שתף קטע נבחר

בריטניה: נער נאשם ברצח, הורים מסגירים ילדיהם

בן 16 נאשם שרצח את ריצ'רד באווס, גמלאי שמת מפגיעת ראש בלונדון. אמו הואשמה בשיבוש החקירה. הורים אחרים ראו את תמונות ילדיהם שפורסמו ובחרו דווקא להסגירם. "מתביישת בו"

לאחר שלא הצליחו לרסן את ילדיהם במהלך המהומות בבריטניה בשבוע שעבר, הורים בבריטניה מצעידים אותם לתחנות המשטרה. "לא ידעתי שהוא היה במהומה, הלכתי לחפש אחריו. זה לא בסדר. אני מתביישת בו", צוטטה ב"טלגרף" אם לנער בן 13 שהסגירה אותו לאחר שזיהתה את תמונתו במודעה לציבור. במקביל, הוגש היום (יום ג') כתב אישום נגד נער בן 16 בגין רצח גמלאי במהלך הפרות הסדר.

 

שליח ynet לבריטניה מדווח על המהומות:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

מייקל פיצפטריק, בן 18, היה אמור להתחיל קורס בקולג' בחודש הבא. במקום זה הוא עומד עתה בפני אפשרות של מאסר לאחר שהודה בשלושה מקרים של גניבה במהלך המהומות במנצ'סטר לפני שבוע. הוריו, מייקל ורייצ'ל, זיהו את תמונתו במבזק חדשות ולחצו עליו להסגיר עצמו למשטרה.

 

ביזה לקול תשואות בבירמינגהאם

 

התובעת אמרה שהוא היה חלק מקבוצת נערים שריסקה חלונות של חנות נעליים ובזזה אותה, לפני שהמשיכה לחנויות נוספות וגנבה סחורה בשווי שעולה על 100 אלף ליש"ט. הוא צולם שותה שמפניה יקרה מבקבוק גנוב. "הוא מתאר את מה שעשה כ'טעות איומה'", אמר סנגורו, "הוא ראה מה שאחרים עושים והצטרף".

 

תמונות הבוזזים פורסמו בהרחבה בתקשורת ()
תמונות הבוזזים פורסמו בהרחבה בתקשורת

 

בניגוד לפיצפטריק, שמתגורר עם הוריו בבית פרטי בפרבר ירוק במנצ'סטר, נער אחר שהוסגר שייך למשפחה חד-הורית נזקקת שמונה 11 ילדים.

 

אמו של הנער בן ה-13 הסגירה את בנה למשטרה לאחר שזיהתה את תמונתו שפורסמה על משאית. המודעה ביקשה מהציבור לסייע באיתור המצולמים במרכז קניות במנצ'סטר. הוא נראה מרסס את המצלמות במטף כיבוי אש ואחר כך פורץ לחנויות שאת זגוגיותיהן ניפץ. הוא הוחזק במעצר לילה אחד ושוחרר לאחר שהופנה לוועדה מיוחדת לטיפול בקטינים ללא עבר פלילי. 

 

המהומות באילינג, במהלכן נרצח גבר בן 68

 

מחוץ לבית המשפט אמרה אמו כי היא "מתביישת" בבנה, אך הוסיפה כי

היא מאשימה גם את הממשלה באירועים. השופט נזף בנער: "לזכותה של אמך נזקפת העובדה שלקחה אותך לתחנת המשטרה. זה הרף שהיא מציבה בבית. אתה אכזבת את הוריך קשות".

 

במקביל הואשם נער בן 16 ששמו לא פורסם בשל היותו קטין ברצח ריצ'רד באווס, גמלאי בן 68, שנמצא פצוע באילינג שבמערב לונדון בזמן המהומות בשבוע שעבר. הוא מת מפגיעת ראש שלושה ימים אחר כך. אמו של הנער הואשמה בשיבוש החקירה. שני גברים ונער הואשמו כבר ברצח שלושה בני אדם נוספים במהלך האירועים האלימים: הארון ג'האן והאחים שזאד עלי ועבדול מוסביר שנדרסו למוות כשהגנו על העסק שבבעלותם. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוזז שנעצר ושוחרר
צילום: EPA
תושבים התנדבו לנקות את הרחובות
צילום: MCT
זוג שנעצר במהומות בקמדן טאון
צילום: EPA
חנות שנבזזה
צילום: AFP
מומלצים