שתף קטע נבחר

260 מתמודדים על 60 מקומות בקורס בנייה

מנתונים של הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה עולה כי 260 חיילים משוחררים מתמודדים על מקומות בקורס שלדאים

האם הישראלים חוזרים לעבודות הבנייה? מנתונים של הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל עולה כי כיום מתמודדים 260 חיילים משוחררים על 60 מקומות שנפתחו לאחרונה בקורס שלדאים (עבודות שלד של בניין).

 

שכר המינימום בבניין עולה ל-5,000 שקל לחודש

בגלל משבר הנדל"ן: נדחה צמצום העובדים הזרים

 

 

הקורס הוא יוזמה של הסתדרות עובדי הבניין יחד עם התאחדות הקבלנים, והוא יוצא לפועל על ידי הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל, שמשמשת כזרוע ביצועית לפרויקטים. במשך שישה חודשים נלמדים שני מקצועות ותיקים של ענף הבנייה, הטפסנות והברזלנות, באופן תיאורטי ומעשי בחברות בנייה מובילות בישראל.

 

עד כה, למרות תמריצים ומשכורות גבוהות שהוצעו לפועלים שיגיעו להכשרות, נותרו בענף עשרות בודדות של עובדים, מרביתם קודמו או ביקשו להתקדם לתפקיד מנהל עבודה ורק חלק קטן שרד כפועלי בניין. בתחילת 2011 דיווחה התאחדות הקבלנים כי מהקורסים להכשרת עובדים ישראלים יצאו בשנתיים האחרונות רק 170 עובדי בניין, בעוד שהמחסור עומד על אלפי פועלים.

 

במהלך ההכשרה בקורס זה, המשתתפים מקבלים שכר חודשי של 6,000 שקל בממוצע, ובהמשך השנה עולה השכר ל־9,000 שקל. כמו כן, חברות הבנייה, החתומות על הסכם עם הקרן, מקבלות סבסוד עבור כמחצית מהשכר המשולם לעובדים במהלך השנים הראשונות להעסקתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
6,000 שקל בממוצע
צילום: shutterstock
מומלצים