שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

פעילים נגד עיני: לא דואג לעובדים, אין בו אמון

במאהל המחאה בת"א נשמעים לא מעט קולות המתנגדים למעורבות יו"ר ההסתדרות במאבק. "עיני לא הוכיח את עצמו כאחד שבאמת דואג לעובדים", טען אחד הפעילים. עיני: "אני רק מסייע. מובילי המחאה צריכים להתכנס לקראת פתרונות"

סדקים בברית בין עופר עיני למנהיגי מחאת האוהלים? מחר ייפגשו שוב ראשי מאבק הדיור עם יו"ר ההסתדרות כדי לגבש רשימת דרישות קונקרטיות מהממשלה, אבל נראה ששיתוף הפעולה לא מתנהל על מי מנוחות. "עיני לא הוכיח את עצמו כאחד שבאמת דואג לעובדים ולכן האמון בו הוא קטן", אמר הערב (יום ג') גיל ששון, אחד הפעילים המרכזיים.

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

מדברים על המאבק - בפורום מחאת האוהלים

 

"זה חיבוק דב", אמר ששון על שיתוף הפעולה עם עיני, "המאבק הזה הוא של העם, של אנשים, ולא ניתן לבוא ולהלאים אותו או לקחת אותו למקום של עסקת חבילה שלא באמת תיטיב עם האזרחים". הוא הדגיש כי "מי שתפקידו להציב דרישות זה רק האזרחים ולא פוליטיקאים, פוליטיקאים צריכים למלא דרישות".

יונתן לוי, ממובילי המאבק גם הוא, הודה כי בקרב הפעילים במאהלים יש קולות ביקורתיים נגד ההסתדרות. הוא אמר כי

הביקורת מבורכת, אבל "ההסתדרות היא כוח חשוב בחברה הישראלית מעצם היותה ראש ארגון העובדים הגדול במדינה".

 

"יחד עם זאת", הוסיף לוי, "הסיכום של ההבנה שלנו עם עיני מהרגע הראשון זה שההסתדרות מצטרפת למאבק שהוא רחב וגדול יותר מכולנו. לכן הדברים ייעשו בשיתוף פעולה ומתוך תיאום. אני לא חושב שיש גוף כלשהו במדינה שיכול או צריך לקחת בעלות על המחאה המופלאה הזאת, שהיא עממית ואותנטית".

 

אוריאל רז, שנמצא במאהל מיומו הראשון, היה יותר חריף: "לא רוצים אותו, שיטפל קודם כל ברופאים, בעובדים הסוציאליים או בעובדי חיפה כימיקלים, שאליהם כלל לא התקרב. יש לו מספיק ועדים חזקים לטפל בהם, בייחוד באחד מהם שאחראי עכשיו על ייקור החשמל". הוא טען כי עיני מנסה "לגזור קופון פוליטי".

 

 

דוד אלחרר, פעיל במאבק מהיום הראשון, תהה: "היכן היה עיני במשך שבועיים? לדעתי,

הוא רצה לראות לאיזה כיוון הרוח נושבת. המאבק הזה הרי גונב לו את הכרטיס החברתי וגם את הוועדים הגדולים שמממנים אותו, הם הרי כבר מבינים שהם לא צריכים אותו יותר. כל העם הבין יפה מאוד שהוא מסוגל לצאת לרחוב בצורה לא אלימה ולהכריע לבד מה יהיו סדרי העדיפות הלאומיים".

 

ראשי המאבק מסרו: "הדבר שנמצא בראש סדר העדיפויות הוא עצירת ההצבעה על חוק הוד"לים. עופר עיני הוא חלק חשוב במאבק, אנו מוקירים את הצטרפותו אל המאבק ואת כל הגופים הנוספים התומכים במאבק. אנו נגיש רשימת דרישות ברורה ועניינית בימים הקרובים". 

 

בהכנת הידיעה השתתף תני גולדשטיין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסי כהן
"לא רוצים אותו". עופר עיני
צילום: אסי כהן
צעירים במאהל ברוטשילד
צילום: ירון ברנר
מומלצים