שתף קטע נבחר

הפגנה ליד השגרירות בקהיר: 'ישראל תעלה באש'

לאחר התפילות במסגדים הגיעו לשגרירות ישראל מאות מפגינים, שהניפו את דגלי פלסטין. הם קראו לבטל את הסכם השלום ואמרו לחמאס לתקוף את ישראל. במקביל, שוחח אלוף פיקוד הדרום עם קצינים מצרים. לדבריו, המצרים נפגעו מהמחבלים

זעם במצרים לאחר מותם של שישה אנשי ביטחון מצרים במתקפת הטרור בדרום: דגלי ישראלי הועלו אחר-הצהרים (יום ו') באש ומאות מפגינים קראו לחמאס לתקוף את ישראל, בהפגנה שהתקיימה מול שגרירות ישראל בקהיר. הם קראו: "סמטה סמטה, בית בית - ישראל תעלה באש", "מוות לישראל", וגם "לירושלים צועדים מיליוני שהידים".

 

מתקפת טרור בדרום - כל העדכונים ב-ynet

 

לאחר תפילות יום השישי במסגדים הגיעו לשגרירות מאות מצרים. הם קראו לנתק את הקשרים הדיפלומטים עם ישראל וגם איימו למנוע את כניסתו של השגריר, בתגובה ל"פשע של ישראל".

 

המפגינים הניפו את דגלי פלסטין. הם קראו גם: "תחי מצרים, הלאה ישראל", "כן לגירוש השגריר הישראלי", "ג'יהאד, ג'יהאד!", "ח'ייבר, ח'ייבר, יהודים, צבא מוחמד עוד יחזור" - משפט המסמל את הרג השבטים היהודים באזור חצי האי ערב על ידי כוח מאמינים של הנביא מוחמד, וגם "נשוב דור אחרי דור - עד שתיפול ישראל", "אנחנו רוצים אש, רוצים מלחמה!", "העם רוצה את סיום הסכם קמפ-דיוויד" ועוד. בכניסה לבניין בו שוכנת השגרירות היתה היערכות מתוגברת של אנשי משטרה וכוחות ביטחון, שמנעו מהמפגינים להיכנס לבניין.

 

במקביל, גורם ביטחוני מצרי מסר כי קהיר הגישה מחאה רשמית לישראל ודרש ממנה לחקור במהירות את הנסיבות שהביאו להרגיתם ולפציעתם של אנשי ביטחון מצרים. כך דיווח אתר האינטרנט המצרי "אל-יום א-סאבע". לדבריו, "מצרים לא התרשלה בחדירה מגבולה, יהיו הסיבות אשר יהיו".

 

שיחות עם צבא מצרים

בישראל אומרים כי אנשי הביטחון המצרים נפגעו מהמחבלים. בתדרוך שקיים אחר הצהריים שפך אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, מעט אור על האירועים שהתרחשו מאז אתמול בלילה, ובמיוחד זה שבו נהרגו כמה מאנשי כוחות הביטחון של מצרים. "במהלך הלילה התקיימו שיחות עם צבא מצרים כדי לשפר את התיאום סביב האירוע, ובבוקר החלו סריקות הן מהצד הישראלי והן מצד המצרי", אמר.

 

אלוף רוסו סיפר כי במהלך הסריקות עלו אנשי כוחות הביטחון של מצרים על זירה של מטעני חבלה, שהונחו כנראה לקראת מתקפת הטרור של אתמול, וכמה מהם נפגעו. הוא לא התייחס לדיווח מהלילה ב"אל-ג'זירה", לפיו חיילים מצרים נהרגו מאש צה"ל.

 

"במהלך הלילה או אחרי השלב הראשון של האירוע, נפתחה אש מהצד המצרי, שבמהלכה נהרג לוחם של הימ"מ, שנהרג מאש צלף מהצד המצרי", תיאר אלוף רוסו את ההתפתחויות אתמול. "הכוחות שלנו פתחו באש, ובעצם שעה אחרי זה, בשיחות רצופות מול המצרים, הצלחנו לעצור את האש משני הצדדים".

 

אלוף פיקוד הדרום אמר כי גם מול רצועת עזה נערכים הכוחות לכל אירוע ירי. "אנחנו נגיב, נגיב בחוזקה, כפי שהגבנו נגד הוועדות שהוציאו את הפיגוע", אמר, בהתייחס

 לחיסולם אתמול של בכירי ארגון "ועדות ההתנגדות העממית", שעמד כנראה מאחורי המתקפה ליד אילת. "הכוונה היא להמשיך, וכל מי שיש לו חלק באירועים - תהיה לו תגובה הולמת".

 

רוסו הדגיש כי ההתרעות בכל הנוגע לגזרה המערבית, קרי אזור הגבול עם מצרים, עלו בהתמדה בחצי השנה האחרונה. "לצערי אנחנו רואים הרבה מאוד ארגונים שמנצלים את התווך הזה, מה שאנחנו קוראים לו ציר ה-ח' - יציאה מהרצועה, אם זה במנהרה או בכל דבר אחר, וניסיונות כאלה ואחרים לבצע פיגועים בתוך מדינת ישראל ועל הגבולות", אמר. הוא הודה: "האירוע הזה, למרות שהגברנו את המוכנות שלנו בצורה דרמטית, לא הצלחנו למנוע אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעלים את דגל ישראל באש
צילום: EPA
מומלצים