שתף קטע נבחר

אובמה לקח ספר של דויד גרוסמן לחופשה

הספר "אשה בורחת מבשורה" של הסופר הישראלי הוא אחד משלושת הספרים שלקח עמו הנשיא האמריקני לחופשה השנתית

מה קורא נשיא ארצות-הברית בחופשה? הנשיא ברק אובמה לקח איתו לחופשת הקיץ שלו, ב"מרת'ס ויניארד" שלחופי מדינת מסצ'וסטס, את ספרו של הסופר הישראלי דויד גרוסמן "אשה בורחת מבשורה".

 

אובמה יצא ביום חמישי לחופשה של עשרה ימים וכמו בכל חופשת קיץ הבית הלבן פרסם בסוף השבוע את שמות הספרים שהנשיא לקח איתו, דבר המבטא סופרים או נושאים שמעניינים את הנשיא האמריקני ואת המסרים שהוא רוצה להעביר.

 

לאובמה יש עניין בספרו של גרוסמן, שבכתיבתו הוא התחיל בשנת 2003 וסיים לאחר נפילת בנו אורי ז"ל ב מלחמת לבנון השניה והוא יכול להעניק לנשיא האמריקני רבדים עמוקים יותר של החיים והטרגדיה הישראלית המתמשכת, בצל המלחמות דרך סיפורה של משפחה ישראלית אחת.

 

הנשיא האמריקני לקח איתו שלושה ספרים מהבית הלבן ובהם ספרו של גרוסמן. הספרים הנוספים הם: "חמימותן של שמשות אחרות" של העיתונאית איזבל וילקרסון על ההגירה ההמונית של שחורים מדרום ארה"ב לצפונה ו"חיתוך בסלע", רומן על תאומים שנולדו לאם הודית ואב בריטי במסע מאתיופיה לארה"ב שכתב אברהם ורגס פרופסור לרפואה בסטנפורד, שנולד באתיופיה.

 

קנה ספרים עם הבנות

בשבת נכנס אובמה עם בנותיו, סשה ומליה, למשך עשרים דקות לחנות ספרים ויצא עם עוד שני ספרים לעצמו - רומן של הסופר האמריקני וורד ג'אסט "התבגרותו של רודין" וטרילוגיית המתח של דניאל וודרל.

 

אובמה יוצא מחנות עם בנותיו סשה ומליה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אובמה יוצא מחנות עם בנותיו סשה ומליה(צילום: רויטרס)

 

הבית הלבן נוהג לפרסם מדי שנה את שמות הספרים שלוקח אתו הנשיא לחופשתו. לוח הזמנים של הנשיא עמוס גם בחופשה. הוא כולל ישיבות עבודה ותדרוכים יומיים של יועציו בנושאי כלכלה ומודיעין ושיחות עם מנהיגים זרים בעת הצורך, בילוי זמן עם בני משפחתו, יציאה עם הבנות לקנות גלידה ויציאה עם האשה מישל וחברים למסעדות ולבילויים אחרים.

 

הוא מקיים גם פעילות ספורטיבית עניפה, החל מכניסה לחדר הכושר מדי

 בוקר ומשחקי כדורסל וגולף במשך היום, אליהם נוספת פעילות ימית. ביום שבת יצא אובמה עם בנותיו לחנות הספרים, שיחק גולף עם חברים ולקח את אשתו לארוחת ערב.

אובמה ובני משפחתו מעבירים את חופשת הקיץ שלהם זו הפעם השלישית באחוזה במרתס ויניארד.

 

אובמה יכול להרשות לעצמו לנפוש באחוזה, לאחר שהפך בעצמו למיליונר משני ספרים שכתב על חייו ואשר הפכו לרבי מכר. עם זאת, כלי תקשורת בארה"ב מתחו ביקורת על הנשיא שבחר לצאת לחופשה באתר היוקרתי דווקא בעת שכלכלת ארצו עומדת בפני משבר נוסף ואמריקנים רבים נאלצים לקצץ במותרות. על פי דיווחים, מחיר החופשה באתר מגיע ל-50 אלף דולר בשבוע. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה. ספר ישראלי
צילום: רויטרס
הסופר דויד גרוסמן
צילום: יהונתן צור
מומלצים