שתף קטע נבחר

הקומבינה הופסקה: לתבוע מלון ולקבל עוד חופשה

שופטת דחתה תביעה נגד רשת ישרוטל מצד נופש ש"מטרתו היחידה היא לקבל פיצוי חדש ונופש, ארוחה או מקום לינה בפעם הבאה". כפי שפורסם במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

מצא את "מחדל ההרינג" וזכה בחופשה? לא ממש. לשופטת רחל עורקבי מבית המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב נמאס מתובעים סדרתיים אשר מגישים תביעות רק כדי לנסות לזכות בחופשות או בהטבות שונות. השופטת החליטה לחייב את יורם גביש מחולון ב‭2,000-‬ שקל הוצאות לטובת רשת מלונות ישרוטל.

 

>> הכל אני יכול: אטרקציות, טיולים ובילויים בחופש הגדול

 

גביש הגיש תביעה נגד הרשת בטענה כי הגיע למלון ספורט באילת,

השייך לרשת ישרוטל, אך הלך לאכול ארוחת בוקר במלון אחר של הרשת, לגונה. אף שהדבר אינו מקובל, ובזכות העובדה שגביש הוא לקוח קבוע של הרשת, ניתנה לו, לפנים משורת הדין, אפשרות ללכת לחדר האוכל במלון האחר.

 

אולם, לאחר שהגיע לשם כדי לאכול, התלונן גביש כי דג ההרינג שהוגש בארוחה היה צהוב-ירוק, וכי הגבינות הצהובות שהוגשו בה היו יבשות. התובע טען שמדובר במזון שאינו ראוי למאכל, וביקש מבית המשפט לחייב את הרשת לשלם לו ‭2,000‬ שקל.

 

רשת המלונות: "מדובר בתובע סדרתי"

ישרוטל טענה בתגובה לתביעה כי מכניסתו הראשונה לחדר האוכל במלון לגונה, החל גביש "לחפש מחדלים" בחדר האוכל, ולהטיח בנציג המלון טענות באשר לטיב המזון. ישרוטל הוסיפה כי "מדובר בתובע סדרתי שזו תביעתו הרביעית נגד הנתבעת, וככל הנראה יש עוד תביעות רבות נגד נתבעים אחרים‭."‬ הרשת אף פירטה רשימת תביעות שלו נגד כמה חברות אחרות. "יובהר כמובן, שלנתבעת אין כל אפשרות לאתר את אותן התביעות שהסתיימו בפשרה אך עם זאת, נדמה כי התמונה היא ברורה", טענה הרשת.

 

השופטת עורקבי כתבה בפסק דינה כי מדובר בתביעת סרק שלא היתה חייבת להיות מוגשת והיא הוגשה רק כדי שהתובע יקבל הטבה נוספת אצל הנתבעת. "התובע הגיש לא פחות מ-4 תביעות נגד הנתבעת, כל פעם בשל זוטי דברים, כאשר מטרתו היחידה היא לקבל פיצוי חדש ונופש, ארוחה או מקום לינה בפעם הבאה", כתבה השופטת.

 

"יש לשים קץ לתביעות סרק אלה שמעמיסות על בית המשפט ללא הרף בטענות מופרכות כמו הדג או הגבינה שלא היו לטעמו של הלקוח ולכן הוא זכאי לחופשה על חשבון הנתבעת", כתבה השופטת וציינה כי התובע בהתנהלותו מגיע לבית מלון ובונה כבר את החופשה הבאה על חשבון המלון.

 

לאור זאת דחתה השופטת את תביעתו של יורם גביש וחייבה אותו ב-2,000 ש' הוצאות משפט. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלון ספורט. לא יפצה את הלקוח
מומלצים