שתף קטע נבחר
צילום: EPA

החזירון העליון

אתם, משכירי הדירות ש"מחבקים אותנו במאבקנו הצודק", העליתם את מחירי השכירות בעשרות אחוזים. אתם שברתם את גבנו ואתם גיבורי הסרט הזה

אם הכותרת שבחרתי זורקת אתכם לעשירי המדינה, תנוח דעתכם. אני חושב שהם חלק מהבעיה ולא הבעיה עצמה. וכשאני אומר החזירון העליון אני מתכוון לכל אותם משכירי דירות שנהנים כבר שנים להתעמר בנו ולדפוק קופה כל הדרך אל הבנק. זו הצעקה האמיתית שלי ושל עוד עשרות אלפי שוכרי דירות צמודות למדד החזירות של משכירי הדירות.

 

הרשו לי לצאת משדרות רוטשילד ולכוון לרגע את הזרקור על כל אותם משכירי דירות. כן כן, אלה שעכשיו "מצדיקים את המאבק". גבירותי ורבותי. לא תברחו מזה. אתם החזירון העליון. כן, אתם. תסתכלו לי בעיניים רגע ותגידו: אתם לא מתביישים? הרי אתם החזירים הראשונים במעלה, אלה שהלכו בראש המחנה ושחטו את שוכרי הדירות לאור יום. אתם אפילו לא ממצמצים כשאתם דורשים שכר דירה של דירה 80 מטר במנהטן עבור כוך של 35 מטרים רבועים, אחרי מבחן פסיכומטרי שאתם עורכים לנו בסופו של תור ענק של מחוסרי דיור שמידפקים על דלתותיכם.

 

עוד בערוץ הדעות :

פקידי האוצר אשמים / חיים זיסוביץ'

כל בית צריך אסלה תלויה / זיו תדהר, אדריכל

ימי מחלה? הצחקתם 250 אלף עצמאים / כנרת יפרח

 

כמה קל לעשות כסף קל מקושי של מישהו אחר. איזה כיף לנצל את העובדה שמנהל מקלקלי ישראל לא משחרר קרקעות. יש לי חדשות בשבילכם, משכירי הדירות, אלה שיושבים בערב מול מסך הטלוויזיה שלהם, ספונים על הכורסא ו"תומכים בלהט במאבק". המאבק ברובו נגדכם ונגד החזירות שהשתלטה עליכם. את האנושיות שלכם אפסנתם ונתתם לחזיר האמיתי לצאת החוצה ולעשוק אותנו, שוכרי הדירות.

 

קחו לדוגמה את א', חבר טוב שלי מילדות. איש חרוץ, מהנדס במקצועו. אבל מה. לא נולד להורים עשירים שנתנו לו חצי דירה ופורד קורטינה כדי להתחיל את החיים. הוא למד 4 שנים בטכניון ועובד קשה ומרוויח טוב. אבל לאט לאט, שכר הדירה כרסם לו את הצורה ובעיקר את החלום לרכוש דירה משלו. שכר הדירה שלו עלה מדי שנה במאות שקלים. כבר 9 שנים הוא גר בשכירות, בהתחלה התגורר בגבעתיים עד שאתם - החזירים הגדולים - אילצתם אותו לעבור לראשון לציון.

 

או אז, התברר שלתאווה אין גאוגרפיה והיא לא פסחה על ראשון לציון, גם שם זינקו המחירים. א' מצא את עצמו משלם 3,700 שקלים במקום 2,500. הוא בחור חרוץ ומשכיל, את זה כבר כתבתי. הוא אוהב את תל-אביב, אבל תל-אביב כבר לא אופציה בשבילו. אז א' עבר לנס ציונה, כי האמין שאולי שם יוכל לחיות ואולי לחסוך לדירה, אבל גם שם התאווה קפצה לבקר והחזירות תקעה יתד עמוק. א' נשבר. בימים אלה הוא החליט שאין לו כאן עתיד. הוא מחפש משרה בחו"ל ונועל נעלי ספורט כדי לעוף מכאן לקנדה או לכל מקום שיאפשר לו לחיות בכבוד ואולי גם למות בסטייל.

 

אתם עושקים אותנו בחיוך

א' נשבר, כי אתם שברתם אותו. אל תספרו לי על ציונות כי משום מה אתם שוכחים אותה כשאתם דורשים מאיתנו שכר דירה מופקע. אתם, משכירי הדירות ש"מחבקים אותנו במאבקנו הצודק", העליתם את מחירי השכירות בעשרות אחוזים. זה לא שהדירות הפכו לגדולות יותר, מרווחות או משופצות יותר. נהפוך הוא: הן הפכו מרופטות יותר, מוזנחות ומגעילות יותר. כי אתם כל כך חזירים וכל כך עסוקים בטיפוח הדימוי העצמי החברתי שלכם, שלרגע שכחתם מי אתם ומה תפקידכם בסרט האימה הזה. אתם גיבורי הסרט, העושקים החזקים והמדושנים. את כל זה אתם עושים בחיוך אחד גדול על חשבון אזרח מאוד קטן.

 

אז אני קורא לכם החזירון העליון, כי כאלה אתם. וכן, אני יודע שזה שוק חופשי. אל תלמדו אותי עליו. רכשתי השכלה משפטית ואני יודע דבר או שניים על החיים. אני לא נאיבי ובהחלט בעד תחרות. אבל אל תשכחו. כאן לא מדובר על שוק חופשי, כאן מדובר על ניצול. זכותכם להרוויח שכר דירה. לגיטימי לדרוש מאיתנו ערבויות ולדרוש שנשמור על הנכס שלכם, שעבדתם בשבילו קשה. אני מסכים להכל. אבל אתכם אי אפשר להשביע. אתם רוצים עוד ועוד. אתם שוברים את גבנו ולא בצדק.

 

אנחנו לא האויבים שלכם. אנחנו בני אדם, עובדים, משכילים. אז בבקשה כבו את הלפיד שאתם נושאים כחלק מהמחאה הזו, כי המחאה הזו נגדכם. אני יודע שיש הרבה כמוכם שלא מרגישים כל כך בנוח בימים אלה, אבל זה בסדר. אני מכיר אתכם חזירים גדולים שלי. זה יעבור לכם. ומה לגבי א'? הוא לא ישכח לכם את זה, כי בזכותכם הוא נוסע עכשיו לקנדה. עכשיו דמיינו שזה היה הבן שלכם.

 

שימי לימור, עוסק בתכנון חוויית משתמש לאינטרנט ולסלולר, ובעיקר מנסה לחיות. אוהב את הבוקסרית שלו, אוהב לגלוש, לכתוב. ולאו דווקא בסדר הזה.  

 

גולשים מוזמנים להציע טורים בנושא המאבק החברתי: opinions@y-i.co.i

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אני מכיר אתכם, חזירים. שימי לימור
צילום: שרה קרן
מומלצים