שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לך אליהם, אדוני ראש הממשלה

  "לך ואמור להם שאתה מבין ואוהב אותם. אי אפשר שלא לאהוב אותם". יהורם גאון קורא לידידו, ראש הממשלה, להגיע אל המפגינים ולהפוך את שעתם הגדולה - גם לשעתו הגדולה

  אדוני ראש הממשלה,

   

  כמה שלא יקטינו בערכם של יושבי האוהלים, ויקראו להם בשמות מטעים, "סושי ונרגילות", כמה שלא ילבישו עליהם "שמאל ואיחוד אירופי" ו"קרן חדשה", ונוער גיטרות ואייפונים, כמה שלא ילגלגו על היותם לא ממוקדים, לא מנוסחים ולא נחרצים ביעדיהם, כמה שלא יקטינו בערכם וכוחם, זו שעתם הגדולה. ובגללם - זו גם שעתנו שלנו כולנו.

   

   

  זו שעת חסד בה אנו חשים בעליל, אל מול הסובב בארצות השכנות, הבוער והמבעיר, היורה והתולה, הרוצח והנרצח, עדים להיותנו אחרים ושונים. כי מי שלא ראה את הקבוצה הדוברת של המפגינים בבית הנשיא, לא ראה הדרה ונימוסים טובים מימיו, לא ראה מפגינים תמימי דרך מעודו. לא חזה במהפכה מתונה מימיו.

   

  מחאת האוהלים מול ביתו של ראש הממשלה. הגיע הזמן שייפגש איתם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אני יודע שהם מוקפים ומלופפים באופורטיוניסטים, לוביסטים ואנשים פוליטיים רבים, כי ככה זה כשיש מהומה - המונים קופצים על העגלה. אבל הגרעין הזה שהצית את הלהבה, יש בו כנות נפלאה שאילצה אותו לצעוק. הם התחילו תהליך, לא שיערו לאן יגיעו ומה כוחה של צעקתם.

   

  התברר לנו, אבל גם להם, שהם צעקו צעקה גדולה מגרונה של ארץ ישראל כולה. ושוב, אני מדבר על הגרעין שפרץ ראשון והפך שריפת קוצים, עוד בטרם באו העורבים. בגרעין הזה, ב"גפרור הזה שהצית להבה", אסור לטעות.

   

  זו גם שעתך שלך

  אז זוהי כאמור שעתם הגדולה, והיא יכולה להיות גם שעתך שלך, אדוני ראש הממשלה. שעתך הגדולה - אם תלך אליהם ותשב איתם (לא, לא עם מצלמות, ולא כדי לסגור עניינים או לבוא חשבון). לך אליהם כדי לומר להם שאפילו שצעקו לך "ביבי הביתה" וראו בך חזות כל מצוקתם, אתה מבין ללבם.


  ראש הממשלה נתניהו. "אל תשלח אותם לוועדות" (צילום: נועם מושקוביץ)

   

  לך אליהם ואמור להם בגדולת נפש של האיש הנושא במשרה הרמה, של האיש היחיד שיכול לענות תשובות ללחצם, אמור להם שאתה מבין אותם, שאתה אוהב אותם, כי אי אפשר שלא לאהוב אותם. תן להם חיבוק, פשוט חזור אליהם, אחרי שהלכת מהם לכל כך הרבה זמן אל הממשלות והוועדות והקבינטים והיועצים. האמן לי שאתה יותר דומה להם מאשר לכל היועצים שלך גם יחד.

   

  כבר הוכחת שאתה יודע לשנות את השקפת עולמך, או לפחות להתפשר עמה, כשמדובר בנושא המדיני. החזרת את חברון, חתמת על הסכמי וואי והיכרת כבר בשתי מדינות לשני עמים. זה הזמן להראות שאתה יכול להשתנות ולשקול מחדש את חשיבתך בנושאים כלכליים. כי אחרי הכל, מנהיג אמיתי הוא זה שיודע לשנות את השקפותיו, ולהתאימן לצרכי עמו.

   

  אל תחשוש לרגע מאלו שיגידו ששוב זיגזגת. הם מעולם לא היו כמוך - בצומת ההכרעות שלנו.  הם מעולם לא עברו את הגבול. פשוט התעלם מהם, ועשה את מה שאתה חייב לעשות למען העתיד של כולנו.

   

  עת צרה היא ליעקב

  ליושבי האוהלים שהחלו ברוטשילד, ועכשיו מכסים את כל הארץ, והם ימין ושמאל ואשכנזים ועדות המזרח, יש המון דרישות. עיקרן - האפשרות לחיות כאן בכבוד, או יותר נכון - האפשרות לחיות כאן. והדגש על ה-כאן, והם תמימים עד כדי לומר המון דברים לא מוגדרים, ומכאן כוחם. מן התמימות.


  "מחכים לשמוע שאתה אוהב את הארץ לא פחות מהם" (צילום: בועז פיילר)

   

  אל תשמע לקרובים אליך, שאומרים לך שזה "קשקוש" כל ההפגנה הזאת, ושהם חלשים בגלל אלף ואחד היעדים שקבעו לעצמם. הם זועקים כמו האיש שנחנק ובא אל הרופא כדי שיאפשר לו לנשום. איך מגדירים חנק כזה? מה אומרים? לך לפגוש אותם ביבי. כי הם אלה שברגע שתחליט ש"עת צרה היא ליעקב", ירוצו אל הטנקים, המטוסים והסטילים, ויגנו חשופים על הבית, כמו שעשו בכל הזמנים והדורות. הם שם ביבי. כולם שם, מחכים שתבוא. מחכים לשמוע ישירות, שאתה אוהב את הארץ לא פחות מהם, ישירות. לא דרך ישיבת ממשלה מצולמת.

   

  אתה חייב ללכת אליהם אדוני ראש הממשלה. אתה חייב את זה לעצמך. אולי הם לא מתכוונים לכך, אבל הם נותנים לך במה אדירה, להירשם לדורות בקורותיה של המדינה כמי שהחזיר לארץ ישראל את מדינת הרווחה, שברחה ממנה ועזבה את מרבית תושביה לאנחות. אל תשלח אותם למתווכים, יועצים, ועדות וכלכלנים. שכל אלה יבואו אחר כך - אחרי שאתה ישבת איתם ואמרת להם "שאפו!".

   

  למען נכדיהם של ניצולי המטוס ההוא

  זה לא ייתכן שאח אחד משני אחים, לוחמי מלחמות ישראל, שרבו בשדה התעופה מי ירוץ לחלץ בני ערובה ממטוס סבנה חטוף, זה לא יכול להיות שהאח שנותר מן השניים ורץ לבסוף אל המטוס, לא יכול להיות שהוא לא יבוא שוב במרוצה כמו פעם, שוב לעזרת בניהם ונכדיהם של ניצולי המטוס ההוא.


  מחאת האוהלים. הנכדים של הדור ההוא (צילום: EPA)

   

  לך אליהם אדוני, לך ותן להם חיבוק, שנים טיפחת כמדיניות מצליחים בעלי יכולת, כי חשבת שיסחבו אחריהם אל הפריחה, הצמיחה והגובה הכלכלי את כל האחרים חסרי היכולת. זה כנראה לא עבד. עניי עירך לא המריאו כלל, רק צנחו לאדמה חסרי אוויר וחסרי כנפיים. צריך כנראה זמן לתהליך כזה, ובארץ שחצי תקציבה הולך לביטחון, כנראה שזה לא בדיוק עובד.

   

  לך אליהם ביבי, מצא מסילות אל נפשם, מצא דרך להגיע בלי שרוולים וחסימות כבישים.

  לא יכול להיות שהנווט המיתולוגי הכי טוב שהיה ליחידה בכל הזמנים, לא יגיע בסוף אל ה-נ.צ. הנכון והראוי ששמו - תקווה.

   

  גם הבנים שלי הפכו ליושבי אוהלים. בני עורך דין, בתי תרפיסטית באמנות, בני למד חמש שנים, בתי שבע, ונמאס להם שאבא תומך בהם כל העת בלימודים, בדירה, בגידול הנכדים. הם רוצים כבר לבד והם לעולם לא יצליחו בלי עזרתך. אז בעקיפין, הם באוהל כדי לדבר שם גם בשמי.

   

  אדוני ראש הממשלה, ביבי, זו שעה גדולה לכל המפגינים. לך אליהם, הם ראויים לכך. אתה לא מוחל בזה על כבודך. אתה רק מגביה אותו למרומי תהילה, או אז תהא זו גם שעתך הגדולה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים