שתף קטע נבחר

צילום: AP

בנו של קדאפי: "לא נעצרתי, אבי עדיין בטריפולי"

הקרב עוד לא תם. סייף אל-איסלאם קדאפי נפגש עם עיתונאים בבירת לוב והזים את הדיווחים הרבים על גורלו ועל בריחה של אביו, וכן את טענות המורדים כי השתלטו על רוב העיר. "הכל בסדר בטריפולי", הוא התעקש. המצוד אחר השליט נמשך

אביו הרודן עדיין נמצא אי שם במסתור, אבל בנו של מועמר קדאפי מתייצב מול המצלמות ומצהיר: הנני כאן. סייף אל-איסלאם קדאפי, שאתמול דווח כי נעצר על ידי המורדים הלובים ועשוי להיות מוסגר לידי בית הדין בהאג, נפגש אמש (יום ב') עם עיתונאים בבירת לוב, טריפולי, והפריך את הטענות.

 

הופעתו של קדאפי בטלוויזיה אתמול:

 

המהפכה בלוב על סף סיום - דיווחים שוטפים ב-ynet:

 

"אני כאן כדי להפריך את השקרים", אמר קדאפי לשלושה כתבים שהוסעו למפגש במיוחד. על פי חלק מהדיווחים,

 המפגש התקיים במתחם מגוריו של אביו, מועמר קדאפי, בעיר, אך ברשות השידור הבריטית BBC פורסם כי הוא נערך במלון בו שוהים רבים מהעיתונאים. בקטע הווידאו נראה סייף אל-איסלאם כשהוא חופשי, בריא ושלם ואף מחוייך.

 

מפגינים תומכים בסייף אל-איסלאם, אמש ()
מפגינים תומכים בסייף אל-איסלאם, אמש

 

בנו השני של שליט לוב ומי שנחשב ליד ימינו ואף ליורשו, הכחיש גם את הדיווחים הרבים לפיהם השתלטו המורדים כמעט על טריפולי כולה. "טריפולי בשליטתנו. אני מבטיח לכולם. הכל בסדר בטריפולי", אמר לעיתונאים. אחד מהם שאל את קדאפי הבן את השאלה שמעסיקה רבים בלוב ובעולם - האם אביו, מועמר קדאפי, עדיין בטריפולי - וזה ענה "בוודאי".

 

"מלחמת הטכנולוגיה גרמה לכאוס בלוב?

"זו מלחמת הטכנולוגיה והתקשורת שגרמה לכאוס וטרור בלוב", טען קדאפי הבן בפני הכתבים ואמר כי "למערב יש טכנולוגיות תקשורת מתקדמות, בהן השתמשו כדי לשלוח הודעות לאנשים". בכך הוא התייחס למסרונים שנשלחו לתושבי העיר טריפולי. "ראיתם איך העם הלובי התקומם כשהמורדים הגיעו?" שאל את העיתונאים. הוא טען גם כי "כנופיות של בוזזים פשטו על הבירה דרך הים ובמכוניות".

 

מורדים ואזרחים חוגגים את נפילת משטר קדאפי. החגיגות מוקדמות? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מורדים ואזרחים חוגגים את נפילת משטר קדאפי. החגיגות מוקדמות?(צילום: רויטרס)

 

אתמול הודיעו המורדים כי עצרו את קדאפי הבן. גם התובע הראשי של בית הדין הבינלאומי בהאג, לואיס מורנו-אוקמפו, אמר כי קיבל מידע לפיו סייף אל-איסלאם נעצר על ידי המורדים. בהמשך אף דווח כי בית הדין והמורדים דנים בהסגרת קדאפי, שמבוקש בגין פשעים נגד האנושות. "אנו מקווים שהוא יגיע להישפט בהאג בקרוב מאוד", אמר אוקמפו.

 

בתוך כך, רשת הטלוויזיה הקטארית אל-ג'זירה דיווחה אמש כי בן אחר של קדאפי, מוחמד, הצליח להימלט ממעצר בית שכפו עליו המורדים, בסיוע גדודים שעדיין תומכים באביו. בנוסף דיווחה הרשת מפי ראש המודיעין הלובי כי נמצאו שתי גופות וייתכן כי אחת מהן היא גופתו של חמיס קדאפי, בן נוסף של השליט.

 

עם זאת, מקום הימצאו של מועמר קדאפי עצמו נותר לא ידוע. ה"טלגרף" הבריטי דיווח כי מטוסי איתור סורקים את לוב בסיוע מערכות מכ"ם בחיפושים אחריו, וכי קיים חשש שקדאפי יתבצר בעיר הולדתו סירת.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סייף אל-איסלאם מופיע בטלוויזיה ומזים את הדיווחים כי נעצר
קריקטורה של קדאפי האב. "בוודאי שהוא עדיין בטריפולי"
צילום: רויטרס
מומלצים