שתף קטע נבחר

צילום: AFP

קונספירציה במשפט: "מובארק מת, זה מתחזה"

עורך דין מצרי ניצל את משפטו של הנשיא לשעבר לפרסם את תיאוריית הקונספירציה שלו, שלפיה מובארק האמיתי מת ב-2004 והוחלף באדם אחר כחלק מקנוניה ציונית-אמריקנית

משפטו ההיסטורי של נשיא מצרים חוסני מובארק שימש גם כבמה לתיאוריית קונספירציה של עורך דין מצרי, שטען כי האיש ששכב בכלוב הנאשמים איננו הנשיא האמיתי, אלא מתחזה. ד"ר חמד סאדק טוען כבר שנים שמובארק למעשה מת ב-2004 ומאז ממלא אדם אחר את מקומו כחלק ממזימה ציונית-אמריקנית.

 

"מובארק הלך לעולמו ב-2004 והנאשם הזה הוא אדם אחר", אמר סאדק לשופט אחמד פהמי ריפעת באמצעות המיקרופון, "אני תובע להשוות את הדנ"א שלו לזה של עלא וגמאל (בניו של מובארק) כדי לחשוף את האמת".

 

ריפעת ענה בקור רוח כי הטענות השנויות במחלוקת אינן רלבנטיות, אך סאדק, שעל פי אתר האינטרנט "אהרם" המצרי נראה בקרב צוות ההגנה, סירב לעזוב בתחילה את המיקרופון וניסה להמשיך את דבריו. התקרית התמוהה דווחה גם באתר "הטלגרף" הבריטי.

 

 

האתר המצרי הוסיף כי לטענתו של סאדק, גאולוג ודוקטור למשפטים,

הוא הגיש כ-200 תביעות בניסיון להוכיח את תיאוריית הקונספירציה שלו שהושמה ללעג בתקשורת ובציבור הרחב. בחודש שעבר פרצה מהומה בכיכר תחריר כאשר הורד מהבמה בעת ניסיון נוסף לשטוח את משנתו בפני ההמון.

 

"המועצה העליונה של הכוחות המזוינים השולטת במדינה מאז המהפכה יודעת שהאיש שמוחזק בשארם א-שייח איננו מובארק האמיתי", קרא אז סאדק, "התובע הכללי גם יודע וכך גם כל המנהיגים הפוליטיים, האחים המוסלמים והשייחים הסלפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק במשפט. האיש הלא נכון?
צילום: AFP PHOTO / EGYPTIAN TV
סאדק נואם בכיכר תחריר. "כל המנהיגים יודעים את האמת"
השופט. "מה זה שייך?"
צילום: מתוך הטלויזיה המצרית
הבנים גמאל ועלא. דרש לבדוק אותם
צילום: AFP
מומלצים