שתף קטע נבחר
משפחה בדרך

בדקנו: משחקי הילדים שמבטיחים שקט במושב האחורי

המשפט "אמא, משעמם לי" הוא אחד המשפטים שהורים הכי חוששים מהם במהלך נסיעה ארוכה ברכב. כדי להעביר את הזמן בנעימים ובשקט ניתן לקחת לנסיעה צעצועים שמתאימים למשחק במושב האחורי. בדקנו עבורכם על מה הכי כדאי להוציא את הכסף

אוגוסט הוא חודש הנסיעות. בין אם זו נסיעה לסבא וסבתא, לבילוי או לחופשה משפחתית - הילדים מבלים זמן רב במושב האחורי. כדי להעביר להם את הזמן בנעימים, ולנסות למנוע מאיתנו, ההורים, לשמוע את

הריבים והנדנודים, אפשר לקחת לנסיעה צעצועים שונים, שיעבירו את הזמן. אך מכיוון שמדובר במרחב קטן יחסית, שלא מאפשר תנועה, לרוב צריך להתאים אותם במיוחד לנסיעה.

 

כדי שתדעו על מה שווה להוציא את הכסף בדקנו מגוון של צעצועים שיכולים להתאים. חשוב לציין שהבדיקה נעשתה על פי הצהרתם של היצרנים והמשווקים כי מדובר בצעצוע שמתאים לנסיעה - והדירוג נעשה בהתאם.

 

 

שולחן יצירה


 

מה? ערכת תיק יצירה לנסיעה, הכוללת תיק נפתח עם מגוון כיסי אחסון. ניתן לרכוש (בתוספת תשלום) ערכה עם מגוון אביזרי יצירה הכוללת טושים, דפי צביעה ומסגרות. השולחן ניתן לתלייה על המושב הקידמי.

 

דבר הנסיינים: אם אתם בוחרים לקנות רק מוצר אחד שמתאים לנסיעה עם ילדים - זה הדבר. הנסיעה עם שלושה ילדים במגוון גילאים, שלרוב עוברת בהצקות, ריבים וצעקות, הפכה לזמן של בילוי וכיף. הם מציירים, גוזרים, מדביקים - ומתעקשים לפתוח את השולחן גם בנסיעות הקצרות, בתוך העיר.

 

יתרון נוסף של השולחן הוא שאפשר להשתמש בו לא רק למטרת יצירה, אלא גם למגוון רחב של משחקים שדורשים משטח קשיח, החל מפאזלים ועד משחקי קופסה קטנים. בקיצור, חלום.

 

מתאים ל: כל הגילאים.

 

מחיר: 130 שקלים כולל ערכת הצבעים. 100 שקלים בלעדיה.

 

איפה משיגים? רשת חנויות "טויס אר אס".


 

משחקי חשיבה מגנטיים


מה? סדרה הכוללת משחקי חשיבה מגנטיים באריזת ברזל. בין המשחקים: מרוץ מכוניות, למצוא את האוצר, אותיות בריבוע (משחק הרכבת מילים), טנגרם (פאזל סיני מאתגר), סולמות ונחשים, איקס עיגול וארבעה בשורה.

 

דבר הנסיינים: הבעיה העיקרית כאשר לוקחים משחקים לרכב היא יציבות. הכבישים בישראל, לצערנו, הם לא תמיד חלקים וכל "קפיצה" של הרכב עלולה לחרב את המשחק. הבעיה הזו אכן נפתרת במשחקים המגנטיים, ושום דבר לא זז ממקומו - לא משנה מה.

 

יתרון נוסף של משחקים הוא באריזתם הדקה והקטנה - כך שניתן בהחלט להשאיר אותם בתא הכפפות ולהוציא אותם בכל פעם שיש צורך. 

 

מחיר: 20 שקלים לשני משחקים.

 

מתאים ל: בני ארבע ומעלה.

 

איפה משיגים? רשת חנויות "קרביץ".


 

נחש מי "על הדרך"


 

מה? המשחק הוותיק והמוכר של חברת "קוד-קוד" שבו צריך לנחש מהי הדמות המסתורית - רק בגרסה שמאפשרת לשחק בכל מקום. המשחק מתאים לשני משתתפים, דורש תקשורת ביניהם ומלמד לתאר את איברי הפנים. מפתח את מיומנויות השפה, אבחנה בפרטים, זיהוי על פי רמזים ועוד.

 

דבר הנסיינים: המשחק "נחש מי" הוא אחד האהובים עלינו בבית, והילדים שמחו לגלות כי יש גם גרסה מיוחדת שניתן לקחת לרכב. הלוחות המוקטנים, הפטנט שמקבע את הקלפים ללוח והקומפקטיות של כל המארז הפכו אותו לאהוב במיוחד גם בנסיעות ובהחלט הביאו למטרה המיוחלת: שקט ארוך למדי במושב האחורי.

 

מחיר: 56 שקלים.

 

מתאים ל: בני ארבע ומעלה.

 

איפה משיגים? ברשתות הצעצועים ובחנויות המובחרות. 


 

צוללות


מה? המשחק צוללות בגרסה מוקטנת שמתאימה לנסיעה ברכב.

 

דבר הנסיינים: פעם, כשאנחנו היינו ילדים, את המשחק צוללות היינו משחקים על נייר משבצות. הילדים של היום כבר מכירים את הגרסה העשוייה פלסטיק, בה הצוללות נראות אמיתיות, ולא ריבועים מושחרים. המשחק המיועד לרכב מגיעה בתוך מארז מיוחד עם ריצרץ', ששומר עליו סגור ומוודא שאף חלק לא ייפול. גם הגודל בהחלט מתאים לרכב, וראויה לציון היציבות של החלקים, שבמשחקי צוללות מפלסטיק אין חשובה ממנה. הבעיה היחידה היא שהחלקים מאוד-מאוד קטנים וכשהם נופלים מהיד במהלך הנסיעה - קשה למצוא אותם.

 

מחיר: 59 שקלים.

 

מתאים ל: בני שש ומעלה.

 

איפה משיגים? רשת חנויות "אימג'נריום".


 

מגה סקצ'ר


מה? לוח מחיק לכתיבה ולציור עם חותמות לקישוט.

 

דבר הנסיינים: בת הארבע היא, באופן טבעי, הבעייתית ביותר במשפחתנו בנסיעות ארוכות. ככה זה כשסף השעמום גבוה ואת צריכה להיות במקום אחד זמן רב. אבל הלוח המחיק של חברת "טומי" בהחלט סיפק לה תעסוקה לזמן רב, בעיקר כשהיא הצליחה לצייר עליו בלי שאחיה הגדולים ינסו "לעזור לה".

 

איכותו של הלוח גם היא ראויה לציון. הוא חזק מאוד, עמיד וה"עט" המצורפת אליו קשם המקומות המיועדים ל"חותמות" בעלי פטנט שלא נותן להן ליפול ממנו בקלות - כך שהכל נשמר היטב. החסרון היחיד של הלוח הוא דווקא עבורנו, ההורים, והוא לא רק במחיר. בכל פעם שמוחקים את הציור מהלוח ה"מחק" (אותו מזיזים מצד אחד לשני) משמיע רעש די מעצבן. אבל היי, הוא פחות מעצבן מהמשפט "אני רוצה כבר להגיע".

 

מחיר: 169 שקלים.

 

מתאים ל: בני שנתיים ומעלה.

 

איפה משיגים? בחנויות הצעצועים המובחרות.


 

לוח מגנטי צבעוני - בייבי סמארט


מה? לוח ציור מחיק עם חותמות.

 

דבר הנסיינים: בשונה מלוחות ציור אחרים, כאן צופן הלוח המגנטי ארבעה צבעים שונים - אדום, כחול, ירוק וצהוב, כך שכשמציירים בעזרת העט מתקבל ציור עליז ומיוחד יותר. ללוח מצורפות שלוש חותמות קטנות בצורות סטנדרטיות. העט קשור ללוח בחוט, והוא והחותמות מאופסנים בתאים נפרדים בצדי הלוח, שנסגרים בנוחות ושומרים על האביזרים. הלוח עמיד ואיכותי, ובת השנתיים הסתדרה מצוין בדרך גם עם כפתור המחיקה שיש להזיז כדי להתחיל ציור חדש.

 

האריזה הממותגת לסיפור "מעשה בחמישה בלונים" מבטיחה קשר לאהבה לספרים ש"מתחילה כבר בגיל צעיר" וגם העשרה של חוויית הציור. בפועל, ברגע שמוציאים את הלוח מהקופסה נשאר רק ציור זעיר של הדמויות מהספר בראש הלוח, ושל מיצי החתולה המפורסמת על כפתור המחיקה - ודי התאכזבנו מהגילוי הזה.

 

מתאים ל: בני שנתיים ומעלה. שימו לב שעל האריזה מצוין כי המוצר מיועד לבני שלוש ומעלה בשל חלקים קטנים (החותמות, במקרה הזה).

 

מחיר: 100 שקלים.

 

איפה משיגים? ברשת חנויות שילב.


 

FABU LUDOS


מה? קופסה ובה 11 משחקים קלאסיים שונים.

 

דבר הנסיינים: מדובר במארז מושקע מאוד של 11 משחקים (כל משחק מגיע מצידו האחר של לוח עשוי קרטון חזק ואיכותי). נראה כי הושקעה מחשבה רבה באריזה שתשמור בשלמתם את כל החלקים ולשם כך מצורפות שלוש שקיות בד. גם החלוקה של הקופסא עצמה, לשתי מגירות, מסייעת בשמירה על שלמותם של המשחקים.

 

העובדה שמדובר במגירות עוזר גם היא למשחק במושב האחורי של הרכב - כך שאין צורך בשולחן או במשטח קשיח אחר. דפנות המגירה מונעות מהחלקים ליפול ולהתפזר ומהקוביות ליפול למטה.

 

אך לא רק יתרונות יש במארז. נתחיל מכך שההוראות למשחקים מגיעות אך ורק באנגלית - מה שהוביל לכך שאמא ואבא היו צריכים לשבור את השיניים כדי להבין איך משחקים במשחקים הפחות מוכרים. הבעיה השנייה היא שבתנועה של הרכב החלקים לא תמיד מחזיקים מעמד, מה שעלול להרוס את המשחק באמצע.

 

מחיר: 119 שקלים.

 

מתאים ל: בני ארבע ומעלה.

 

איפה משיגים? ברשת חנויות אימג'נריום.


 

פעלולון הגה


 

מה? משטח עם איורי חווה וחיות המתלבש על המושב הקדמי, והגה שעליו כפתורים המפעילים בשלט רחוק את החיות בקול, מנגינות ואור מהבהב.

 

דבר הנסיינים: אם חיפשתם שקט מכיוון המושב האחורי - זה לא בדיוק הפתרון האידיאלי עבורכם. קולות החיות הרמים ממלאים את המכונית וכשהמוזיקה מתחילה נראה שהיא יכולה להימשך ולהימשך עד שתגיעו ליעדכם. לחיצה על כפתור נוסף אמנם עוצרת את המנגינה, אך עד שהזאטוט יואיל בטובו לעשות כך הנוסעים המבוגרים עלולים לצאת משלוותם.

 

בת השנתיים שיחקה בפעלולון בעת נסיעות ארוכות לסבא וסבתא בצפון ובחזרה, ונהנתה להביט בחיות שעל הלוח ולזהות אותן בקול. לטעמנו, יחסית לאפשרויות המשחק, ההשקעה במחיר מעט מוגזמת.

 

חלקי המשחק איכותיים מאוד ויפים למראה בזכות הצבעוניות המפורסמת של מוצרי טייני לאב והעיצוב הנעים, והחיבור שלהם למושב הקדמי ולכיסא הבטיחות של הילד פשוט וקל.

 

מתאים ל: בני שנה-שנתיים.

 

מחיר: 230 שקלים.

 

איפה משיגים? ברשת חנויות שילב.


 

מונופול


 

מה? משחק העסקים הקלאסי במהדורת נשיאה בצורת ספר.

 

דבר הנסיינים: על פניו הרעיון של משחק המונופול היה נשמע לנו מעולה. מדובר הרי במשחק מהנה ומוכר שלוקח שעות רבות לשחק - כך שאפשר להעביר איתו זמן רב ברכב. אך למרות המארז המוצלח והחלקים והקלפים שהוקטנו עד לגדלים מיניאטורים כך שיתאימו למושב האחורי - זה לא ממש צלח. 

 

למה? כי המשטח עליו אמורים לשחק את המונופול (מארז הספר נפתח ויוצר מעין שולחן קטן) מספיק אך ורק לחלקים שנמצאים על הלוח ואין מקום לשים בו את השטרות ואת החלקים של ה"בנק". בנוסף, למשטח אין דפנות כך שהקוביות נפלו לנו שוב ושוב. ולצערנו בסוף פשוט התייאשנו וסיכמנו שגם מונפול ברכב צריך לשחק על שולחן.

 

מתאים ל: בני שבע ומעלה.

 

מחיר: 56 שקלים.

 

איפה משיגים? ברשתות הצעצועים ובחנויות המובחרות.


 

מכירים משחקים נוספים שמבטיחים שקט במושב האחורי? טקבקו!


 

צילומים: גני לוי, מורג ביטן, דני לרנר,
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משחקי נסיעה. שקט במושב האחורי
צילום: shutterstock
מומלצים