שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AFP

קדאפי: "שחררו את לוב מהבוגדים ומנאט"ו"

יום אחרי שהמורדים רשמו הישג חשוב בדרך לטריפולי, השליט השורד קרא בטלוויזיה בקולו בלבד "להיערך לקרב על החירות. שחררו את המדינה סנטימטר אחר סנטימטר". במקביל פורסמו דיווחים כי נציגיו נפגשו עם המורדים בתוניסיה

שליט לוב, מועמר קדאפי, קרא לכוחות הנאמנים לו "להיערך לקרב על חירות לוב" מול כוחות נאט"ו והמורדים, אותם כינה "הבוגדים". בהקלטה קולית משובשת ששודרה הלילה (ב') בטלוויזיה הממלכתית של לוב נשמע קדאפי, לכאורה בשידור חי, אומר: "העם הלובי יישאר ושלטוני יישאר. התקדמו, הרימו את נשקכם וצאו לקרב לשחרור לוב סנטימטר אחר סנטימטר מידי הבוגדים וכוחות נאט"ו. היכונו לקרב. דמם של הקדושים המעונים הוא דלק לשדה הקרב".

 

במקביל, גורם לובי מסר כי נציגיו של קדאפי נפגשו למשא ומתן עם נציגי המורדים באי ג'רבה שבדרום תוניסיה,

 יום לאחר שכוחות המורדים השתלטו על א-זאוויה, אחת מערי המפתח במערב לוב, וקטעו את אחד מנתיבי האספקה החשובים ביותר לטריפולי הבירה. דובר ממשלתו של קדאפי הכחיש את דבריו של המקור, שמסר את הפרטים בעילום שם.

 

למרות שההערכה היא כי הסבירות נמוכה שהמורדים יתקפו את הבירה טריפולי, ההשתלטות על העיר א-זאוויה היא ההישג המשמעותי ביותר של המורדים מאז פרוץ המרד בחודש פברואר.

 דובר הממשלה טען לעומת זאת כי העיר "נמצאת תחת שליטה מוחלטת", וכי ישנם "כיסי התנגדות" באזור טריפולי.

 

הוא ציין כי הכביש המוביל בין טריפולי לתוניסיה, ועובר דרך א-זאוויה, לא נחסם לתנועה, אך "נאסר על אזרחים זרים לנסוע בכביש בשל הסכנה כי ייפגעו על ידי הכדורים שיורים המורדים לעבר הכביש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי. "דם הקדושים הוא דלק לשדה הקרב"
צילום: AP
מורדים בלוב. השתלטו על ציר האספקה המרכזי של טריפולי
צילום: רויטרס
מומלצים