שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
    זירת הקניות
    פרסי אופיר: "הערת שוליים" עם 13 מועמדויות
    סרטו של יוסף סידר מוביל את רשימת המועמדים, כולל מועמדות לפרס הסרט הטוב ביותר. "בוקר טוב אדון פידלמן" ו"אחותי היפה" עם 11 מועמדויות כל אחד

    המירוץ לאוסקר הישראלי יוצא לדרך: "הערת שוליים", סרטו של יוסף סידר, מוביל את רשימת המועמדים לפרסי אופיר עם 13 מועמדויות - כך נחשף במסיבת עיתונאים שערכה היום (ג') האקדמיה הישראלית לקולנוע. סרטו של סידר מועמד בין היתר לפרס הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר, התסריט הטוב ביותר, השחקן הראשי הטוב ביותר לשלמה בראבא, שחקן המשנה הטוב ביותר לליאור אשכנזי, שחקנית המשנה הטובה ביותר לעלמה זק, צילום לירון שרף ועוד.

     

     

    אחרי "הערת שוליים", זוכה פרס התסריט הטוב בפסטיבל קאן האחרון,מובילים את הרשימה "בוקר טוב אדון פידלמן" בבימויו של יוסי מדמוני, שזכה בפרס התסריט בפסטיבל סאנדנס, ו"אחותי היפה" של מרקו כרמל עם 11 מועמדויות כל אחד, ואחריהם "השוטר" בבימויו של נדב לפיד, שזכה בסוף השבוע בפרס מיוחד בפסטיבל לוקראנו, ו"אורחים לרגע" של מאיה קניג, עם שבע מועמדויות כל אחד.

     

    חמשת הסרטים המובילים מרכיבים את רשימת המועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר, ויוצריהם יתחרו ביניהם גם בקטגוריית הבימוי. המועמדים בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר הם "ארץ בראשית", "דיפלומט", "הדולפין", "הדירה" ו"המורה אירנה".

     

    מתמודדים על שחקן ראשי ומשנה. בראבא ואשכנזי. (צילום: רן מנדלסון) (צילום: רן מנדלסון)
    מתמודדים על שחקן ראשי ומשנה. בראבא ואשכנזי.(צילום: רן מנדלסון)
     

    על פרס השחקן הראשי יתמודדו שלמה בראבא ("הערת שוליים"), ששון גבאי ("בוקר טוב אדון פידלמן"), יפתח קליין ("השוטר"), גור בנטביץ' ("אורחים לרגע") וציון ברוך על "הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן". על פרס השחקנית הראשית הטובה ביותר יתמודדו אוולין הגואל ("אחותי היפה"), הגר בן אשר ("הנותנת"), חן יאני ("נמס בגשם"), בתיה בר ("עמק תפארת") וקרן ברגר ("2 בלילה").

     

    על פרס שחקן המשנה הטוב ביותר יתמודדו הנרי דוד על "בוקר טוב אדון פידלמן", ליאור אשכנזי על "הערת שוליים", נורמן עיסא על "אחותי היפה", צחי גראד על "אורחים לרגע" ואורי גבריאל על "הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן". על פרס שחקניות המשנה יתמודדו עלמה זק על "הערת שוליים", שרה אדלר על "בוקר טוב אדון פידלמן", ריימונד אמסלם על "אחותי היפה", מורן רוזנבלט על "אודם" ורותם זיסמן כהן על "ברקיע החמישי".

     

    יתחרה על פרס השחקן. יפתח קליין מתוך "השוטר" ()
    יתחרה על פרס השחקן. יפתח קליין מתוך "השוטר"

     

    על פרס התסריט הטוב ביותר יתמודדו יוסף סידר על "הערת שוליים", ארז קו-אל על "בוקר טוב אדון פידלמן", מאיה קניג ודינה דימנט על "אורחים לרגע", נדב לפיד על "השוטר" ואריק לובצקי על "הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן".  

     

    פרס מפעל חיים יוענק השנה למפיק יצחק (איז'ו) שני, מוותיקי תעשיית הקולנוע בישראל וממקימי רשת בתי הקולנוע "לב". 

     

    רשימת המועמדים בקטגוריות השונות:

     

    הסרט הטוב ביותר

    "הערת שוליים"

    "בוקר טוב אדון פידלמן"

    "השוטר"

    "אורחים לרגע"

    "אחותי היפה"

     

    הבמאי הטוב ביותר

    יוסף סידר ("הערת שוליים")

    יוסי מדמוני ("בוקר טוב אדון פידלמן")

    נדב לפיד ("השוטר")

    מרקו כרמל ("אחותי היפה")

    מאיה קניג ("אורחים לרגע")

     

    התסריט הטוב ביותר

    יוסף סידר ("הערת שוליים")

    ארז קו-אל ("בוקר טוב אדון פידלמן")

    מאיה קניג ודינה דימנט ("אורחים לרגע")

    נדב לפיד ("השוטר")

    אריק לובצקי ("הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן")

     

    הסרט התיעודי הטוב ביותר

    "ארץ בראשית"

    "דיפלומט"

    "הדולפין"

    "הדירה"

    "המורה אירנה"

     

    השחקן הראשי הטוב ביותר

    שלמה בראבא ("הערת שוליים")

    ששון גבאי ("בוקר טוב אדון פידלמן")

    יפתח קליין ("השוטר")  

    גור בנטביץ' ("אורחים לרגע")  

    ציון ברוך ("הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן")

     

    השחקנית הראשית הטובה ביותר

    אוולין הגואל ("אחותי היפה")

    הגר בן אשר ("הנותנת")  

    חן יאני ("נמס בגשם")  

    בתיה בר ("עמק תפארת") 

    קרן ברגר ("2 בלילה")

     

    שחקן המשנה הטוב ביותר

    ליאור אשכנזי ("הערת שוליים")  

    הנרי דוד ("בוקר טוב אדון פידלמן")  

    נורמן עיסא ("אחותי היפה") 

    צחי גראד ("אורחים לרגע")  

    אורי גבריאל ("הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן")

     

    שחקנית המשנה הטובה ביותר

    עלמה זק ("הערת שוליים")  

    שרה אדלר ("בוקר טוב אדון פידלמן")  

    ריימונד אמסלם ("אחותי היפה") 

    מורן רוזנבלט ("אודם")  

    רותם זיסמן – כהן ("ברקיע החמישי")

     

    הצילום הטוב ביותר

    ירון שרף ("הערת שוליים")

    בועז יהונתן יעקב ("בוקר טוב אדון פידלמן")

    עמית יסעור ("הנותנת")

    שי גולדמן ("השוטר")

    טליה גלאון ("עמק תפארת")

     

    פס הקול הטוב ביותר

    תולי חן, אלכס קלוד, ישראל דוד ("הערת שוליים")

    אולג קייסרמן, אביב אלדמע, ישראל דוד ("בוקר טוב אדון פידלמן")

    תולי

    חן, אלכס קלוד, ישראל דוד ("אחותי היפה")

    מיכאל גורביץ' ("אורחים לרגע")

    מיכאל גורביץ', אביב אלדמע, ישראל דוד ("השוטר")

      

    המוזיקה הטוב ביותר

    עמית פוזננסקי ("הערת שוליים")

    אבי בללי ("בוקר טוב אדון פידלמן, אחותי היפה")

    יוסף ברדנשווילי ("ברקיע החמישי")

    תום שרפשטיין ("הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן")

    ישראל ברייט ("ניקה") 

    רן בגנו (פלנטה אחרת)

     

    העיצוב האמנותי הטוב ביותר

    ערד שאואט ("הערת שוליים")

    יואב סיני ("בוקר טוב אדון פידלמן")

    מיגל מרקין ("אחותי היפה")

    תמר גדיש ("ברקיע החמישי")

    אריאל גלזר ("הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן")

     

    העריכה הטובה ביותר

    עינת גלזר זרחין ("הערת שוליים")

    אילה בנגד ("בוקר טוב אדון פידלמן")

    שמעון ספקטור ("אחותי היפה")

    אורי בן דוד ("אורחים לרגע")

    ערה לפיד ("השוטר")

     

    עיצוב התלבושות הטוב ביותר

    לאורה שיים ("הערת שוליים, אחותי היפה")

    ים ברוסילובסקי ("אוסטרליה שלי")  

    רונה דורון ("ברקיע החמישי")

    לי אלמביק ("הנותנת")

     

    האיפור הטוב ביותר  

    רונית דוגו ארביב ("הערת שוליים")

    ורד מבורך ("אחותי היפה")

    זיו קטנוב (ברקיע החמישי)

    מירב הורוביץ בושושה (הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן)

    אתי בן נון, אלינור גיגי (כלבת)

    ערן ישראלי (נמס בגשם) 

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    יוסף סידר. מוביל את הרשימה עם "הערת שוליים"
    צילום: gettyimages imagebank
    שבע מועמדויות ל"בוקר טוב אדון פידלמן"
    לאתר ההטבות
    מומלצים