שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מרגלית צנעני חשודה: סחטה אמרגן של עומר אדם

המשטרה פשטה על ביתה של שופטת תוכנית הטלוויזיה "כוכב נולד", מרגלית צנעני - ועצרה אותה. בנה תושאל. הזמרת חשודה כי שלחה עבריינים בכירים מארגון הפשע של עמיר מולנר לבית האמרגן אסף אטדגי, כדי לגבות כספים שלטענתה היה חייב לה

השופטת במעצר. המשטרה פשטה הבוקר (יום ג') על ביתה של שופטת תוכנית הטלוויזיה "כוכב נולד" מרגלית צנעני - ועצרה אותה בחשד למעורבות בסחיטת אמרגנו של עומר אדם באיומים. בנה, אסף צנעני, תושאל. במסגרת אותה פרשה, פשטה המשטרה גם על בתי עבריינים בכירים, בהם גם חברי ארגונו של העבריין עמיר מולנר, פחות מחודש אחרי שחרורו מהכלא.

 

פרשת צנעני, התגובות

 

על פי החשד, הזמרת המפורסמת, שעמדה במוקד מהומה תקשורתית עקב דבריה נגד מחאת האוהלים, פנתה לגורמים העבריינים מארגונו של מולנר בעקבות סכסוך עם האמרגן אסף אטדגי, ששימש גם כאמרגנה. על פי החשד, היא שלחה את העבריינים לאטדגי, כדי לגבות כספים שלטענתה הוא היה חייב לה מהתמלוגים על הכספים שהרוויח הזמר בן ה-17 עומר אדם.

 

מרגלית צנעני ועומר אדם. סכסוך על תמלוגים (צילום: אלוני מור) (צילום: אלוני מור)
מרגלית צנעני ועומר אדם. סכסוך על תמלוגים(צילום: אלוני מור)

   

צנעני, בת 57, נלקחה לחקירה במשרדי היחידה הכלכלית בלוד, שם היא מוסרת את גרסתה לאירועים. מאוחר יותר, יובאו החשודים להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. המשטרה תבדוק כיצד הגיעה צנעני לעבריינים הבכירים, והאם בסופו של דבר קיבלה כסף מהסחיטה. עופר מנחם, איש יחסי הציבור של צנעני, הגיב למעצר: "הפרטים אינם ידועים לנו בשלב הזה, ולא ידוע לנו במה הדברים אמורים. ברגע שתתבהר התמונה אשמח לעדכן".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

הפשיטה נעשתה לאחר שהיחידה הכלכלית של המשטרה ניהלה חקירה סמויה גדולה נגד ארגון הפשע בראשותו עומד מולנר, ואחרי שבשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד ארבעה בני אדם שמזוהים עם אותו ארגון.

 

צנעני ואסף אטדגי. סחטה אותו באיומים? (צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות) (צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות)
צנעני ואסף אטדגי. סחטה אותו באיומים?(צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות)

 

הארבעה חשודים כי היכו אדם, שהסתכסך עם מכר שלהם על חנייה בבניין. בשבוע שעבר הוגש נגדם כתב אישום על ידי היחידה הכלכלית של להב 433, שפועלת גם נגד ארגונו של שלום דומרני. במהלך הארכת המעצר של הארבעה, שנחשבים לבכירים בארגון של מולנר, הוצגו לשופטים מעקבים והקלטות והיה ברור שמדובר בחלק מחקירה נרחבת יותר שניהלה היחידה הכלכלית.

 

במסגרת בקשה שהגישה המשטרה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים, חשפה המשטרה כי אכן מדובר בחקירה גדולה יותר. היה זה לאחר שעורכי דינם של החשודים, שחר חצרוני ותמיר סננס, שאלו מדוע נעצרו הארבעה רק עכשיו, למרות שמקרה התקיפה היה לפני חודש וחצי. 

 

בתשובת המשטרה נכתב: "נקדים ונאמר כי שיהוי קצר זה נבע מצורך חקירתי בתיק אחר, שבגינו לא היה ניתן לעצור את המשיבים, זאת מחשש לפגיעה בחקירה סמויה המתנהלת בתיק האחר". התשובה הגלויה הזו הותירה בהלם את כל הנוכחים בדיון והובילה לסערה בעולם התחתון. אם לא די בכך, הוסיפה המשטרה "כיום, בעת שתיק החקירה האחר עומד בפני סיום שלב החקירה הסמויה בו, ניתן לעצור את המשיבים ולהגיש נגדם כתב אישום חמור זה".

 

על פי הערכות גורמים, המשטרה ניהלה חקירה סמויה נגד מולנר וחבריו עוד בטרם ראש הארגון יצא מהכלא, אחרי 31 חודשי מאסר. מאז יציאתו, היא המשיכה את החקירה, שבה גם הארבעה היו ככל הנראה מעורבים, ובגלל זה לא ביצעה מעצרים. במקום זאת העדיפו במשטרה לשמור על המתלוננים באופן הדוק, ורק לאחר סיום החקירה הסמויה הגדולה התפנו למעצרים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרגלית צנעני. במעצר
צילום: אלי אלגרט
עמיר מולנר. מרגול פנתה לאנשיו
צילום: גיל יוחנן
ביתה של מרגול, היום
צילום: עופר עמרם
מומלצים