שתף קטע נבחר

צילום: MCT

הסבתא שצעקה על המתפרעים הפכה לגיבורה

הסרטון שתיעד את פאולין פירס עומדת למול נערי הכנופיות בהאקני נפוץ ברשת וזכה לתמיכה גם מסגן ראש הממשלה לשעבר. "תפסיקו לשרוף כדי להיות 'לוחמים' אנשים עבדו קשה". היא עצמה למודת פשע ועוני. "דיברתי עם הכנופיות, הם זקוקים לקהילה מאוחדת"

המהומות שהתפשטו בערי בריטניה חשפו את אזלת ידה של המשטרה ואת תגובות האזרחים. סרטוני החובבים העולים לרשת מראים כנופיות מתפרעות, בוזזות ומציתות באין מפריע. על רקע זה בולט סיפורה של פאולין פירס, אשה שחורה, סבתא בת 45 המחלימה מסרטן השד, שנעמדה מול המתפרעים בשכונתה וניסתה להרביץ בהם תורה.

 

רחובות בריטניה בוערים - עדכונים שוטפים ב-ynet:

 • הישראלים לא מוותרים על החופשה בלונדון
 • 1,100 עצורים, המוקד במנצ'סטר: 'הכי גרוע שהיה'
 • צוות מסעדת היוקרה הניס את השודדים במערוכים
 • בלקברי בשירות המהומות

   

  "תפסיקו את השריפה המזוינת של הרכוש", הטיחה בהם פירס כשהיא משתמשת בסלנג "תנמיכו" (Low) כתפסיקו. "זה לא כיף ולשרוף את המועדון, זו המציאות המזוינת".

   

   

  הסרטון שבו נראית פירס בחשיכה כשהיא עומדת ליד קיר מכוסה גרפיטי נפוץ ברשת וזכה לתגובות נלהבות וליותר ממיליון צפיות.

  ה"סאן" הבריטי הצליח לאתר את האשה וגילה שהייתה בעבר זמרת ג'אז וכיום היא עובדת ברדיו מקומי. סגן ראש הממשלה לשעבר, הלורד ג'ון פרסקוט צייץ את הלינק לנאום חוצב הלהבות בטוויטר וכתב: "אשה כלבבי, איזה אומץ".

   

  "תפסיקו לשרוף את החנויות של האנשים שעובדים קשה להתחיל את העסק שלהם, אתם מבינים? החנות שם, היא עובדת קשה כדי להפעיל את העסק שלה והחבורה שלכם רוצה לשרוף אותו, בשביל מה? כדי שתוכלו לומר שאתם 'לוחמים' ושאתם 'רעים' ", לועגת פירס לנערים ומכנה אותם "גנבים מלוכלכים".


  פירס. "הם הרגיזו אותי" (מתוך ה"סאן")

   

  פירס סיפרה ל"סאן" על כעסה: "התרגזתי כי אני יודעת איך זה לחסוך לקנות עסק. אנחנו אזור עני והם שורפים את כלי הרכב אחד של השני. זה הרתיח אותי. הייתה מכונית בוערת מתחת לדירה.

  איך הם יודעים שלא היו שם ילדים בפנים?".

   

  פירס עצמה יודעת מהו עוני ופשע. ארבעת ילדיה מובטלים והיא ריצתה מאסר של שלוש שנים בשנות התשעים בגין הברחת קוקאין למדינה. לטענתה, היא הופללה. היא החלה לפעול נגד פשעים אלימים לאחר שבנה נדקר לפני שנתיים. "הלכתי ודיברתי עם נערי הכנופיות, שאלתי אותם מה הם עושים עם חייהם. הם זקוקים למרכז קהילתי שיאחד את הקהילה. כרגע הם מופרדים לפי שכונות וכך הכנופיות נוצרות".
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פירס בפעולה. 4 ילדים מובטלים, עבר בכלא
  צילום: רויטרס
  פרסקוט. "אשה כלבבי"
  צילום: רויטרס
  שריפת חנויות במנצ'סטר. "זה לא כיף, זו המציאות המזוינת"
  צילום: MCT
  ביזת חנויות. "זוכרת איך זה לחסוך לעסק משלי"
  צילום: AFP
  מכונית שרופה. "מאיפה הם יודעים שאין ילדים בפנים?"
  צילום: MCT
  מומלצים