שתף קטע נבחר

הפגנה נגד ברק באום אל-פאחם: 'פושע מלחמה'

שר הביטחון הגיע לביקור מפתיע בעיר, לרגל שבירת צום הרמדאן. תושבים שהתאספו הזכירו לו את הרג 13 הערבים באוקטובר 2000: "לא רוצים אותו כאן, מקומו בכלא"

עשרות מתושבי אום אל-פאחם יצאו הלילה (יום ד') לרחוב הראשי בעיר, והפגינו נגד שר הביטחון, אהוד ברק, שהגיע לביקור מפתיע. השר ברק וחבריו לסיעת העצמאות בכנסת, הגיעו לארוחת שבירת צום הרמדאן שאליה הוזמנו על-ידי תושב אום אל-פאחם.

 

מפגינים נגד ברק הערב באום אל-פאחם (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
מפגינים נגד ברק הערב באום אל-פאחם(צילום: חסן שעלאן)

 

הכתבות האחרונות על אהוד ברק:

 

לרגל ביקורו של ברק בשכונת אלדהר, חסמה המשטרה את השכונה. המפגינים צעקו "ברק פושע מלחמה, לא רוצים אותו באום אל-פאחם", והניפו כרזות שעליהן נכתב "לא נשכח את הרג 13 השהידים באוקטובר 2000", זכר לאירועי אוקטובר שבהם נפתחה אינתיפאדת אל-אקצה, ונהרגו 13 ערבים ישראלים. על כרזות אחרות נכתב "מי שמזמין אליו פושע בוגד בנו" ו"ברק, לך הביתה, לא רוצים לראות את הפרצוף שלך".

 

עם דגלי פלסטין. ההפגנה נגד ברק (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
עם דגלי פלסטין. ההפגנה נגד ברק(צילום: חסן שעלאן)

 

עוד בערוץ החדשות:

 

וסים חוסרי מתנועת חד"ש אמר ל-ynet: "אנחנו מתנגדים לביקור ברק. במקום להזמין אותו לארוחה ולהשקיע בביקור שלו, עדיף להזמין קבצנים שבקושי משיגים אוכל. אם ברק חושב שתושבי אום אל-פאחם שכחו את האחריות שלו להרג 13

שהידים באוקטובר 2000, אז הוא חולם וחי באשליות". ברק כיהן באותם ימים כראש הממשלה. חוסרי הבטיח לצאת לרחובות גם בספטמבר: "לא נישאר עם ידיים קשורות".

 

ממדוח אגברייה מתנועת בל"ד הוסיף: "הביקור של ברק הוא התגרות בתושבי אום אל-פאחם. ברק כנראה מנסה לקבל תמיכה מהתושבים, אבל אנחנו החלטנו שלא נתמוך באף מפלגה ציונית. הן מבטיחות ולא מקיימות. איש כמו ברק, מקומו בכלא. הוא פושע מלחמה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ברק. "מי שמזמין אותו בוגד"
צילום: ירון ברנר
הביקור הפתיע, ההפגנה התארגנה מהר
צילום: חסן שעלאן
מומלצים