שתף קטע נבחר

צילום: דודו אזולאי

המוחים יפגשו עם פרס; 'דרישת המצלמות - טעות'

לפני שצוות השרים של נתניהו נועד איתם, הנשיא צפוי לשמוע את דרישות מובילי מאבק האוהלים והסטודנטים. "כשמקבלים פנייה כזו, מתייצבים בלי שאלות", הם אמרו. במקביל, הודו כי הדרישה להציב מצלמות במשא-ומתן הייתה טעות

יממה אחרי שפגש את ראשי ההסתדרות הרפואית, מנסה נשיא המדינה שמעון פרס להתערב בגל ששטף את המדינה והוציא רבבות לרחובות - מחאת האוהלים. פרס ייפגש היום (ב') במעונו הרשמי בירושלים עם ראשי המאבק במטרה לנסות ולהביא לסיום המחאה בצורה המהירה ביותר המקובלת על הצדדים. עוד לפני כן, פרסמו המוחים הודעה משותפת ובה הודאה בטעות, סביב דרישתם מאתמול להציב מצלמות בכל משא ומתן אפשרי עם ראש הממשלה.

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

מדברים על המאבק - בפורום מחאת האוהלים

 

בפגישה, אותה יזמה לשכת הנשיא, צפויה הנהגת המאבק להציג את דרישותיה לקראת פתיחת המשא ומתן עם צוות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולעדכן את פרס בצעדיה הבאים.

 

 

"הפנייה של הנשיא אלינו מאוד מרגשת. ברגע שמקבלים פנייה כזו, מתייצבים מיד מבלי לשאול שאלות. אין ספק שאדם

מכובד ועם ניסיון עשיר כמו נשיא המדינה יכול למאוד לתרום לנו במאבק ולכוון אותנו לקראת מציאת פתרונות והשגת המטרות שלנו", מסרו גורמים מקרב אנשי המאבק.

 

פרס עצמו הגדיר אתמול את ההפגנות ברחבי הארץ כ"מאוד מרגשות" וטען במהלך פגישתו עם אידלמן כי "חובה עלינו להקשיב לדור הזה ולהסיק מסקנות".


פרס ואידלמן בבית הנשיא (צילום: נועם מושקוביץ)

 

בימים האחרונים, דווקא על רקע התפשטות המחאה ועצרות ההמונים ברחבי הארץ, נחשפו סדקים בין מובילי המאבק. הדרישה לצלם את המשא ומתן עם ההסתדרות ונציגי הממשלה עוררה ביקורת רבה והוגדרה על ידי גורם בהנהגת הסטודנטים כ"הזויה". הצטרפות תנועות חברתיות רבות למחאה גרמה אף היא לטשטוש המסר ולויכוחים רבים במאהלים.

 

ל-ynet נודע כי ההחלטה לוותר על המצלמות ולפעול לגיבוש מסמך דרישות בין כל מארגני המחאה התקבלה לאור דרישת הסטודנטים שיהיו מטרות ברורות, ויופסק השימוש בסיסמאות כמו "צדק חברתי". "יש בתוך המאבק אנרכיסטים כאלה שסובלים מסוג של אגו-טריפ ומציבים דרישות לא פרקטיות", אמר ל-ynet גורם המעורה במאבק מקרב הנהגת הסטודנטים. "נהיה המבוגר האחראי ונדבר עם הממשלה בתיאום עם כלל השחקנים הרלוונטיים", הוסיף יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי.

 

לאחר הביקורת, הודו במטה מחאת האוהלים כי הבקשה להכניס מצלמות למשא-ומתן - היתה טעות. "התאחדות סטודנטים הצליחה לשכנע כי התביעה המרכזית לכניסה למשא ומתן צריכה להיות הדרישה להסרת חוק הו"דלים.

 אנחנו תנועה רחבה ולא ניתן לאף אחד ואף ספין לנצח", נכתב בהודעת ראשי מחאת האוהלים. עוד נמסר כי מטה המאבק מאוחד בעמדותיו עם הסטודנטים.

 

אתמול נפגשו אנשי המאהל בשדרות רוטשילד בתל-אביב עם נציגי ארגונים חברתיים, הסטודנטים ויו"ר ההסתדרות, עופר עיני. בפגישה לא הושגו הסכמות לגבי המשך המאבק. לדברי שמולי, ביום שלישי הצדדים ייוועדו שוב כדי "להתחיל לגבש את רשימת התביעות. בסוף היום, אם יש משהו שחשוב מהמחאה עצמה זה ההישגים המשמעותיים שצריכים לבוא בסופה".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס ואידלמן בבית הנשיא
צילום: נועם מושקוביץ
צילום: ירון ברנר
מובילי המאבק בתל אביב. סדקים בהנהגה?
צילום: ירון ברנר
מומלצים