שתף קטע נבחר

צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות

אמו של החייל שנהרג: "עשה הכל למען הארץ"

לאחר שנורו יריות לעבר האוטובוס בקו 392, הוקפצו חיילים מחטיבת גולני ובהם גם סמ"ר משה נפתלי. מטען הופעל לעבר הרכב בו נסע, וכשיצא ממנו נורה למוות. אמו ספדה: "משה בני האהוב עשה הכל במסירות ובהתמדה, היה חייל לדוגמה"

סמ"ר משה נפתלי מעפרה, לוחם בן 22 מחטיבת גולני, יצא בצהריים (יום ה') יחד עם חבריו לזירת מתקפת הטרור. במהלך הניסיון לחסל את המחבלים הוא נפגע מקליע ומת. אמו שולה אמרה בכאב: "גם אם לא ראיתי אותו, אני יודעת כאמא שהוא נלחם בגבורה ובעוז. אין לי ספק בכך". סמ"ר נפתלי הוא אחד משבעת ההרוגים, במתקפת הטרור צפונית לאילת. בתקרית בה ירו מחבלים על אוטובוסים, שיגרו טילים והפעילו מטענים וחגורות נפץ נפצעו יותר מ-30 בני-אדם.

 

מתקפת הטרור בדרום - עדכונים אחרונים:

 

עשרות חברים ובני היישוב עפרה התאספו סביב בית משפחה. האם שולה נפתלי ספדה לבנה: "משה בני האהוב עשה הכל במסירות ובהתמדה, ואנחנו גאים בו. הוא היה חייל לדוגמה, הציב מטרות ועמד בהן. הוא עשה את המקסימום למען ארץ ישראל, האמין בה ועשה הכל מתוך אמונה. זה מחזק אותנו".

 

בית משפחתו של סמ"ר משה נפתלי (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
בית משפחתו של סמ"ר משה נפתלי(צילום: נועם מושקוביץ)

 

לאחר קבלת הדיווח על הירי לעבר אוטובוס אגד בקו 392, ליד גבול מצרים, הוקפצו משה וחבריו למקום. מטען הופעל ליד הרכב בו נסע הכוח וכשמשה יצא ממנו הוא נפגע מקליע. משה היה השני מבין שמונה אחים והאחיות. הוא התגייס לצה"ל במרס 2009.

 

לפני הגיוס למד שנה וחצי במכינה הקדם צבאית קשת שברמת הגולן. חבריו, שרובם משרתים ביחידות מובחרות בצה"ל, סיפרו כי לימודים לא היו בראש מעייניו וכי אהב לטייל, ושמשפחתו היתה חשובה לו מאוד. "המכינה הקדם צבאית הטמיעה בו ערכים ודרך ארץ, הפכה אותו לבוגר במובן מסוים", הם אמרו בכאב. "מאז הוא התאמן רבות לצבא, הגיע לכושר מעולה ועבר מספר גיבושים. הוא שמח מאוד שהתקבל לעורב גולני, משום שגם אביו היה לוחם בחטיבה. מאז כל עולמו היה הצבא וכל פעם שהגיע ליישוב הוא סיפר לנו בעיקר על חוויות צבאיות".

 

לאחר שמשה סיים את הכשרתו כלוחם ביחידה, הוא עבר קורס מפקדי כיתות ואת תפקידו הראשון העביר כמפקד טירונים: "הוא לקח את התפקיד הזה מאוד ברצינות", אמרו החברים משבט לביא בבני עקיבא. "הוא סיפר איך החיילים חשובים לו, איך הם אוהבים אותו ואיך הוא רוצה להפוך אותם למשהו ולא סתם להיות מפקדם. בסיום הקרוס הציעו למשה להמשיך לקורס קצינים, אך הוא סירב. רק לאחרונה שב לדבר על כך ואמר שהוא שוקל זאת בחיוב".

 

חבריו של משה אמרו כי התכונות שיחדו אותו הם יושר, כנות, הומור ו"יכולת מדהימה להסתדר עם אנשים ולהימנע מריבים וויכוחים". משה היה עמוד תווך חברתי ביישוב ובכל פעם שהגיע לחופשה מהצבא נפגש עם חבריו הרבים, איתם היה נוהג לבלות עד השעות הקטנות של הלילה.

 

"גם המשפחה היתה חשובה לו מאוד. הוא כל הזמן עזר בבית, שטף כלים, עזר בגינה ואפילו הכין עוגיות", הם סיפרו. "הוא עשה את הכל בצניעות, בלי ניסיון להתבלט. אף פעם לא היה קר לו. זו היתה תכונה כמעט לא אנושית. אני תמיד אזכור אותו הולך בגשם עם גופיה.

 האירוח גם הייתה תכונה מדהימה אצלו. אני לא אשכח את הכמות המדהימה של עוגות ועוגיות ושתייה שידע להוציא בכל פעם שנפגשנו בביתו".

 

משה לא נהג לדבר רבות על תוכניותיו לאחר הצבא, אולם חברה קרובה סיפר כי משה אמר לה שהוא מתכנן טיול קצר לשוויץ. הלווייתו של משה תתקיים מחר בשעה 10:00 בבית הקברות הצבאי בהר הרצל בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמ"ר משה נפתלי
האוטובוס שנפגע מירי
צילום: יוסי בן
מומלצים