שתף קטע נבחר

בוקר של רקטות בדרום: "לא יוצאים מהבית"

באשדוד פגע גראד בישיבה. 6 נפצעו, מצבם של שניים מהם קשה. "מ-5:50 אנחנו כל כמה דקות נכנסים לממ"ד, יוצאים לארוחת בוקר ושוב בממ"ד", סיפר אביב. ניר, גם הוא תושב העיר, תיאר את הבהלה: "אפילו הציפורים ברחו"

הדרום נתון תחת מתקפת רקטות - והנה לפניכם עדויות מהעורף שהפך שוב חזית: אשדוד התעוררה למתקפת רקטות, יממה לאחר מתקפת הטרור בה נהרגו שישה אזרחים, לוחם גולני ולוחם ימ"מ. אחת הרקטות פגעה הבוקר (יום ו') בחצר ישיבה בעיר וגרמה נזק למבנה. כמה בני אדם, ששהו בחדר האוכל של הישיבה, נפצעו מנפילת הרקטה. שניים נפצעו קשה ומצבם של ארבעה קל. פרט לרקטת גראד זו, נורו הלילה והבוקר עוד כ-11 רקטות לדרום.

 

מתקפת טרור בדרום - כל העדכונים ב-ynet

 

"מ-5:50 בבוקר אנחנו כל הזמן נכנסים לממ"ד. יוצאים, אוכלים ארוחת בוקר וחוזרים לממ"ד - ככה כל כמה דקות", סיפר אביב, תושב אשדוד. הוא סיפר כי גם בנו התינוק נמצא כל העת בחדר הממוגן: "הנפילה בשעה 7:50 היתה מאוד קרובה אלינו". 

 

הוא אמר כי הנפילה בשעה 8:10, אז הרקטה פגעה בישיבה, היתה רחוקה יותר מביתו, אך החדשות גרמו לבהלה עוד יותר גדולה: "אבא של אשתי בישיבה אחרת ורק עכשיו היא תפסה אותו בטלפון. הוא בסדר, מסתבר שהוא בישיבה אחרת".

 

למרות מתקפת הגראדים, אביב מתכוון להישאר עם משפחתו באשדוד בסוף השבוע: "נעשה את ערב שישי אצל הורי אשתי, גם להם יש ממ"ד, אבל אנחנו ממש מפחדים מהנסיעה אליהם. אם תהיה אזעקה או חלילה נפילה, ההוראות הן לצאת מהאוטו מיידית ולהשתטח על הרצפה. אני לא יודע איך נעשה את זה עם התינוק".

 

ניר טל, גם הוא תושב אשדוד, אמר כי בחצי השעה החל מ-7:45 נשמעו שלוש אזעקות, וארבע נפילות: "הנפילה השנייה הייתה ממש קרובה אלי, אפילו הציפורים ברחו".

 

הבהלה לא היתה רק נחלת אשדוד. ארז הררי מגן יבנה, נשוי עם שלושה ילדים, אמר כי "ב-5:50 החרידה אותנו אזעקה מבהילה מאוד. קפצנו כולנו מהמיטות, ירדנו מהר במדרגות לממ"ד ומאז כל כמה זמן יש אזעקה". הוא סיפר כי ברחובות שקט מאוד: "אנשים לא מוציאים את האף מהבית, אם הם לא חייבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגיעה בישיבה באשדוד, הבוקר
צילום: אבי רוקח
הרקטה נפלה בחצר
צילום: אבי רוקח
האוטובוס שנפגע במתקפה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הבטחון
מומלצים