שתף קטע נבחר

דודו פישר שומר על ילדי הגן

אחרי שכיכב על במות ברודוויי - דודו פישר מוכיח שהוא, בראש ובראשונה, כוכב ילדים בלתי מעורער. בימים אלה הוא מוציא את הדיסק השישה-עשר שכולו חזנות לילדים, עם אקססוריז נוסח המגזר: סידור לגיל הרך. הכבשה שושנה בלחץ

אחרי שעשה קריירה על במות מיוזיקלס, שר באידיש וסלסל בחסידית – אפשר לקבוע בוודאות שפישר הוא, בראש ובראשונה, כוכב הילדים הבולט ביותר של המגזר.

 

דודו פישר:

 

עוד בערוץ היהדות:

 

בימים אלה הוא מוציא את הדיסק השישה-עשר בסדרת אלבומי "בגן של דודו", שכבר הפכו נכס צאן קדושים בסביבת הפעוטות חובשי הכיפות – הישג לא מבוטל בשוק רווי האלבומים והאינטרנט. הפעם לא מדובר בעוד DVD של שירים - אלא בתפילות מן הסידור.

 

"תפילת הלב" - דיסק חזנות ג'וניור לילדים, כולל גם בדיסק קריוקי למתקדמים, וסידור לגיל הרך שמציע מבחר תפילות מסדר היום היהודי: החל מקריאת שמע, דרך ברכת המזון ועד תפילת ערבית.

 

אקססוריז של דוסים

לא כל הלחנים הם מתוך התפילה. חלקם משלבים פסוקים בתוך שיר, כאשר לכל שיר יש סיפור מתאים. פישר מקווה כי הדיסק החדש יחזק את הקשר בין ילדי ישראל לבתי הכנסת, ויהפוך את התפילה עבורם לחוויה מוזיקלית ורוחנית.

 

להנחיל את אוצר הספרים היהודי לילדים. דודו פישר (מתוך הסידור) ()
להנחיל את אוצר הספרים היהודי לילדים. דודו פישר (מתוך הסידור)

 

"היום לכל ילד בן ארבע יש סלולרי, ולכל ילד בן 12 יש אייפוד ואייפון", אומר פישר. "חשבנו שיהיה נחמד שילדים דתיים ושאינם דתיים יבינו שיש מכשיר קשר אחד שאין שני לו - ואלו התפילות, שהן מכשיר הקשר שלנו לקב"ה. כל ילד יכול להתפלל על מה שחשוב לו, ולבקש או להודות על דברים שיקרים ללבו".

 

כדרכם של מותגים, האלבום מלווה באקססוריז. "מוציאים לילדים היום המון קלמרים ומחברות, אבל אנחנו החלטנו ללכת על משהו אחר, וליצור לכל ילד סידור אישי", הוא אומר. "אני כבר רואה אצלי בבית הכנסת ילדים קטנים שמגיעים עם הסידור, וזה כיף לא נורמלי בשבילי לראות אותם מדפדפים בו".

 

כל אלבומי הסדרה מתאפיינים בחיבור ליהדות, בין אם בפסוקים ממש – ובין אם ברעיון. "החינוך בארץ מזניח את היהדות", מבהיר פישר. "לילדים בני עשר אין שום ידע במושגים בסיסיים. אם תשאלי נער בן 15 מה זה ארבעת המינים, תקבלי תשובה רחוקה למדי מהדבר האמיתי. זו פשוט בושה וחרפה מה שקורה כאן.

 

רוצה להנחיל חוויה מוזיקלית ורוחנית לילדים. פישר (מתוך סידור "תפילת הלב") ()
רוצה להנחיל חוויה מוזיקלית ורוחנית לילדים. פישר (מתוך סידור "תפילת הלב")

 

"חשוב לי להנחיל חלק מאוצר הספרים היהודי לילדים, ולכן כשאני מקבל פניות מהורים לא דתיים, שמספרים לי עד כמה הם נהנים לראות את ילדיהם לומדים משהו על המורשת - זה משמח אותי במיוחד".

 

"רעיון שהתחיל כבדיחה"

הקשר בין דודו פישר לעולם הילדים התחיל במקרה, או כהגדרתו: "זה התחיל בתור בדיחה". "אורית וגנפלד

שכותבת לנו את השירים והלחנים, שלחה לי לפני 15 שנים קלטת שמע, והציעה לי שנצלם ביחד קלטות לילדים.

 

"אפילו לא חשבתי לשקול את העניין. יום אחד ניקיתי את השולחן שלי מדברים שאיני צריך, ובדיוק כשאחזתי בקלטות שלה מתוך כוונה לזרוק אותן לאיזו קופסה - היא התקשרה ושאלה אם האזנתי להן. אמרתי לה שאני בדיוק מחזיק אותן בידיי, והתחלתי להקשיב. ככה זה התחיל. אורית כותבת מוכשרת, ומצליחה לקלוע בדיוק לשכבת הגיל המתאימה".

 

ממרומי גילו, פישר קרוב לדור הצעיר יותר מאי פעם. "אני מאמין שמה שאתה רואה ושומע כילד קטן, נשאר איתך להרבה מאוד זמן. לכן הילדים בעיניי הם קהל גדול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים