שתף קטע נבחר

שרה נתניהו חיבקה את הילדה אופק: אמשיך לסייע

יום אחרי שבג"ץ מנע זמנית את גירוש בתה של עובדת זרה מהפיליפינים הרשומה בגן ישראלי, נפגשה עמה אשת רה"מ, שביקשה משר הפנים להשאירה בארץ. "ניתוק ילדה מהסביבה הטבעית יוצר טראומה", אמרה נתניהו, וחיבקה את אופק

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, נפגשה היום (ד') עם הילדה אופק, בת ארבע, שאתמול הורדה מהמטוס רגע לפני גירושה מהארץ. אופק, בת לעובדת זרה מהפיליפינים הרשומה לגן ישראלי, נכלאה אתמול בבוקר עם אמה בנמל התעופה בן גוריון לקראת גירושן, צעד שגרם לשרה נתניהו לשלוח מכתב בהול לשר הפנים, אלי ישי, ולבקש שיאפשר להשאירה בארץ.

 

עוד כתבות על גירוש העובדים הזרים:

 

שרה נתניהו והילדה אופק, היום (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
שרה נתניהו והילדה אופק, היום(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

בפגישה של אשת ראש הממשלה עם אופק ואביה כריסטופר השתתפו גם נציגי העמותה "ילדים ישראלים" המסייעת לאופק ומשפחתה. נתניהו התעניינה כיצד ביכולתה לסייע למשפחה מבחינה חוקית, וחיבקה את הילדה. "קשה לנתק ילדה מהמקום שלה, זה יוצר טראומה לנתק ילדה מהסביבה הטבעית", אמרה, "אמשיך לטפל בזה. אני מקווה שתתאחדי עם אמא בקרוב".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

אמה של אופק הגיעה לישראל כחוק כשברשותה אשרת עבודה, ובתה נולדה בארץ ומתחנכת במסגרת הגנים העירוניים של עיריית תל-אביב-יפו. היא ואמה נלקחו אתמול למתקן המסורבים בנמל התעופה בן-גוריון, ושם הן נכלאו לקראת גירוש. אמש הורדו מהמטוס בנתב"ג, בשל עתירה שהגישה עמותת "ילדים ישראלים" לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בבקשה לצו על תנאי נגד הגירוש. הילדה שוחררה באופן זמני, והאם נשארה בינתיים במתקן הכליאה בנמל התעופה.

 

נועה גלילי מעמותת "ילדים ישראלים" סיפרה: "הפגישה הייתה חיובית ומרגשת מאוד. אנחנו מאמינים שמכתבה של אשת ראש הממשלה לשר הפנים יעצור את הגירוש של אופק ושל אמה. על הממשלה לקבל החלטה שתמנע את מעצרם של כל הילדים של מהגרי העבודה שנולדו בארץ ומתחנכים במערכת החינוך הישראלית". הדיון שבו יוכרע גורלה של המשפחה צפוי להתקיים מחר בשעות הצהריים בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. אנשי עמותת "ילדים ישראלים" סיפרו כי מאז שחרורה, הילדה מדברת על געגועיה לאמה.

 

השר ישי הודיע לפני כחצי שנה כי גירושם של ילדי העובדים הזרים הלומדים במערכת החינוך הישראלית, יידחה. לפני כחודש פגה הארכה שניתנה להם, ובארגוני הסיוע לעובדים זרים אמרו אתמול כי מעצרה של הילדה "מסמן באופן חד-משמעי את תחילתו של גירוש הילדים המתחנכים במערכת החינוך הישראלית, אך אינם עומדים בקריטריונים שקבעה

הממשלה באוגוסט 2010 בדבר הענקת מעמד לילדי מהגרי העבודה ומשפחותיהם". ברשות האוכלוסין וההגירה אמרו אתמול כי אופק רחוקה מלעמוד בקריטריונים להישארות בארץ.

 

עם היוודע דבר מעצרן של האם ובתה, שלחה שרה נתניהו מכתב לישי. "מדובר בילדה אשר נולדה והתחנכה בישראל. שפתה הראשונה היא השפה העברית. היא גרה לבדה עם אמה בעיר תל-אביב, למדה בגן בלב תל-אביב, ומצפה להתחיל את שנת הלימודים החדשה עם חבריה לספסל הלימודים", כתבה לו. "ישנה סבירות גבוהה כי הגירוש יוביל לטראומה פסיכולוגית לא פשוטה ולחץ קשה עבורה. לעתים עובר זמן רב עד שניתן להתגבר על טראומה שכזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שפתה הראשונה היא עברית". נתניהו היום
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים