שתף קטע נבחר

המשטרה: נסגר התיק "השני" בעניין בועז הרפז

בתום בדיקה של המשטרה והשב"כ, נמסר כי אין תשתית ראייתית לחקירה פלילית על חשדות שונים מ"זיוף המסמך". עם זאת נמסר כי "עלו היבטים שיש לבררם"

התיק המשני נסגר, נותרה החלטה לגבי החלק העיקרי בפרשה שהסעירה את מערכת הביטחון. המשטרה הודיעה הבוקר (יום ד') כי אין תשתית ראייתית המצדיקה פתיחה בחקירה פלילית על עניינים "השונים מזיוף המסמך" של בועז הרפז, עליהם מוטל צו איסור פרסום. עם זאת, מציינת המשטרה כי "בבדיקה עלו היבטים שונים בתחומים אחרים אשר יש לבררם על ידי הגורמים הרלוונטיים".

 

הבדיקה נערכה על-ידי צוות בהובלת המשטרה (יאחב"ל ביחידת להב 433) ובשיתוף השב"כ. במסגרת הבדיקה נגבו עדויות מאנשים רבים ובוצעו בדיקות מקיפות ויסודיות של כלל הטענות שהתבססו הן על החומר שהועבר על ידי מבקר המדינה והן על חומר שנאסף על ידי גורמי החקירה.

 

בעקבות פניות שונות שהגיעו לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל, ובעקבות פנייתו של מבקר המדינה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הנחה האחרון לקיים בדיקה במטרה לבחון האם קיימת תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית בנוגע לחשדות לפלילים לכאורה. בתום הבדיקה נמצא כאמור כי אין תשתית ראייתית לחקירה פלילית.


הרפז סמוך לביתו (צילום: אוהד צויגנברג)

 

לפני כחודש, דווח בעיתון "ידיעות אחרונות" כי הרפז, שחשוד בזיוף "מסמך גלנט" שהפך מאוחר יותר ל"מסמך הרפז", הגיע למשרד מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ונפגש איתו ועם צוותו פעמיים. הוא סיפר על קשריו עם הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, ותיאר את המתרחש מאחורי הקלעים של מינוי הרמטכ"ל.

 

הפגישות בין הרפז ללינדנשטראוס ולצוותו הבכיר, בראשות אלוף במיל' מנדי אור, נמשכו שעות ארוכות. במהלכן הוא פרש מידע על חלקו בפרשת מינוי הרמטכ"ל האחרון, ושפך אור על מסמכים המצויים בידי המבקר. הרפז מסר פרטים

על עיסוקיו במערכת הביטחון ועל קשריו עם גורמים שונים שם. פרקליטיו, ממשרד עורכי הדין יעקב וינרוט, לא נכחו בשיחות.

 

חקירת מבקר המדינה מתמקדת בשני נושאים - היחסים בין לשכות שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל גבי אשכנזי, והקשרים של הרפז עם היחידות המיוחדות במערך המבצעים המיוחדים. המבקר בודק אם הרפז ניצל את קשריו בצבא כדי לקדם את עסקיו. גם בשב"כ ובמשטרה חוקרים את הנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז הרפז
צילום: אוהד צויגנברג
מבקר המדינה. חקירה מקבילה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים