שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו המועמדים לפרסי הבמה להצגות ילדים

  תיאטרון המדיטק מוביל את הרשימה עם 21 מועמדויות. ההצגה המובילה, "הקסם של אורנה", עושה כבוד לשחקנית אורנה פורת, מייסדת התיאטרון לילדים ולנוער

  המרכז הישראלי לתיאטרון לילדים ולנוער הכריז היום (ג') על רשימת המועמדים הסופיים לפרסי הבמה לשנה החולפת. תיאטרון המדיטק מוביל את הרשימה עם 21 מועמדויות בקטגוריות השונות. אך את רשימת ההצגות מובילה דווקא ההפקה "הקסם של אורנה", מחווה של הבמאית חגית רכבי ניקולבסקי לשחקנית אורנה פורת, מייסדת התיאטרון לילדים ולנוער. ההצגות "לב של מלך" ו"מזריץ'" רשמו שש מועמדויות וההצגות "דו, רה, מו", "העולם על פי אלון" ו"אלדין ומנורת הקסמים", רשמו חמש מועמדויות כל אחת.

   

  22 הצגות הוגשו השנה לתחרות מטעם 14 תיאטרונים ממוסדים ומפיקים עצמאיים. חבר השופטים שהרכיב את רשימת המועמדים הסופיים ב-15 הקטגוריות, כלל את נירה פז, רביד דברה, ברכה צמח, גדעון שירין ורני סער.  

   

  כמדי שנה, יחולקו פרסי הצגת השנה בשלוש קטגוריות. על פרס הצגת השנה לילדים עד כיתה ד', יתמודדו "דו, רה מו", "הקסם של אורנה", "לב של מלך" ו"משהו נפלא עומד לקרות". על פרס הצגת השנה לנוער עד י"ב יתמודדו "אורה הכפולה", "העולם על פי אלון", "חלומות של פח" ו"מזריץ'". על פרס ההצגה הבינתחומית יתמודדו "אלדין ומנורת הקסמים", "המזוודה של חנה", "מעשה בשלושה אגוזים" ו"ריקוד החיים".

   

  על פרסי השחקן בתפקיד הראשי יתמודדו השנה אמנון וולף, על תפקידיו המרובים בהצגה "לב של מלך"; גומא שריג על תפקיד הזאב בהצגה "וגר זאב עם כבש"; יחזקאל לזרוב על שלל תפקידיו בהצגה "לב של מלך" ושיר שנער על תפקידו בהצגה "העולם על פי אלון".

   

  מועמדות לפרסי השחקנית בתפקיד הראשי הן אדוה בולה, על תפקידה כדריה בהצגה "תתחילי לחייך"; אדוה פרץ, על תפקידה כפרה'לה בהצגה "דו, רה, מו"; נורה רוט גור על תפקידה כרחל בהצגה "אזעקת אמת" ונועה בירון על תפקידה בהצגה "הקסם של אורנה".

   

  על פרס המחזה והעיבוד הטוב ביותר יתמודדו במקביל אורלי שוורצברג ישועה

  ("העולם על פי אלון"), אפרים סידון ואיציק ויינגרטן ("מזריץ'"), חגית רכבי ניקולבסקי ("הקסם של אורנה"), שגית אמת ויפעת זנדני-צפריר ("חלומות של פח") ושירלי יובל יאיר ("דו, רה, מו"). על פרסי הבימוי יתמודדו רפי ניב ("אורה הכפולה" ו"הקסם של אורנה"), יעל טילמן ("העולם על פי אלון") וגליה פרדקין ("משהו נפלא עומד לקרות").

   

  טקס חלוקת פרסי הבמה להצגות ילדים יתקיים ב-22 באוגוסט בתיאטרון גבעתיים. השנה מבטיחים המארגנים טקס אלטרנטיבי, שישלב תיאטרון חזותי ומוזיקה בבימויה של דנה דבורין. את הפרסים יעניקו ילדים בני 10-12.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אורנה פורת. עושים כבוד
  צילום: צביקה טישלר
  לאתר ההטבות
  מומלצים