שתף קטע נבחר

מת השוטר שלומי אסולין שנדקר בידי גנב רכב

קרב חייו של השוטר שלומי אסולין, אב לשניים מקריית מלאכי, תם. הלילה נקבע מותו, ארבע שנים ושבעה חודשים לאחר שנדקר בידי גנב רכב ואושפז כצמח בבית החולים שיבא

ארבע שנים ושבעה חודשים לאחר שנדקר בידי גנב רכב ברחובות, מת הלילה (ד') השוטר שלומי אסולין, שהיה מאושפז במצב של צמח במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. באחרונה הידרדר מצבו בשל סיבוך רפואי. אסולין, אב לשתי בנות מקריית מלאכי, היה בן 31 במותו. הוא יובא למנוחות ב-16:30 בבית העלמין בקריית מלאכי.

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, ספד הבוקר: "משפחת משטרת ישראל מרכינה ראש בצער וביגון על פטירתו של רס"מ שלומי אסולין ז"ל שנפצע בעת מילוי תפקידו על-ידי עבריין. אומץ הלב ועוז הרוח של רס"מ שלומי ז"ל מעידים על הערכים לפיהם פעל ועל אלה של כלל השוטרים במשטרת ישראל שפועלים יום וליל כדי להגן על שלומם וביטחונם של אזרחי המדינה. משטרת ישראל מחבקת ומחזקת את משפחתו ומבכה את מותו".

 

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר כי שלומי אסולין "היה גיבור שאכף חוק ונלחם על חייו מאז פציעתו על-ידי פושע נבזה. אני משתתף בצער המשפחה, אותה אני מכיר היטב נמשיך ללוות את המשפחה וביחד ננציח את זכרו ואת דרכו של שלומי".

 

שלומי אסולין שירת ביחידת הסיור של משטרת רחובות. ביום בו נדקר, הוא הוזנק בעקבות דיווח על גניבת רכב בראשון לציון, והשתתף במרדף אחר הרכב הגנוב. בשלב מסויים נעצר הרכב והתפתח עימות בין השוטרים ליושביו. אחד החשודים התנפל על אסולים ודקר אותו, עד שנפל אל הקרקע שותת דם. בלשים שהגיעו כדי לסייע לו ירו לעבר חשוד אחר, ופצעו אותו באורח בינוני-קשה. הדוקר עצמו, ראתב אבו-עצא, הצליח להימלט.

 

אבו-עצא נעצר מאוחר יותר בערוער שבנגב, שם היא אמור להימצא במעצר בית מלא בשל תיק אחר שהתנהל נגדו. לפני כשלוש שנים נגזרו עליו 20 שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בגרימת חבלה חמורה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, הפרת הוראה חוקית ובנהיגה ללא רישיון וביטוח.

 

השופט עודד מודריק קיבל בשעתו את בקשת התביעה וגזר עליו את העונש המירבי הקבוע בחוק, בגין עבירת גרימת חבלה חמורה: "אילו גרם הנאשם למותו של השוטר, כמעט ודאי שנוכח מעשה התקיפה המכוון היה עומד לדין באשמת רצח ועונשו היה נגזר למאסר עולם.

 העובדה שפתיל חייו של שלומי לא נגדע, אמנם אינה מאפשרת אישום ברצח, אך העובדה שחייו של שלומי אינם חיים, מצדיקה ענישה מחמירה מאוד".

 

דוד אסולין, אביו של השוטר המנוח, אמר לקראת הקראת גזר דינו של אבו-עצא לפני כשלוש שנים כי "ארדוף אותו עד יומו האחרון ואפנה לנשיא המדינה כדי למנוע ניכוי שליש ממאסרו". הוא הוסיף כי "לו לפחות יהיה תאריך שחרור, לי ולבני משפחתי שנהרסה מאז המקרה אין תאריך לשחרור מהסבל שלנו". האב הכואב אף תיאר את שגרת יומו מאז האירוע ואמר כי "אין יותר חגים ושבתות, אין יותר הצגות ובילויים, אין ללכת לים".

 

בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
שילם בחייו. שלומי אסולין
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
הדוקר, ראתב אבו-עצא. 20 שנות מאסר
צילום: ירון ברנר
מומלצים