שתף קטע נבחר

הרכבת "הופתעה" מהמחאה; הנוסעים נתקעו

עוד דוגמא למערכת התחבורה הקורסת בישראל: תנועת הרכבות לא תוגברה, דרכם של מאות מפגינים לתל-אביב נחסמה

אטימות, אדישות או עצלנות - לא ניתן להסביר אחרת את התנהלות רכבת ישראל הערב (שבת). למרות הצפי לעשרות אלפי בני אדם שיעשו דרכם לתל אביב, המלצת המשטרה למפגינים לא להגיע לעצרת בכלי רכב פרטיים ומיקומה של ההפגנה מרחק הליכה קצר מתחנת רכבת השלום בתל אביב, נתקלו אזרחי ישראל בדוגמה מושלמת למערכת התחבורה הציבורית הקורסת ולשירות אותו מקבלים האזרחים מדי יום.


עומס בתחנת הרצליה (צילום: שלומי אילתי)

 

מאות בני אדם, רובם המוחץ מפגינים שהיו בדרכם לעצרת המחאה ההמונית בתל אביב, התעכבו ונתקעו כליל שעה שעשו דרכם ברכבת לאזור ההפגנה.

 

מחאת האוהלים - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

"הרכבת עצרה בתחנה בנתניה כשהיא עמוסה", סיפר ל-ynet אילן ברמן ממכמורת. "עלינו עליה יחד עם עוד עשרות אנשים ואז התברר לנו שהרכבת לא תעזוב את הרציף בגלל עומס יתר". ברמן סיפר כי למרות בקשות פקחים, "אנשים פשוט לא רצו לרדת ולחכות לרכבת אחרת". לדבריו, פקחי הרכבת הבהירו לו כי בשל העומס הרב, הרכבת תדלג על התחנות בבית יהושע והרצליה בדרכה לתל אביב.

 

כמו מאות בני אדם נוספים, המתינה גם ענת אורבך לרכבת בתחנה בהרצליה. ''היו פה המונים, רובם בדרכם להפגנה. חיכינו הרבה זמן ופשוט אף רכבת לא הגיעה ועצרה בתחנה. אנשים היו מאוכזבים מאוד שבגלל הרכבת הם לא מצליחים להגיע להפגנה בתל אביב. רבים חיכו הרבה זמן וכשלא הגיעה רכבת, הם פשוט התייאשו ועזבו את התחנה".

 

חייל שהמתין לרכבת כדי להגיע להסעה היוצאת מתל אביב לבסיסו בצפון הארץ, סיפר אף הוא על השתלשלות אירועים דומה. "'הגעתי לתחנה, עליתי לרכבת והיא היתה עמוסה בנוסעים שהיו בדרכם להפגנה. אנשים לא רצו לרדת ממנה ובגלל

זה היא עמדה בתחנה חצי שעה ולא זזה. רק לאחר חצי שעה הסכימו חלק מהנוסעים לרדת והיא יצאה מהרציף. לי זה כבר לא עזר כי פספסתי את ההסעה לבסיס".

 

ברכבת הודו שהופתעו מהמחאה הציבורית: "דרישה עצומה לנסיעה ברכבת לעצרת המחאה בתל אביב גורמת בשעות האחרונות לעיכובים קשים ברכבות הנוסעות בקו החוף בין תל אביב במרכז, לנהריה בצפון".

 

הדיווח הראשוני התקבל באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המונים בתחנת בית יהושע
צילום: דורי כספי
מומלצים