שתף קטע נבחר

איטליה אישרה קיצוץ של 45 מיליארד אירו

צעד חשוב לקראת איזון החוב באירופה. בהתאם לבקשת הבנק המרכזי האירופי, ממשלת איטליה העבירה צו לצמצום ההוצאה הממשלתית והעלאת המסים. ברלוסקוני: "לבנו שותת דם כי תמיד האמנו שלא נכניס את ידינו לכיסי האיטלקים"

הקבינט של ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, אישר קיצוצי תקציב בסך 45.5 מיליארד אירו (64 מיליארד דולר) כדי לאזן את התקציב ולנסות ולשכנע את המשקיעים שהמדינה יכולה לרסן את הגירעון השני בגודלו ביבשת.

 

הקיצוצים כוללים אמצעים לצמצום ההוצאה בסכום של 20 מיליארד אירו, כל שהגירעון יירד לשיעור של 1.4% מהתמ"ג בשנה הבאה. קיצוצים נוספים בסך 25 מיליארד אירו יגיעו ב-2013, כדי לסייע באיזון התקציב שנה לפני המועד שהממשלה התחייבה לו בתוכנית המקורית בחודש שעבר.

 

במסגרת התוכנית יועלו מס רווחי הון והמסים על בעלי הרווחים הגדולים ביותר ויצומצמו ההוצאה הממשלתית והמימון לממשל האזורי. התוכנית עברה אתמול ברומא במסגרת צו, כך שהיא תיכנס לתוקף מיד ועליה לקבל את אישור בית הנבחרים בתוך 60 יום.

 

"הלב שלנו שותת דם כי תמיד האמנו שלא נכניס את ידינו לכיסי האיטלקים, אבל התרחיש הבינלאומי השתנה משמעותית", אמר ברלוסקוני לאחר הפגישה. "האמצעים הם בכיוון שהבנק המרכזי האירופי רצה".

 

הבנק המרכזי האירופי ביקש מאיטליה לקצץ עוד בתקציב לפני שירכוש את החוב של המדינה בשוק, בניסיון לעצור את הריביות המשתוללות. התשואות על האג"ח של איטליה ל-10 שנים צנחו ב-105 נקודות בסיס מאז שהבנק המרכזי האירופי החל את הרכישות ב-8 באוגוסט, לאחר שהגיעו לשיא בעידן האירו של 6.3%, עקב החששות שאיטליה תהיה קורבן החוב הבא של אירופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני ב רומא
צילום: EPA
מומלצים