שתף קטע נבחר

הרב פרומן ואהוד בנאי רוצים צדק חברתי

מצטרפים למחאת האוהלים: הערב נחנכה בירושלים סוכת "תיקון" לצדק חברתי. הרב פרומן ואהוד בנאי היו שם בשיעור ומופע משותף, שלא השאיר את המפגינים אדישים. גם ynet היו שם, ואתם מוזמנים לצפות בקולות אחרים של המחאה

מהבירה תצא הבשורה? לאחר אינספור דיונים ומאמרים לגבי מקומם של הדתיים במחאה החברתית - חנכו הערב (ב') מספר ארגונים חברתיים-יהודיים את "סוכת תיקון" בלב המאהל הירושלמי, בהופעה של הרב מנחם פרומן ואהוד בנאי. ynet העביר את האירוע בשידור חי.   

 

אחרי מאהל מועצת יש"ע, "בני עקיבא" וצעירי הציונות הדתית בשדרות רוטשילד בתל אביב - הוקמה "סוכת תיקון" הירושלמית בגן העיר, במתחם החד-הוריות. על המיזם חתומים, בין היתר, תנועות "מעגלי צדק", רשת בתי המדרש "אלול", "גשר", "צו-פיוס", "עלמא" ובית המדרש החברתי.

 

את האירוע פתח ד"ר מאיר בוזגלו, מראשי "תיקון" - ומיד לאחריו נערך השיעור-מופע של הרב פרומן ואהוד בנאי, ששר מבחר משיריו, ואמר כי אולי האוהלים נמצאים בגנים של העם, והם "זיכרון קדום של איך היינו ביחד, במדבר, באוהלים". בנאי אמר עוד כי "התנועה הזו מאוד דתית, באיזשהו מקום, גם אם היא לא מודעת לדתיותה. היא מחפשת את עם ישראל".

 

הרב פרומן סיפר כי השניים החליטו להצטרף למחאה חודש לאחר שהחלה, "אחרי שהרגשנו שיש בתנועה הזו יותר ממה שהיא מדברת. יש בה אנרגיות", כדבריו. "החלטנו לבוא ולהזדהות, ולהשתתף בניסיון לייסד את החברה הישראלית על יסוד האהבה".

 

הרב ריגש את הקהל שמילא את המתחם - כשרמז למחלתו, ואמר כי לאחרונה הוא מוצא עצמו

פעמים רבות חושב על מה שבאמת חשוב בחיים, וכדאי לחיות למענו. "ומה שחשוב זו האהבה והסולידריות שאנו רואים היום. זה החיים הטובים". בהמשך הצטרף הרב פרומן לקריאות למען צדק חברתי.

 

אין זו הפעם הראשונה שהשניים חולקים מיקרופון: בנאי ופרומן הופיעו על במה אחת במספר אירועים, בין היתר בפסטיבל "עד עלות השחר" ובפסטיבל "אחרית הימים" שנערכו בגוש עציון. לפני כשמונה חודשים הגיע בנאי לתקוע, והשתתף בערב שנערך לרפואתו של הרב פרומן.


פורסם לראשונה 15/08/2011 17:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד בנאי רוצה צדק חברתי
וגם הרב מנחם פרומן
מומלצים