שתף קטע נבחר

"גדולי הדור": אלה ימי סכנה כי לא לומדים תורה

בכירי הרבנים הליטאים - על הסיבה למצב: "מרגישים את החיסרון שבלימוד התורה של בחורי הישיבות ואברכי הכוללים. בוודאי שאנו בני התורה, אשר אין מדרכנו לאחוז בכלי המלחמה, מחוייבים להרבות חיילים בתורה, ובזכות זה ישמרנו ה'"

"גדולי הדור" הליטאים מגיבים היום (א') על המצב בדרום, וקוראים להתחזק ולהרבות בלימוד תורה. בעקבות מתקפת הטרור בדרום שגבתה מחיר דמים, וירי הרקטות הבלתי פוסק מאז סוף השבוע - יצאו היום כמה מ"גדולי הדור" הליטאים בהתבטאויות על המצב. בין הרבנים שוררת תמימות דעים על הסיבה לאירועים: ירידה בלימוד התורה בתקופה זו של "בין הזמנים" - החופשה השנתית בישיבות. 

 

הסלמה בדרום - עוד ב-ynet:

 

לאחר ששמע ממקורביו על תוצאות מתקפת הטרור בדרום, ירי הטילים, ומותם של תשעה ישראלים בסוף השבוע, אמר ראש ישיבת פוניבז', הרב גרשון אדלשטיין, כי "האסונות הללו פוקדים אותנו בשל עוונותינו. חסר את זכות התורה, שמגנה ומצילה".

 

ירידה בלימוד התורה בימי בין הזמנים

ביום שישי האחרון פגעו הרקטות גם במרכזי השכונות החרדיות בעיר אשדוד, ופגעו פגיעה ישירה בבית כנסת. הרב אדלשטיין ביקש מתלמידי הישיבה להתחזק בלימוד תורה, ולהרבות בתפילה למען עם ישראל: "במיוחד בימים אלה, ימי בין הזמנים, מרגישים את החיסרון שבלימוד התורה של בני התורה, בחורי הישיבות ואברכי הכוללים, ובוודאי שאנו בני התורה, אשר אין מדרכנו לאחוז בכלי המלחמה, מחוייבים כל אחד להרבות חיילים בתורה, ובזכות זה ישמרנו ה'".

 

הרב אהרן לייב שטיינמן, מגדולי הדור הליטאים, הורה לבטל קייטנה של ארגון "עזר מציון" שהייתה אמורה להתקיים בנתיבות. בעקבות האירועים בדרום פנה יו"ר הארגון, חנניה צ'ולק, לרב שטיינמן - ושאל אותו האם יש לבטל את הקייטנה. בתגובה השיב הרב כי "מדובר במקום סכנה ואסור לקחת את הסיכון, ובשל כך יש לבטל את הנופש".

 

בהייחס לאירועים אמר הרב שטיינמן כי "ימי בין הזמנים הם זמן סכנה, כי לא לומדים בהם תורה. אם ילמדו תורה, יהיה מצב רגוע יותר".

 

בביתו של הרב שטיינמן אמרו השבוע כי לפני "בין הזמנים" שהחלו מיד אלחר תשעה באב, ויסתיימו בראש חודש אלול - אמר הרב שטיינמן כי "צריך להתפלל שלא יקרו אסונות בבין הזמנים", והוסיף כי הוא חושש שכאשר אין תורה בימים הללו, "עלולות לבוא סכנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אם ילמדו תורה, יירגע המצב. הרב שטיינמן
צילום: שוקי לרר
צילום ערוץ 2
בחורי הישיבה בחופש. פוניבז'
צילום ערוץ 2
מומלצים