שתף קטע נבחר

סמ"ר משה נפתלי נקבר: "תמיד תהיה אחי הגדול"

מאות משתתפים וים של דמעות בהלוויית לוחם גולני, שנהרג בפיגוע: "בדור שבו אנשים חושבים איך לשדרג את עצמם כלכלית, משה פעל רק למען עם ישראל". אחותו תפארת ספדה: "משה, אתה בן 22 ולא תגדל עוד, אך תמיד תישאר אחי הגדול"

"אנחנו מנסים להתעורר מהחלום הרע הזה ולא מבינים איך זה קרה. משה לא נפל סתם, הוא נפל כגיבור למען ארץ ישראל. משה, אתה בן 22 ולא תגדל עוד, אבל בתוכי אתה גדל. גם כשאעבור את הגיל שלך, אתה תישאר אחי הגדול, לתמיד".

 

כך ספדה תפארת נפתלי, אחותו הקטנה בת ה-16 של סמל ראשון משה נפתלי, לאח שנהרג אתמול בהיתקלות עם מחבלים בדרום הארץ. מטען הופעל ליד הרכב בו נסע הכוח וכשלוחם גדוד הסיור של גולני יצא ממנו, הוא נפגע מקליע שירו המחבלים. משה, השני מבין שבעה אחים ואחיות, הובא למנוחות בהר הרצל. 

 

מאות משתתפים הגיעו להלוויה, ובהם חבריו לחטיבת גולני, רבים מהם הזילו דמעה. משה, בן 22 מעפרה, היה דור שני לגולני. הוא התגייס לחטיבה בעקבות אביו, יוסי נפתלי, נכה צה"ל שאיבד את עינו בתאונת אימונים לפני מספר שנים. האב אמר בלוויה: "משה לא ויתר אף פעם ועשה הכל עד הסוף. גם עכשיו הוא עשה את הכל עד הסוף והלך מאיתנו. משה, נבוא לבקר אותך כל הזמן".

 

ההרוגים במתקפת הטרור בדרום:

 

גם סגן אלוף קובי הלר, מפקד גדוד הסיור של גולני, שבו לחם, ספד לו: "משה נהרג כשהוא מוביל את חייליו בגבורה. הוא היה מלח הארץ, אהב אותה ונפל על הגנתה. גם בשעה זו לוחמי הפלוגה ממשיכים בראש מורם, צנוע וגאה". 

 

מאות השתתפו בלוויה, רבים בכו (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
מאות השתתפו בלוויה, רבים בכו(צילום: נועם מושקוביץ)

 

חבריו של משה ליישוב, המשרתים כולם ביחידות לוחמות, ליוו את ארונו. דור הרשקוביץ', חברו לשבט בבני עקיבא, שכל את אביו ואחיו בפיגועי טרור והתגייס עם משה לגולני. "משה, אחי אני מעריך אותך מאוד", ספד לו בדמעות, "אתה בן אדם אמיתי, לא ויתרת על כלום, ותמיד היית נכון לעזור. המשפחה שלך גאה בך וכך גם אנחנו. אתה תמיד תישאר בלבנו ומי ייתן והקדוש ברוך הוא ייתן למשפחתך את הכוח להמשיך הלאה בראש מורם".  

 

לוחמי גולני נושאים את ארונו של סמ"ר משה נפתלי (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
לוחמי גולני נושאים את ארונו של סמ"ר משה נפתלי(צילום: נועם מושקוביץ)
 

רב היישוב עופרה, אבי גיסר, סיפר שמשה היה בפעילות מבצעית בצום ט' באב האחרון. חרף הפצרותיו של אביו, סירב לשתות ולשבור את הצום, "חבריך לצבא וליישוב עומדים כאן סביבך", אמר גיסר, "הצעירים האלה הם כוחה ונשמתה של המדינה הזו, הארץ הזו נתנה למי שממיתים את עצמם עליה באוהלה של תורה ואמונה וגם בצבא ההגנה".

 

מדריכו במכינה הקדם צבאית "קשת", שבה למד: "בדור שבו אנשים חושבים על איך לשדרג את עצמם מבחינה כלכלית, משה חשב רק על איך פועלים למען עם ישראל".  

 

"משה, תמיד תישאר בלבנו". הלוויה בהר הרצל (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
"משה, תמיד תישאר בלבנו". הלוויה בהר הרצל(צילום: נועם מושקוביץ)

 

בפיגוע המשולב והרצחני נהרגו גם האחיות פלורה גז ושולה קרלינסקי, שנהרגו עם בעליהן משה גז ודב קרלינסקי בדרך לחופשה באילת, וכן לוחם הימ"מ רנ"ג פסקל אברהמי, ונהג המכונית הפרטית יוסף לוי, שאשתו אסתר התחזתה למתה וניצלה. שמו של גבר נוסף, נהג האוטובוס שנשרף, טרם הותר לפרסום.

 

לאחר מתקפת הטרור בדרום, תקף צה"ל בעזה וחיסל את האחראים לפיגוע, בכירי הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית ברצועת עזה. בהמשך, ביצע חיל האוויר תקיפות נוספות, ולפחות נער אחד ושני חיילים מצרים נהרגו. במקביל, התגבר ירי הרקטות ליישובי הדרום. כיפת ברזל יירטה אתמול לפחות שתי רקטות ששוגרו לאשקלון, הבוקר נפצעו עשרה בני אדם, מהם שניים קשה, מגראד שנפל בחצר ישיבה באשדוד. רקטה נוספת פגעה בבית כנסת בעיר, אבל בנס לא היו נפגעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ים של דמעות בלוויה
צילום: נועם מושקוביץ
סמ"ר משה נפתלי ז"ל
מומלצים