שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

המשטרה חדרה לחשבון הבנק של מרגלית צנעני

אחרי לילה ראשון בכלא נווה תרצה, צפויה היום לזמרת חקירה אינטנסיבית. החוקרים בודקים אם בוצעו העברות כספיות חריגות לחשבונה מאסף אטדגי, שבסחיטתו היא חשודה. רשות המסים קיבלה הודעה שיש "דברים מעניינים" לבדוק, וכבר מעורבת

החקירה נגד מרגלית צנעני עוברת למישור הכלכלי: ל-ynet נודע הבוקר (יום ה') כי במסגרת החקירה נגד הזמרת, חדרה המשטרה לחשבון הבנק שלה כדי לבדוק אם הועברו אליו באופן חריג כספים מהאמרגן אסף אטדגי, שבסחיטתו היא חשודה. גם רשות המסים נכנסה לעובי הקורה, והיא בודקת אם מרגול ביצעה עבירות כלכליות. אחרי שהעבירה לילה ראשון בין כותלי כלא נווה תרצה, תובא היום צנעני להמשך חקירתה במשטרה.

 

פרשת מרגול - העדכונים האחרונים ב-ynet:

 

המשטרה מחזיקה בצו המאפשר לה לבדוק את התנועות שבוצעו בחשבון הבנק של צנעני בשנה האחרונה. בעקבות

בדיקה ראשונית שביצעו החוקרים הם יצרו קשר עם אנשי רשות המסים, והודיעו להם כי יש חומר שעשוי לעניין אותם. לאחרונה התהדק הקשר בין המשטרה לרשות המסים בכל הקשור לארגוני פשיעה, ובמשטרה מסבירים כי עבריינים רבים מפחדים מהרשות, שיכולה לפגוע בכיסם.

 

בשלב זה, חשבונה של צנעני לא עוקל, אך במהלך החקירה היא תידרש להשיב לשאלות של צוות משולב של רשות המסים והיחידה הכלכלית של המשטרה בנוגע להכנסת כספים לחשבונה. גורמים ברשות המסים אמרו כי בעקבות הבדיקה הראשונית שערכו חוקרי המשטרה בחשבונה של צנעני, הם העבירו לרשות הודעה שלפיה יש "דברים מעניינים" לבדוק.

 

צנעני אתמול בבית המשפט. השגחה בכלא נווה תרצה (צילום: בייגל) (צילום: בייגל)
צנעני אתמול בבית המשפט. השגחה בכלא נווה תרצה(צילום: בייגל)

 

אם החוקרים אכן יגלו העברה כספית חשודה מאטדגי לצנעני, הדבר עשוי לסבך את מרגול גם בחשדות של הלבנת הון, משום שכל העברה כספית של יותר מ-50 אלף שקלים שאינה מדווחת לרשויות נחשבת לעבירה שכזו. כרגע מעבדים חוקרי היחידה הכלכלית יחד עם רשות המסים את החומרים שכבר נמצאו בניירות הבנק, ורק בהמשך יציגו אותם לצנעני. "לפעמים קשה יותר להסתבך עם רשות המסים מאשר עם המשטרה", אמרו גורמים המעורבים בפרשה.

 

צנעני נעצרה שלשום בבוקר בחשד שהייתה מעורבת בסחיטתו של אסף אטדגי, אמרגנו של הזמר הצעיר עומר אדם, מתמודד לשעבר ב"כוכב נולד" שהיא הייתה שותפה לייצוגו. לפי החשד, היא פנתה לעבריינים מארגון הפשיעה של עמיר מולנר, כדי לגבות מאטדגי, ששימש בעבר גם אמרגן שלה, כספים שלטענתה הוא חייב לה. אטדגי, כך חושדים החוקרים, הוזמן לבוררות בעולם התחתון שבה נקבע כי עליו לשלם לזמרת את הכסף.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

מרגול, שעלתה לאחרונה לכותרות אחרי שהתבטאה נגד פעילים במחאת האוהלים ובעקבות זאת גם ספגה קריאות בוז מחלק מהקהל בעצרת הגדולה בשבת בבאר-שבע, נשאלה בחקירתה גם על פעילותה כשופטת בתוכנית הטלוויזיה "כוכב נולד". במשטרה בודקים את האפשרות שבוצעו הטיות בתוכנית. בין השאר נבדקת האפשרות שמרגול קידמה את המתמודד לירון רמתי, שהגיע לגמר בעונה האחרונה של התוכנית.

 

עורך דינה של מרגול: "היא מרוסקת"

אתמול בבוקר הובאו כל החשודים להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון-לציון, בהם גם בנה של מרגול - אסף

צנעני, המפיק יוסי בן-דוד, ומיכאל חזן ועופר עמר - שני בכירים מארגונו של העבריין עמיר מולנר שלפי החשד נשלחו לסחוט את האמרגן אסף אטדגי. בית המשפט הורה להאריך את מעצרם של כולם, כשזה של מרגול הוארך בתשעה ימים. היא ערערה לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, וזה קיצר את מעצרה לשישה ימים.

 

אף שקיצרה את מעצרה של הזמרת המפורסמת, קבעה שופטת המחוזי רות לורך כי יש תשתית ראייתית נגדה. "אופי העבירות ומשך זמנן מעלים את מסוכנותה", אמרה השופטת. הזמרת עצמה התבקשה על-ידי עיתונאים להגיב מחוץ לבית המשפט, אך השיבה: "אני לא יכולה לדבר, אגיב כשהכל ייגמר". עורך דינה, שחר חצרוני, אמר כי היא "מרוסקת" מהמעצר: "היא בת 63 וקשה לה במעצר ולא רק כי היא מרגול".

 

מרגול עם בנה אסף לביא-צנעני. שניהם עצורים (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
מרגול עם בנה אסף לביא-צנעני. שניהם עצורים(צילום: רפי דלויה)

 

אמש הוכנסה צנעני לכלא נווה תרצה, שם תעביר את ימי מעצרה. מרגול תוחזק באגף המוקצה למי שנעצרו לכמה ימים. כמו כל עצירה אחרת, נועדה לה קליטה הכוללת שיחה עם עובדת סוציאלית, שיחה עם קצינת המודיעין של הכלא, שיחה עם מפקדת הכלא ובדיקה של רופא. ככל עצירה, היא זכאית לסל ראשוני אם הגיעה לכלא בלי ציוד מהבית. כיוון

שמעמדה הוא עדיין של "עצורת ימים" וכיוון שהיא מוגדרת חשודה בלבד, צנעני לא תצטרך ללבוש בגדי אסירות.

 

בשב"ס ישגיחו על צנעני ביתר שאת כדי שלא תפגע בעצמה בשל ההלם הראשוני של המעצר. ההלם שמחכה למי שנעצרים בפעם הראשונה גדול לא רק בגלל המעמד עצמו, אלא גם בגלל תנאי המחייה. למרגול מחכות בימים הקרובים השכמות מוקדמות, ועמידה לספירה שלוש פעמים ביום. "עצירות ימים" אינן זכאיות להשתמש בטלפון הציבורי, כיוון שהן עדיין בגדר חשודות ויש צורך למנוע מהן לתאם עדויות. את רוב היום הן מבלות סגורות בתא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
מרגול. לילה ראשון בנווה תרצה
צילום: אלי אלגרט
החבר גל אוחובסקי הגיע לתמוך בבית המשפט
צילום: נמרוד סונדרס
האמרגן אטדגי. נסחט על-ידי אנשי מולנר?
צילום: אביגיל עוזי, ידיעות אחרונות
מומלצים