שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

ראשי המחאה: 'התייקרות החשמל - יריקה בפרצוף'

בעקבות ההעלאה הצפויה בתעריפי החשמל, אמרו ראשי מחאת האוהלים כי "ראש הממשלה הוכיח את חוסר האכפתיות והדאגה שלהם מהאזרחים". הם הוסיפו: "הציבור יבין שגם על אקט כזה צריך להמשיך ולצאת לרחובות"

אחרי מפגן הענק נגד יוקר המחייה של אנשי מחאת האוהלים, יעלו מחר (יום ב') תעריפי החשמל בכ-12%. ראשי המחאה זועמים על ההתייקרות הנוספת.

 

מחאת האוהלים - סיקור נרחב ב-ynet

 

עמית אדלר, מראשוני מאבק האוהלים, אמר ל-ynet: "העלאת מחירי החשמל כעת, אחרי כל מה שעשינו כאן, כשנאמר לנו שמקשיבים לנו שם למעלה, היא יריקה בפרצופנו והודאה בכך שהם לא מבינים אותנו בכלל. זו פגיעה עצומה בציבור האנשים שנידונים לשלם שכר דירה ובשבילם התוספת הזו מהווה עול נוסף ומיותר".


מפגינים בתל-אביב אתמול (צילום: AFP)

 

רועי נוימן, דובר מחאת האוהלים, הוסיף: "פעם נוספת ממשלת ישראל והעומד בראשה, בנימין נתניהו, מוכיחים את חוסר האכפתיות והדאגה שלהם מהאזרחים. זו אטימות מוחלטת נגד כל שכבות החברה".

 

והיו גם כאלו שהזהירו מהפגנות יותר גדולות. עו"ד ברק כהן, מראשוני המאבק, אמר: "הדרך שבה השלטון מפרש את מה שקורה ברחבי הארץ תוביל לסוף רע. אני כבר מהם לא מצפה לכלום, אני רק מצפה שהציבור יבין שגם על אקט כזה צריך להמשיך ולצאת לרחובות".


רבבות מפגינים אמש בירושלים (צילום: ניצן בקשי)

 

בעקבות שיבוש אספקת הגז הטבעי ממצרים לישראל החל מחודש

 פברואר 2011 ואילך, נדרש שימוש בסולר כדלק חלופי לייצור חשמל. השימוש בסולר הוא יקר משמעותית מהשימוש בגז טבעי ועל כן הגברת השימוש בו מעלה את עלות ייצור החשמל ועמה את תעריף החשמל.

 

כדי להקל את ההתייקרות, החליט שר האוצר, יובל שטייניץ, להפחית את המס על הבלו ומסי הקנייה המוטלים על סולר המשמש לייצור חשמל ב-69%, ולהעמידם על שיעור דומה לזה הקיים בגין שימוש בסולר בתעשייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב גם מחאת החשמל? ארכיון
צילום: שי וקנין
כיכר פריז בירושלים, אמש
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים