שתף קטע נבחר
צילום: גיל יוחנן, נועם מושקוביץ

עיני: "התייקרות החשמל - חוסר רגישות של ביבי"

יו"ר ההסתדרות התבטא הערב בחריפות בתגובה לצו רשות החשמל המייקר את תעריף החשמל ממחר ב-12%. בראיון בלעדי ל-ynet אמר עיני: "החברות יגלגלו את התייקרויות המוצרים על הצרכנים. בשיאה של מחאה על יוקר המחייה זה פשוט חוסר רגישות. למה לא להתאפק כמה שבועות?"

"התייקרות החש מל היא חוסר רגישות טוטאלי של הממשלה ושל העומד בראשה, בנימין נתניהו , כלפי האזרחים" - כך אמר הערב (א') ל-ynet יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בתגובה לצו של רשות החשמל המייקר את החשמל במשק ממחר ב-12%.

 

 

"הרי מי ישלם את המחיר של ההתייקרות הזאת?", אמר עיני, "זה גלגל ששוב מתגלגל על הצרכן. הצרכן 'יידפק' פעמיים: קודם כל ישלם יותר על החשמל, וישלם יותר גם על המוצרים בסופר.

 

"כי מה קורה? המכונות שמייצרות את המוצרים במפעלים משתמשות בחשמל, החשמל יהיה יקר יותר ועלות הייצור תעלה, החברות יגלגלו את ההתייקרות על הצרכנים כך שהכול יעלה יותר. לדעתי, בשיאה של מחאה על יוקר המחייה זה פשוט חוסר רגישות". 

 

ההתייקרות נובעת מהשימוש בסולר בשל שיבוש אספקת הגז ממצרים , מה הממשלה יכלה לעשות?

 

"אני עוקב אחרי כל צעד של ראש הממשלה ואני יודע מהתקשורת שהוא הבטיח ליצור חבילת פתרונות להקלת יוקר המחיה. אז אם אתה כבר מייצר חבילה כזו בהנחה שזה מה שאתה עושה, אז למה לא להתאפק חודש או חמישה שבועות עם התייקרות החשמל? אחר כך כבר תעגן אותה בתוך החבילה הכוללת, באופן שיפתור את בעיית הגז אבל יכלול דברים אחרים שיקלו על הצרכנים. מה הדחיפות הגדולה לייקר את החשמל כבר עכשיו?

 

"אפשר היה למצוא פיתרון גם לעניין הזה בלי לרוץ ולייקר את החשמל, ובעקיפין גם כל כך הרבה מוצרים אחרים התלויים בו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר ההסתדרות, עופר עיני
צילום: ירון ברנר
מומלצים