שתף קטע נבחר

"שידוך בין הומו ללסבית לא מביא אושר"

הרב שלמה אבינר לא הצטרף לתומכים בנישואים בין הומואים ללסביות: "ילד צריך הורים שאוהבים זה את זו, ולא זרים האחד לשנייה". גם בארגוני ההומואים הדתיים לא התלהבו: "מיזמים כאלה רומזים שאין מקום לגאים בקהילה הדתית"

מיזם השידוכים בין הומואים ללסביות דתיים, שעל תמיכת הרבנים בו פורסם אתמול ב-ynet, עורר הדים רבים. למרות שורת הרבנים המכובדת, לא כולם מרוצים מהפיתרון שמוצע על-ידי הרב ארל'ה הראל וארגון ההומואים הדתיים "כמוך". 

 

עוד על הומואים בחברה הדתית:

 

"מדובר ביוזמה שאינה הוגנת כלפי הילדים שיוולדו", אמר בראיון ל-ynet הרב שלמה אבינר, מבכירי רבני הציונות הדתית, שידוע כתומך בטיפולי המרה, בין היתר בארגון עצת נפש. "כדי לגדול באופן בריא, ילד צריך הורים שאוהבים האחד את השנייה, ולא זרים זה לזו. הרעיון לשדך בין הומואים ללסביות עלה בעבר ולא הניב

פירות של אושר - לא אצל הזוגות ולא אצל הילדים".

 

הרב אבינר מבהיר כי הוא מתנגד לשידוכים האמורים, ומוסיף: "צריך לפתור את הבעיה בצורה אחרת. לאחרונה הגיעה לישראל שיטה חדשנית לטיפול בהומואים ולסביות שנקראת 'השיטה הרפרטיבית'. בארצות הברית אלפים השתחררו מזה. בארץ זה חדש ואני ממליץ על השיטה הזאת שפותרת את רוב הבעיות. לפני זמן פגשתי אישה עם שני תינוקות על הידיים והיא סיפרה לי שבעלה יצא מזה, והם אוהבים אחד את השנייה, וכעבור זמן פגשתי אותה שוב עם ילד שלישי".

  

לדברי הרב אבינר, בעבר היו הרבה טיפולי המרה ש"לא הביאו ברכה" ולפיכך הרבה התנגדו להם, "אבל השיטה החדשה מבוססת על ההנחה שגם מי שיש לו נטייה אחרת, הנטייה הטבעית נמצאת בתוכו, ואם מצליחים לשחרר אותו מהנטייה האחרת שנובעת מבעיות זהות שנגרמו לו בילדות, אז הנטייה הטבעית החבויה בוקעת. אנחנו מכירים מאות אנשים בארץ שהצליחו להשתחרר מזה, ובנו בתים טובים".

 

"תא משפחתי זה לא רק זכר ונקבה"

גם בארגוני ההומוסקסואלים הדתיים - שרובם מתנגדים לטיפולי ההמרה ומציגים מחקרים על נזקים אפשריים מ"השיטה הרפרטיבית" - מסתייגים מהפתרון של

מיזם "אנחנו", וטוענים כי ייסודו ומיסודו פוגעים בהומוסקסואלים הדתיים כציבור.

 

דובר ארגון "חברותא", דניאל יונס, הסביר כי התנגדותם למיזם אינה כלפי הומואים ולסביות יחידים שמתחתנים, אלא נגד הרעיון עצמו. "מיזמים מסוג זה באים, בעצם, להכחיש את עצם קיומנו, ולומר שלא באמת קיים כזה דבר הומואים ולסביות, ושאין להם מקום בחברה הדתית".

 

יונס מוסיף כי בעיניו, המיזם החדש מוביל לחיים של שקר ושל ואי-מימוש עצמי. "הם באים ואומרים שזו הדרך היחידה לקיים משפחה, אבל הענקת 'בלעדיות' בכל הנוגע להקמת משפחה לאופציה הזו עלולה לגרום לנזק של ממש לזוג, לילדיהם ולחברה כולה.

 

"טוב יהיה אם פשוט יקבלו הומואים ולסביות כמות שהם, תהליך שנמצא כבר בעיצומו. יש אצלנו אנשים שמגדלים ילדים באופן שונה ובהורות משותפת. ילד של הומו ולסבית אמנם יגדל טכנית עם אבא ואמא, אבל זה לא התא המשפחתי שאליו אני שואף. אנחנו לא חושבים שתא

משפחתי הוא זכר ונקבה, אלא גם עניין של אהבה וחיים יחד. יש עוד פתרונות הלכתיים להביא ילדים, כמו לדוגמה בהזרעה מלאכותית".

  

גם הרב רון יוסף, העומד בראש ארגון הו"ד (הומואים דתיים) מתנגד ליוזמה החדשה, אם כי הוא מוצא בה גם נקודה חיובית. "מה שהם עשו הוא בעייתי", הוא אומר, "להציג את זה כאופציה המרכזית, זה לא נכון. יש להדגיש שישנם כמה פתרונות, ושעל כל אחד למצוא את הדרך שמתאימה לו. עם זאת, יש ביוזמה צד חיובי, שסוף-כל-סוף לא מנסים להחביא את הנושא ולהתעלם ממנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הרב אבינר. פתרון אחר
צילום: דודי ועקנין
הרב רון יוסף. אליה וקוץ בה
איך נראית משפחה?
צילום: יואב פרידמן
מומלצים