שתף קטע נבחר

ישו אוהב נשק גרעיני?

כדי להכין את נפשותיהם של החיילים שעלולים להטיל את הפצצה הגרעינית במלחמת העולם השלישית, גייס חיל האוויר האמריקני כוח לא שגרתי: ישו מנצרת. במשך 20 שנה לימדו קציני הדת בבסיס חייל האוויר ונדרברג שבקליפורניה קורס אודות "תיאורית המלחמה המוצדקת הנוצרית", עד שהפסיקו זאת בסוף החודש, בעקבות חשיפה של אתר חדשות בשם Truthout.


הטלת פצצת האטום על הירושימה (AP)

 

מצגת שהייתה חלק מהקורס העלתה בפני קציני השיגור הגרעיני את השאלות האתיות והמוסריות הנוגעות לתפקידם ואת השאלה המרכזית: "האם אדם מאמין יכול לקחת חלק בלחימה?".

המצגת גם סיפקה את התשובה החיובית הנחרצת, בהתבססה על פסוקים מהברית החדשה ומהתנ"ך, ועל משנתו של אב הכנסייה אוגוסטינוס.

 

על פי הדיווח ב"טלגרף" הבריטי, ספרי הקורס מצטטים גם את מדען הטילים הגרמני ורנר פון בראון, שעבר לעבוד בארה"ב לאחר מלחמת העולם השנייה, בחברת מדענים נוספים. "הרגשנו שרק הפקדת נשק כזה בידי אנשים שהתנ"ך והברית החדשה מכוונים אותם תבטיח את ביטחונו".

 

31 קצינים התלוננו על הקורס הדתי בפני "קרן חופש דת בצבא", ארגון הפועל למען הפרדת הדת מהמדינה. מייסדו, מיקי ויינשטיין, אמר: "חיל האוויר האמריקני מקדם סוג מסוים של פונדמנטליזם נוצרי ימני".

 

דייויד סמית', דובר מטעם מפקדת החינוך של חיל האוויר, הדגיש כי קורסים בנושאי אתיקה "חשובים במיוחד"

לקציני שיגור גרעיני, שעלולים להידרש לנקוט בפעולה שתגרום למותם של רבבות, אך הוא הוסיף כי הקורס המסוים נמצא "לא הולם".

 

אחרים דווקא תמכו בקורס. דניאל מקיי, לשעבר קצין דת בצי האמריקני, אמר: "מדוע אין זה ראוי להעניק לאנשינו קווים מנחים ששרדו את מבחן הזמן, לתת הנחייה מוסרית? ההיסטוריה תוכיח שנאמנות לחוכמת האל תשרת אותנו נאמנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פסל של ישו. "האם אדם מאמין יכול לקחת חלק בלחימה?"
צילום: רויטרס
מומלצים