שתף קטע נבחר

רפתנים לעפרה שטראוס: חשבנו שאנחנו משפחה

במכתב ששלחו רפתני הגליל המערבי, הם מביעים אכזבה מתמיכתה של עפרה שטראוס בהעלאת מחיר החלב הגולמי ופתיחת השוק לייבוא. "אמרתם שאנחנו 'חלק ממשפחת שטראוס' אך במאבק על פרנסתנו לא עמדתם לצידנו". שטראוס: "איכות החלב בארץ יוצאת דופן והחקלאות היא נכס"

צעד נוסף במלחמת הרפתנים נגד הרפורמה במשק החלב שתפגע לטענתם, רק בחקלאות ולא בחברות וברשתות: רפתנים מרפתות בגליל המערבי שלחו מכתב למנכ"ל שטראוס ישראל ציון בלס, בו הם מביעים אכזבתם מתמיכת עפרה שטראוס במסקנות ועדת קדמי, שאושרו על-ידי רה"מ נתניהו, לפיהן יש להוריד את מחיר המטרה של החלב ולפתוח את השוק לייבוא גבינות קשות ואבקת חלב.

 

"אנו רפתני התארגנות רפתות גליל מערבי, רוצים במכתב זה להביע את מורת רוחנו מתמיכתה הבלתי מסויגת של הגברת עפרה שטראוס בהחלטת הממשלה", נאמר במכתב, עליו חתום יואב ברנע, מנהל התארגנות רפתות גליל מערבי.

 

"רפתות גליל מערבי שבהתארגנות הרפת, מספקות 90% מכמות החלב למחלבת שטראוס שבאזור התעשייה בר-לב שהינם כ- 70 מיליון ליטר חלב בשנה. בכל שנות קיומה קיבלה מחלבת שטראוס חלב מרפתות גליל מערבי גם בעיתות מלחמה, ועמדו לצידה: רפתות ראש הנקרה, סער, מנור (אילון), גליל מערבי (רגבה), מעלה (לוחמי הגטאות) נעמן (עין המפרץ) כפר מסריק, יסעור, מורן, תפן (תובל) בית העמק ואושה.

 

בעבר הרגשנו כי היחסים בנינו, הרפתנים, ספקי החלב לבין מחלבות שטראוס מושתתים על אמון, הדדיות, ובטחון לפרנסתינו. אך האמירות של ראשי משפחת שטראוס ומנהלי שטראוס על היות הרפתנים חלק מ'משפחת שטראוס' היו כנראה, רק אמירה לשם אמירה. במאבקנו הנוכחי הצודק, על פרנסתנו ועתידנו, ועל הסכנה שבגדיעת מטה לחמנו בעקבות המלצות ועדת קדמי, לא עמדתם לצידנו ולא הבעתם כל תמיכה ציבורית. על כך אכזבתנו הקשה". 

 

משטראוס נמסר בתגובה: "קבוצת שטראוס רואה בחקלאות חזקה בישראל נכס משמעותי. מערכת היחסים שלנו עם הרפתנים שמלווים את שטראוס מיום הקמתה, באה לידי ביטוי יום יום בכיבוד הסכמים ובשיתוף פעולה מצוין. איכות החלב בארץ הינה יוצאת דופן והיא מאפשרת לתעשייה לייצר מוצרים איכותיים לאורך השנים.

 

"המחאה הציבורית מחייבת פעולות. אנו יושבים עם הממשלה ופועלים כדי לקדם הסדר שיאפשר הורדה של מחירי מוצרי החלב, פתרון שיערב את כל הגורמים בשרשרת ויאפשר הוזלה לצרכן. לצד זאת ברור לנו שפתרון כזה דורש זמן ומחייב סבלנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: סיון פרג'
איפה התמיכה? עפרה שטראוס
צילום: סיון פרג'
משפחה שכזאת. מנכ"ל שטראוס ישראל ציון בלס
מומלצים