שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

מבחן כוח במוצ"ש: "הזלזול של הממשלה גובר"

בפעם הקודמת זה נגמר ב-150 אלף בני אדם ששטפו את המדינה. כעת אחרי מפגן התמיכה של עיני, מצפים מנהיגי המאבק לכמות גדולה יותר של משתתפים בעצרות ברחבי הארץ, בעיקר בגלל "ההתעלמות של נתניהו". בבאר-שבע מתכננים הפעילים לארגן הסעות לת"א. "לא יהיו סושי ונרגילות", אמרה דפני ליף

בפעם שעברה, הוציאו העצרות ברחבי הארץ כ-150 אלף בני אדם שהפגינו נגד מצוקת הדיור. האם יצליחו לעמוד ברף שהם עצמם קבעו? מנהיגי המאבק מצפים לכמות רבה יותר של משתתפים בהפגנות בסוף השבוע - בעיקר במוצ"ש - בשל מה שהם מכנים "ההתעלמות המתמשכת של ראש הממשלה מהמחאה".

 

מחאת האוהלים - כותרות אחרונות ב-ynet

הליכוד בשלו: המוחים - קיבוצניקים ושמאלנים

בלי סושי ונרגילות: "מסיימים את החודש בדוחק"

אזעקה באוהל: "חמאס לא יעצור מהפכה חברתית"

משוררי המחאה: "לגור בבית של שיר"

 

ההפגנה המרכזית תיערך במוצאי שבת ברחוב קפלן, מול קריית הממשלה בתל-אביב בשעה 21:00. קודם לכן, תצא צעדה מרחוב מרמורק, דרך אבן גבירול ומשם לרחוב קפלן. כמו כן, מתכננים מארגני ההפגנה להקים במה גדולה ועליה יוצבו מסכי ענק, על מנת שכל הקהל יוכל לראות מה מתרחש.

 

המארגנים, שמוקדם יותר קיבלו תמיכה מוצהרת של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, במפגן תמיכה ענק בהשתתפות של כעשרת אלפים בני-אדם, מעריכים שבהפגנה במוצאי שבת הקרוב תהיה כמות גדולה יותר מאשר באחרונה. הם גם ציינו כי הזמרות יהודית רביץ וריטה אישרו את הגעתן ויופיעו בפני ההמון. עוד נמסר, כי ככל הנראה הזמר שלמה ארצי יופיע גם הוא.

 

בנוסף, מארגני המחאה בבאר-שבע עוסקים בימים אלו בארגון הסעות ליושבי המאהל בעיר כדי שישתתפו בעצרת בתל-אביב. כמו כן, התאחדות הסטודנטים מסרה כי תעמיד אוטובוסים לרשות המפגינים בכל רחבי הארץ.

 

"דבר אחד אני יכולה להבטיח לראש הממשלה", אמרה אמש יוזמת המאבק דפני ליף, "לא יהיו בהפגנה הזו סושי ונרגילות, אנו מאמינים שיבואו עוד אנשים כדי למחות על ההתעלמות המתמשכת של ראש הממשלה מהמחאה".


כעשרת אלפים איש אמש בהפגנת ההסתדרות (צילום: ירון ברנר)

 

יגאל רמב"ם, הנמנה עם ראשי המאבק: "בזמן שהמחאה הולכת וגוברת ברחבי הארץ, כך גובר גם הזלזול של הממשלה ודרישת העם. רק היום היו 10 הפגנות שונות במוקדים שונים ברחבי הארץ. אתמול ברוטשילד היו שבע הפגנות שונות במקביל".

 

רמב"ם הבטיח: "אנחנו נמצאים במתח פעולה גבוה ובמוצאי שבת נוכיח שזה עדיין בוער בנו. אינני מוטרד מכמה אנשים יגיעו, כי בכל יממה נתונה יש אין סוף מחאות וגם אם המבוגרים קצת יתעייפו, כמו ההורים שלי לדוגמה, הרי שהצעירים הם הקו הראשון במחאה, ואני משוכנע שהם יגיעו בהמוניהם".

 

הפגנה עם עגלות סופר

בינתיים, בשונה מההפגנות הקדומות, לא בטוח שמנהיגי המאבק הם אלה שינאמו על הבמה ויישאו דברים. בימים האחרונים הם שוחחו עם מספר אנשי רוח, אך לפי שעה, מעדיפים שלא לחשוף את זהותם. "אני מאוד מקווה שהפעם יהיו פרצופים אחרים ואנשי נוספים שיישאו דברים. אני באופן לא מעוניין לשאת דברים הפעם", אמר רמב"ם.

 

הפגנות נוספות יתקיימו במקומות שונים ברחבי הארץ. בירושלים תיערך צעדה שתצא מגן הסוס ותסתיים בעצרת גדולה בכיכר פריז מול בית ראש הממשלה. מארגני ההפגנה בעיר פועלים בימים אלו באינטנסיביות ושואפים להשתתפות של עשרות אלפי בני אדם.

 

בימים האחרונים הגיעו מדי לילה כ-200 פעילים למאהל המרכזי בבירה שהוקם בגן הסוס ועסקו בגיבוש מטרות המאבק. בנוסף, בשבוע האחרון קמו מאהלים במוקדים שונים. בגן העצמאות מונה המאהל כ-20 אוהלים ובגן סאקר יותר מעשרה.


נשות שוטרים מפגינים בירושלים (צילום: גיל יוחנן) 

 

בצהריים מתכננים הפעילים לחלק אלפי פליירים בשכונות העיר ושיירת כלי רכב תצא מאצטדיון "טדי" ותקרא לתושבים להגיע להפגנה במוצאי שבת. "המאבק שלנו אמיתי, אנו חיים באוהלים האלו כבר שלושה שבועות, לא נשברנו עד עכשיו ולא נישבר", אמרה בר פלד מתנועת "רוח חדשה" וממארגני ההפגנה

בבירה.

 

לדבריה, "המאבק שלנו רק מתחזק ובהפגנה במוצאי שבת אני מקווה שעשרות אלפים ישטפו את הרחובות בסמוך לביתו של ראש הממשלה. נאמר לנתניהו - מספיק עם האטימות". יאיר סינק, פעיל בולט במאבק ואיש מפלגת העבודה הוסיף: "בשבת נעמוד ביחד מול ביתו של ראש הממשלה ונאמר לביבי ולבעלי ההון - מדינת ישראל שייכת לנו ולא לכם".

 

הפגנה נוספת צפויה להיערך בהוד השרון, שם יצעדו כ-300 מפגינים מגן הגיבורים לכיוון הגן הציבורי במגדיאל. להפגנה במאהל באשקלון מתכננים המשתתפים להגיע עם עגלות סופר ריקות. בהפגנה יופיע הזמר קובי עוז. גם באילת תיערך הפגנה גדולה שתחל בשעה 20:30.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההסתדרות התגייסה למאבק
צילום: ירון ברנר
אמש: הפגנת עגלות
צילום: אוהד צויגנברג
יוזמת המאבק ליף. "לא יהיה סושי"
צילום: ירון ברנר
מומלצים