שתף קטע נבחר

דנקנר ליוזמי חרם הקוטג': על הממשלה להתערב

יו"ר איי. די. בי והבעלים של רשת שופרסל נועד עם מארגני חרם הקוטג' וטען כי הממשלה, היצרנים והרשתות צריכים להירתם כדי ליצור הוזלה משמעותית של מוצרי מזון בסיסיים. "יש להוריד מסים עקיפים ובראש ובראשונה הפחתה חלקית של המע"מ", אמר הטייקון. איציק אלרוב: "מחכים להצעה בכתב"

אחרי שהפגינו מול ביתו של נוחי דנקנר, ראשי מחאת הקוטג' הוזמנו אתמול (ג') לפגישה עמו. בעלי רשת שופרסל הזמין אותם לדון איתו ועם הנהלת החברה, במחירי המזון.

 

מחאה עד הבית

 

הפגישה התקיימה במשרדי איי.די.בי במגדלי עזריאלי בתל אביב, וארכה כשלוש שעות. השתתפו בה יוזם מחאת הקוטג' איציק אלרוב וארבעה מובילים אחרים של המחאה, מנכ"ל שופרסל, אפי רוזנהויז, יו"ר שופרסל רפי דיסקר, שני חברי הנהלה נוספים וכן דנקנר עצמו שהצטרף לפגישה בשעתה האחרונה.

 

גורמים שנכחו בפגישה אמרו ל-ynet כי היא נערכה ברוח טובה, אך נראה היה שאנשי שופרסל ואיי.די.בי מודעים למצוקה בציבור, ומצויים בלחץ שניכר על פניהם ועלה מדבריהם. ראשי חרם הקוטג' דרשו בפגישה להוזיל את מוצרי המזון ב-30%. רוזנהויז אמר שקשה לנקוט במהלך כזה בבת אחת, כיוון שהוא יגרום לזעזוע בשוק המזון. דנקנר טען כי הוא חושב שצריך להוזיל את כל מוצרי המזון הבסיסיים ושהוא יפעל בנידון, אבל צריך לשם כך שיתוף פעולה של כמה גורמים. 

צילום: עידו ארז

 

ההפגנה מול ביתו של דנקנר ביום חמישי

 

"עמדתי הבסיסית הייתה לשתף פעולה על מטרות המחאה וגם היום זוהי מטרתי, כפי שאמרתי לפני כחודשיים בסיור בקריית שמונה", אמר דנקנר, "כולם צריכים להירתם יחד: הממשלה, היצרנים ורשתות השיווק על מנת ליצור הוזלה משמעותית של מוצרי המזון הבסיסיים.

 

"השותף המרכזי של כולנו היא הממשלה בעניין הזה. לא ניתן להתמודד באפקטיביות עם הנושא, אלא בהשתתפות הממשלה בהוזלת מחירים, על ידי הורדת מיסים עקיפים ובראש ובראשונה בהפחתה חלקית של המע"מ על רשימת מוצרים בסיסיים שכל אזרח זכאי לרוכשם במחיר הוגן ושווה לכל נפש".

  

איציק אלרוב יוזם המחאה, אמר ל-ynet: "לא קיבלנו הצעה מסודרת, אנחנו מחכים להצעה בכתב, אבל הצרכן מבין כרגע שיש לו כוח בידיים. כשהוא קונה בחוכמה הרשתות מפסידות, והן מפחדות עכשיו. הרשתות והיצרנים מבינים שהם צריכים להוריד מחירים". 

 

יעקב לבי, ממובילי המחאה אמר "אנחנו מעדיפים הידברות על מתקפה, לכן שמחנו על הפגישה". בתו בת ה-7 של לבי שלשלה מכתב לתיבת הדואר של דנקנר בעת ההפגנה מול ביתו, בו היא קראה לו להתחשב במחאה.

 

עוד טוען לבי כי אנשי המחאה הדגישו בפני דנקנר והנהלת שופרסל שהציבור לא רוצה מבצעי הוזלות, אלא הורדה של המחירים בשוק. "נראה היה שהם מודעים לעומק השבר", אמר ל-ynet. "אם לא יטפלו בו, זה יהיה הרה אסון"

 

בתום הדיון לא הגיעו הצדדים להסכמות אך באיי.די.בי ציינו כי הדיאלוג בין הצדדים יימשך גם בקרוב.

 

בהכנת הכתבה השתתף יואב זיתון

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים