר שהתפטר מתפקידו. "נראה שראש הממשלה לקח סמכויות מהאוצר, וזה הקפיץ אותו", העריכו שרים.

 

היום שאחרי "אם כל המחאות":

 

במאהל ברוטשילד נשמעו תגובות מנוגדות בנוגע להתפטרות שני. אדם דובז'ינסקי, ששובת רעב כבר כמעט שבועיים, אמר שהתתפטרות מחזקת את יושבי המאהלים: "לא באנו להפיל אנשים שקשורים לממשל הנוכחי או פקידים שעובדים עבורו. מדובר פה על משהו מערכתי. ההתקפה שלנו היא נגד ממשלות ישראל לדורותיהן ונגד הכנסת. אנחנו מעריכים את הצעד".

 

רותם אפנדרי כינתה את ההתפטרות "נפילת הקובייה הראשונה בדומינו", ואילו אבי דן סבור "זה פחות לקיחת אחריות אלא ניסיון הימנעות מלהיות משויך עם אותה קבוצה שלטונית ומזוהה עם הסיטואציה הנוכחית שהחברה נמצאת בה. הוא דווקא בורח ומסיר אחריות".

 

עפרי רביב, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אמר: "אנחנו מאוד מקווים שזה לא יעכב את השגת הפתרון המיוחל. אני מאמין שאם לא יתנו מענה בקרוב לזעקה שנשמעת במחנות האוהלים ברחבי הארץ, אז דמויות נוספות יחליטו לקחת אחריות וללכת הביתה. הפתרון לא נמצא בהתפטרות, אלא בכך שממשלת ישראל תגבש תוכנית מסודרת, אמיתית ומלאה, שמספקת מענה כולל למצוקות שעולות במאבק הזה".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטייניץ. בראש הצוות?
צילום: עומר מירון
ההפגנה אתמול
צילום: ירון ברנר
מומלצים